فروش هدست واقعیت مجازی طی 4 سال آینده از اسمارتفون پیشی می گیرد

فروش هدست واقعیت مجازی طی ۴ سال آینده از اسمارتفون پیشی می گیرد

یکی از مدیران اجرایی کمپانی HTC معتقد است که فروش هدست واقعیت مجازی روز به روز در حال افزایش بوده و تا چهار سال آینده جایگاه بازار گوشی‌های هوشمند را از آن خود خواهد کرد. این در حالی است که از چشم انداز ۳۰ ساله گوشی‌های هوشمند تنها ۹ سال سپری شده است.

HTC به تازگی یک گوشی هوشمند بسیار خوب را عرضه کرده است اما اگر به سخن یکی از مدیران اجرایی آن اعتقاد داشته باشید، گوشی‌های هوشمند در حال خارج شدن از راه خود هستند.

وانگ تسونگ-چینگ مدیر اجرایی کمپانی HTC در چین در تازه ترین سخنان خود در هفته گذشته اعلام کرده بود که طی چهار سال آینده فروش دستگاه‌های واقعیت مجازی از گوشی‌های هوشمند پیشی خواهد گرفت.

این مدیر اجرایی چشم اندازی کم نور را برای گوشی‌های هوشمند می‌بیند. به عقیده وی گوشی‌های هوشمند در حال حاضر به اوج محبوبیت خود رسیده اند و این درحالی است که تنها ۹ سال از انتشار نخستین آیفون گذشته است.

وانگ می‌گوید که فروش گوشی‌های هوشمند در حال حاضر رو به افول است و در مقایسه با چشم انداز ۳۰ ساله‌ای که از گوشی‌های هوشمند نسبت به کامپیوترها دیده می‌شد، این محصول خیلی زودتر افول خودش را آغاز کرده است. به عقیده او چنین کاهش چرخه زندگی را باید پیدایش و فروش هدست واقعیت مجازی دانست که تا سال ۲۰۲۰ می توانند بزرگ‌ترین پلتفرم قابل فروش باشند.

این تعجب برانگیز نیست که مدیر اجرایی فروش هدست واقعیت مجازی یک شرکت در ارتباط با دنیای واقعیت مجازی سخن بگوید اما باید گفت که صحبت‌های وانگ نسبت به افول تجارت گوشی‌های هوشمند چندان هم از روی تعصب وی نیست.

کمپانی HTC پس از گذراندن یک سال فاجعه بار و پر ضرر به دنبال آن است تا جایگزینی برای صنعت گوشی‌ هوشمند خود جهت فعالیت پیدا کند. تا بدین لحظه گوشی هوشمند HTC ۱۰ با استقبال خوبی همراه شده با وجود آن که شاید قیمت آن کمی زیاد است اما صرف نظر از آن که HTC 10 در بازار چگونه عمل خواهد کرد، این کمپانی نشان داده که خیلی سریع تر از گذشته قصد دارد به پیشرفت صنعت واقعیت مجازی کمک کند.

HTC Vive نام هدست واقعیت مجازی این کمپانی تایوانی است که در کنار هدست‌هایی مانند اوکلوس ریفت و پلی استیشن VR قصد دارند تا تجربیات متفاوتی را به بازیکنان گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها اهدا کنند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *