Immersion دوباره از اپل برای فناوری تاچ حساس به فشار شکایت کرد

در ابتدای سال جاری میلادی، شرکتی کمتر شناخته شده برای علاقمندان به دنیای تکنولوژی به نام Immersion از اپل برای نقض پتنت مرتبط به تکنولوژی لمسی از نوع حساس به فشار شکایت کرد. این فناوری در ساعت هوشمند اپل، آیفون ۶s و همچنین ترکپد برخی از مدل های مک بوک به کار گرفته شده است.

شکایت پیشین کمپانی یاد شده از اپل، مربوط به آیفون ها و اپل واچ می شد اما شکایت کنونی، شامل مک بوک و مک بوک پروی ۲۰۱۵ نیز می شود چرا که این دو مدل از کامپیوترهای همراه اپل، به ترکپد فورس تاچ مجهز شده اند. شرکت Immersion همچنین در شکایت دوم خود یادآور می شود سه پتنت دیگر یافته است که اپل آنها را در نمایشگر آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس نقض کرده؛ حالا Immersion آنها را در شکایت دوم خود نیز قرار داده است.

در واقع Immersion اکنون مدعیست که پیشتاز فناوری لمسی حساس به فشار بوده و اپل در آیفون، اپل واچ، MacBook و MacBook Pro با استفاده از فناوری هایی با نام فورس تاچ و ۳D Touch، پتنت هایش را بدون مجوز مورد استفاده قرار داده است.

این شرکت در تلاش دوم خود، از اپراتور AT&T نیز شکایت کرده و علت را فروش محصولات اپل توسط این اپراتور بیان نموده است. البته با این استدلال، شرکت Immersion می تواند از تمام اپراتورها و شرکت هایی که محصولات اپل را به فروش می رسانند شکایت کند. Immersion به شکل عمومی بیان نموده که در پی دریافت مبلغی به عنوان حق خسارت از اپل بوده و تمایل دارد کمیسیون تجارت بین‌ الملل ایالات متحده به این پرونده رسیدگی کند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *