خودروهای الکتریکی پرطرفدار در بریتانیا کدامند و چه تعداد از آنها فروخته شده است؟

خودروی تسلا مدل Y بریتانیا

آمار فروش خودروسازان مختلف در کشورهای اروپایی یکی از مسائل و اخباری است که برای بسیاری از کمپانی‌ها و همچنین طرفداران بازار مهم بوده و از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. آمارهای مربوط به فروش خودرو در بریتانیا یکی از اخباری است که برای بسیاری از شرکت‌ها مهم بوده و این آمار نشان می‌دهد که بازار بریتانیا کمی متفاوت از سایر کشورهاست.

به گزارش چرخان، آمار فروش خودرو در بریتانیا در ماه فوریه نکات جالبی را در خود دارد که از جمله آن می‌توان به صدرنشینی یک خودروی برقی گران قیمت اشاره کرد که از قضا از قیمت بالایی نیز برخوردار بوده و مشتریان زیادی را در این کشور دارد. خودروهای برقی در بریتانیا از طرفداران زیادی برخوردار بوده و آمار رو به رشد این خودروها نشان می‌دهد که کمپانی‌های مختلف بایستی برنامه ریزی خود را برای بهبود و ارتقا کیفیت محصولات خود در این زمینه نمایند.

بریتانیابررسی بازار خودروهای الکتریکی پرطرفدار در این کشور نشان می‌دهد که تسلا توانسته از رقبای خود پیشی بگیرد و طرفداران زیادی را در این کشور دست و پا کند. تسلا با خودروی تسلا۳ خود توانسته در ماه فوریه چیزی در حدود ۳۶۳۰ خودرو را به مشتریانش بفروشد که با توجه به قیمت فروش رفته، درآمد خوبی را نصیب تسلا کرده است.

این فروش خوب تسلا در حالی است که رنو زو و و نیسان لیف علیرغم قیمت بسیار کمتر نتوانستند به نزدیکی این خودرو برسند و با اختلاف حداقل ۱۰۰۰ خودرویی در رده‌های بعدی قرار گرفتند. تسلا توانست در بین تمامی خودروهای الکتریکی فروخته شده در بازار این کشور چیزی در حدود ۳۱ درصد از سهم بازار را از آن خود کند که یک رقم بسیار خوب بری این شرکت محسوب می‌شود.

طبق آمارهای ارائه شده و تحلیل کارشناسان نیز به نظر می‌رسد که موفقیت‌های تسلا ادامه دار خواهد بود و بعید است که با اقدامات فعلی خودروسازان دیگر شاهد تغییر آنچنانی در وضعیت فروش خودروهای الکتریکی در بازار بریتانیا و حتی کشورهای دیگر باشیم چرا که اندازه و نوع ساخت تسلا بسیار منحصر به فرد است.

لیست پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی فروخته شده در ماه فوریه در بازار این کشور به شرح زیر است:

۱- تسلا مدل ۳ با ۳۶۳۰ خودروی فروخته شده.

۲- رنو زو با ۲۸۸۳ خودروی فروخته شده.

۳- نیسان لیف با ۲۳۶۴ خودروی فروخته شده.

۴- بی ام و آی۳ با ۲۰۲۱ خودروی فروخته شده.

۵- هیوندای کونا با ۱۷۵۵ خودروی فروخته شده.

۶- فولکس واگن گلف الکتریکی با ۱۶۴۲ خودروی فروخته شده.

۷- کیا نیرو با ۱۰۱۶ خودروی فروخته شده.

۸- جگوار I-PACE با ۸۷۴ خودروی فروخته شده.

۹- هیوندای لونیک با ۷۲۷ خودروی فروخته شده.

۱۰- اسمارت فورتوو با ۴۲۱ خودروی فروخته شده.

خودروهای الکتریکی پرطرفدار در بریتانیا کدامند و چه تعداد از آنها فروخته شده است؟

منبع

شاید مقاله های دیگر وب سایت روژان :را هم دوست داشته باشید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *