تزیرق انسولین با دستگاه پوشیدنی OneTouch Via

پژوهشگران آمریکایی موفق به ساخت سیستمی جدید برای تزریق انسولین شده‌اند که مشکلات پمپ‌های انسولین پیشین را ندارد و به صورت یک فناوری پوشیدنی و تنها با لمس دو دکمه، انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی را به آنها تزریق می‌کند.

این فناوری نوین با نام OneTouch Via به معنی «تنها از طریق یک لمس» برای کمک به بیماران دیابتی ارائه شده که به طور کلی این حوزه را با تغییرات مهمی رو به رو کرده و بسیاری از مشکلات بیماران را برطرف می‌کند.

افراد مبتلا به انواع دیابت نوع یک و دو که نیازمند تزریق انسولین هستند، پس از استفاده از فناوری OneTouch Via ، تعداد بسیار کمتری را از دوزهای تزریق انسولین فراموش کرده و اضطراب بسیار کمتری در این زمینه داشته و در مقایسه با افرادی که باید در طول روز چندین بار انسولین تزریق کند، زندگی راحت‌تری را پشت سر می‌گذارند.

سیستم OneTouch Via در حقیقت نوعی فناوری پوشیدنی است که این امکان را برای بیماران فراهم می‌کند تا در هنگام صرف وعده‌های غذایی، تنها با لمس دو دکمه تعبیه شده در این سیستم، انسولین مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند.

این تزریق حتی می‌تواند از روی لباس انجام شده و دشواری بسیار کمتری برای بیماران ایجاد می‌کند. این فناوری کوچک و پوشیدنی که کاملا ضد آب بوده و می‌تواند در همه شرایط به همراه بیمار باشد و در مواقع مورد نیاز انسولین بدن بیمار را از طریق تزریق، تامین کند، به مدت سه روز کاربری داشته و پس از آن باید تعویض شود.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد عموما افراد مبتلا به دیابت از این مسئله که در هنگام صرف غذا یا میان وعده‌ها باید انسولین به خود تزریق کنند، خجالت‌زده شده و احساس خوبی ندارند.

به همین دلیل در بسیاری از موارد، این افراد هنگام حضور در جمع یا محیط‌های عمومی تزریق انسولین را به تعویق انداخته و ترجیح می‌دهند در حضور دیگران این کار را انجام ندهند که این مسئله می‌تواند صدماتی جدی برای سلامت آنها در پی داشته باشد.

در مطالعات آزمایش انجام شده روی افراد داوطلب مشخص شد، افرادی که از فناوری OneTouch Via استفاده کردند، بدون هیچ مشکلی و در بسیاری از موارد بدون جلب توجه دیگران به راحتی در میان جمع با لمس یک دکمه، انسولین مورد نیاز خود را تامین کردند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *