چطور تم کیبورد گوگل در اندروید را عوض کنیم؟

درحالیکه دریایی از تم‌‌های زیبا برای کیبورد اندروید وجود دارد هیچکس دلش نمی‌خواهد از کیبوردهایی با ظاهری زشت و ساده استفاده کند. کیبورد گوگل نیز جزء همین دسته است و همیشه ساده و جمع‌وجور بوده و همیشه دارای حداقل‌هاست. آنچه که کمتر کسی می‌داند، گوگل همیشه چند تم در منوی تنظیمات کیبوردش دارد. با طی کردن مراحل زیر می توانید تم کیبورد گوگل را عوض کنید.

اگر از جدیدترین نسخه کیبورد گوگل استفاده می‌کنید، رفتن به Settings درست مانند نسخه‌های قبلی است. فقط کافیست کلید ویرگول در پایین کیبورد را نگه دارید تا پنجره‌ای دیگر حاوی منوی تنظیمات اندروید باز شود. سپس Google Keyboard settings را انتخاب کنید.

چطور تم کیبورد گوگل در اندروید را عوض کنیم چطور تم کیبورد گوگل در اندروید را عوض کنیم

در این منو همه تنظیمات بصری در زیر مجموعه Preferences قرار دارد. پس آن‌را انتخاب کنید.

چطور تم کیبورد گوگل در اندروید را عوض کنیم

اولین گزینه در منوی بعدی گزینه Themes است که با فشار دادن آن پنجره‌ای حاوی دو تم متریال لایت و متریال دارک باز می‌شود. البته تم‌های Holo از نسخه‌های قبلی پاک شده‌اند.

چطور تم کیبورد گوگل در اندروید را عوض کنیم

وقتی یکی از این تم‌ها را انتخاب کنید، چنجره ناپدید می‌شود. در این نسخه از کیبورد گوگل یک گزینه سفارشی‌سازی دیگر نیز وجود دارد که در نسخه‌های قبلی نبود. این ویژگی جدید Show key border نام دارد که خطوطی بین حروف قرار داده و آن‌ها را هم جدا می‌کند. این ویژگی پاسخی به برخی کاربر‌های شاکی از کنار هم بودن حروف است.

چطور تم کیبورد گوگل در اندروید را عوض کنیم

حالا می‌توانید از کیبورد کمی زیباتر و با حروفی جدا لذت ببرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *