بزودی امکان خرید از وب‌سایت از طریق اپل Pay فراهم خواهد شد

اوایل سال جاری میلادی بود که شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه بزودی اپل امکان استفاده از سرویس اپل Pay برای خرید از وب سایت ها را در دسترس کاربران iOS قرار می دهد. حالا وب سایت Digital Trends گزارش کرده که که اپل واقعا قصد دارد از چنین قابلیتی در نمایشگاه WWDC امسال رونمایی به عمل آورد.

گفته می شود از روز دوشنبه این هفته، می توان از اپل Pay به عنوان جایگزینی برای پی پال (PayPal) استفاده نموده و از برخی فروشگاه های اینترنتی مشخص، خرید کرد. مثل تمام تراکنس های مالی انجام شده توسط اپل Pay ، کاربران باید توسط سنسور Touch ID تایید شوند. ضمناً هنوز مشخص نیست که از این قابلیت می توان روی دستگاه هایی که به سنسور اثرانگشت مجهز نیستند، مانند مک یا پی سی، استفاده نمود یا خیر.

با این حال چندی پیش شایعاتی به گوش رسید مبنی بر اینکه بزودی می توان از سنسور آیفون برای باز کردن قفل مک از طریق بلوتوث استفاده کرد، بنابراین چندان دور از ذهن نیست اگر پشتیبانی از خریدهای اینترنتی روی مرورگر مک نیز به سرویس اپل پی اضافه شود.

در حال حاضر، از سرویس اپل Pay می توان در فروشگاه هایی مشخص یا برای خرید اپلیکیشن های شخص ثالث اپ استور استفاده نمود. گسترش دادن کارایی های اپل Pay به مرورگر سافاری سبب خواهد شد تا مردم از دانلود اپلیکیشن اختصاصی در نظر گرفته شده برای آن بی نیاز شوند و روند جا به جایی پول با سرعت و سهولت بیشتری صورت گیرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *