کوالکام اسنپدرگون 1100 را برای گجت‌های پوشیدنی کارآمدتر معرفی کرد

کوالکام اسنپدرگون ۱۱۰۰ را برای گجت‌های پوشیدنی کارآمدتر معرفی کرد

کوالکام به جای آوردن قدرت محاسباتی بیشتر به دستگاههای پوشیدنی، تراشه اسنپدرگون ۱۱۰۰ را به منظور کارآمدتر کردن اینگونه دستگاهها معرفی کرد. این تراشه روز گذشته در نمایشگاه کامپیوتکس معرفی شد و گجت های پوشیدنی کوچکی را هدف گرفته که نمی‌توانند از باتری های بزرگتر استفاده کنند.

این شرکت ماه گذشته میلادی تراشه اسنپدرگون ۲۱۰۰ را برای گجت‌های پوشیدنی معرفی کرد که در مقایسه با سری قبلی تراشه‌های اسنپدرگون ۴۰۰ که در برخی ساعت‌های اندروید استفاده شده بود، کوچکتر و کارآمدتر بود که حال با اسنپدرگون ۱۱۰۰ بهره‌وری گجت‌های پوشیدنی باز هم بیشتر خواهد شد.

کوالکام در مورد تراشه ۱۱۰۰ می گوید:«ما این چیپ جدید را برای گجت‌های خاصی که نیاز به عملکرد‌های چندگانه ندارند، مثل ساعت هوشمند برای کودکان یا کهنسالان و دستبندهای ردیاب سلامتی طراحی کرده‌ایم.»

این تراشه ۴۵ درصد کوچکتر از پردازنده QSC6270 بوده (نوع ۲۱۰۰ سی درصد کوچکتر است) و با LTE روشن تا ۷ روز دوام دارد.

از جمله ویژگی های اسنپدرگون ۱۱۰۰ می‌توان به حالت Power Save، مودم یکپارچه LTE/3G، پشتیبانی از بلوتوث و وای‌فای می‌توان اشاره کرد. این تراشه با فناوری iZat قابلیت ردیابی مکان کاربر را نیز دارد. این اسنپدرگون در حال حاضر به دست مشتریان رسیده و برای دستگاه‌های مبتنی بر آن باید تا اوایل سال آینده‌ی میلادی منتظر بمانید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *