مصرف اسیدفولیک در دوران بارداری بسیار ضروری است

کارگروه خدمات پیشگیری ایالات متحد می‌گوید هنوز همه زنانی که قصد بچه‌دار شدن یا توانایی بچه‌دار شدن دارند باید ۴/۰ تا ۸/۰ میلی‌گرم اسیدفولیک را به‌صورت یک مکمل روزانه بخورند.

اسیدفولیک که به‌طور طبیعی در بسیاری از میوه‌ها و سبزی‌ها مانند سبزی‌های برگ‌دار یافت می‌شود و برخی از غلات را با آن غنی می‌کنند، می‌تواند به پیشگیری از نقایص لوله عصبی در جنین در حال رشد کمک کند.

نقایص لوله عصبی از جمله شامل بیماری «اسپاینابیفیدا» است که در آن طناب نخاعی به‌طور کامل شکل نمی‌گیرد و از میان مهره‌ها بیرون‌زدگی پیدا می‌کند و نیز آنانسفالی که در آن بخش‌هایی از مغز وجود ندارند.

اغلب زنان در آمریکا هنوز میزان توصیه‌شده ۴/۰ میلی‌گرم اسیدفولیک در روز را دریافت نمی‌کنند. یک بررسی ملی در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ در آمریکا نشان داد که فقط ۲۹ درصد از زنان در سنین بچه‌دار شدن مکمل اسیدفولیک مصرف می‌کنند و نیمی از آنان کمتر از میزان توصیه‌شده این ویتامین را دریافت می‌کنند.

نکته اصلی که باید دانست این است که اغلب زنان به‌طور طبیعی از طریق رژیم غذایی مقدار کافی اسیدفولیک دریافت نمی‌کنند و همچنین برخی از مکمل‌های در دسترس مقدار توصیه‌شده اسیدفولیک را ندارند.

زنان دارای سابقه شخصی یا خانوادگی نقایص لوله عصبی در معرض خطر بسیار بیشتر داشتن کودکی با نقص لوله عصبی هستند. مصرف مکمل اسیدفولیک از یک ماه مانده به لقاح تا ماه‌های دوم و سوم بارداری می‌تواند به‌طور عمده‌ای این خطرات را کاهش دهد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *