چطور از آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ جلوگیری کنیم؟

یکی از ویژگی‌های آزاردهنده‌ی ویندوز ۱۰ شروع آپدیت‌های خودکار سیستم عامل در هر زمان مناسب است در واقع در هر زمانی که آپدیت‌ها در دسترس قرار گیرند، ویندوز فوراً شروع به دانلود آن‌ها و بروزرسانی خود می‌کند تا مطمئن شود که کامیپوتر شما با آخرین پچ‌ها و ویژگی‌های امنیتی بروز باشد.

البته همه این‌ها ویژگی‌های فوق‌العاده جالبی هستند که شما به محض نصب ویندوز ۱۰ همه آن‌ها را فعال خواهید کرد. متاسفانه ویندوز ۱۰ عادت بدی که دارد آپدیت این ویژگی‌ها را در زمان‌های کاملاً نامناسب شروع می‌کند.

مثلاً اگر بخواهید با خیال راحت پای کامپیوتر نشسته و کاری را تمام کنید، تنها چیزی که نمی‌خواهید آپدیت نابهنگام مایکروسافت است.

خوشبختانه مایکروسافت برای کسانی که هنوز آپدیت خودکار را دوست دارند و می‌خواهند ویندوزشان همیشه بروز باشد ولی بروزرسانی بد موقع گریبانشان را نگیرد، مایکروسافت راه‌حلی به نام Active Hours یا ساعت فعال دارد. این ویژگی در حال حاضر برای کاربران ویندوز اینسایدر در دسترس است ولی طی آپدیت Anniversary به دست ۳۰۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ خواهد رسید.

چطور از آپدیت خودکار ویندوز 10 جلوگیری کنیم

برای استفاد از این آپدیت از طریق فیلد کورتانا از منو استارت Updates را جستجو کرده و تیک آپدیت را بردارید. در زیر منوی Update Settings روی گزینه Change Active Hours کلیک کرده و شروع و پایان ساعات کاری خود را مشخص کنید. با انجام این کار آپدیت‌ها دیگر در زمان کاری انجام نخواهد شد.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *