شیائومی چیپست انحصاری توسعه می‌دهد

شیائومی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند در چین است که علاوه بر تولید گوشی‌های هوشمند به تولید سایر گجت‌ها و هم‌چنین سخت‌افزار نیز مشغول است. طبق اخبار منتشرشده از این کمپانی به نظر می‌رسد باید منتظر جدیدترین چیپست این شرکت که احتمالا در گوشی هوشمند آینده خود شیائومی ام آی مکس استفاده خواهد شد، باشیم.

این چیپست که پیش‌ازاین نیز شایعاتی از تولید آن به گوشی می‌رسید Rifle نام دارد و این‌طور که از شواهد امر پیداست شیائومی علاوه بر بهره‌گیری از آن درگوشی‌های هوشمند آینده خود قصد عرضه و فروش آن به سایر کمپانی‌های فعال در عرصه موبایل را نیز دارد.

مشخصات فاش شده این چیپست نشان می‌دهد که شیائومی چیپست آینده خود را طبق استانداردهای شرکتی انگلیسی به نام ARM خواهد ساخت اما هنوز هسته‌های پردازنده مرکزی و شیوه پردازش آن مشخص نشده است اما برخی منابع ادعا کرده‌اند که Rifle شیائومی از چیپست جدید شرکت کوالکوم یعنی اسنپدرگون ۸۱۰ قدرتمندتر خواهد بود.

اقدام شیائومی در تولید چیپست‌های انحصاری را می‌توان گامی جدید در کاهش هزینه‌ها و اختصاصی‌تر کردن گوشی‌های هوشمند تولیدی این شرکت دانست. هرچند که این روش چندان جدید نیست و پیش‌ازاین هواوی نیز چیپست پردازش انحصاری خود با نام کرین را تولید کرده و در جدیدترین پرچم‌داران خود نیز از آخرین نسخه از این پردازنده بانام  کرین ۹۵۵ بهره گرفته است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *