تیزر جدیدی از تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ با قیافه جدید منتشر شد

برای اولین بار خودروی شاسی‌بلند تویوتا هایلندر سال ۲۰۰۰ میلادی روی خط تولید رفت و وارد بازار جهانی شد و تا به امروز سه نسل از این خودروی دوست داشتنی طراحی و ساخته شده است. انتظار می‌رود چهارشنبه هفته آینده تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ در نمایشگاه بین‌المللی نیویورک به عنوان چهارمین نسل به نمایش گذاشته شود.

تا به امروز اطلاعات دقیقی از این خودرو منتشر نشده است ولی به تازگی تیزر هنرمندانه‌ای از این خودرو با کمک واقعیت مجازی توسط هنرمند مایکل مورفی بر روی وب‌سایت‌های خارجی قرار داده شده است. برای تولید این تیزر آقای مورفی از افکشن‌های پرینت ۳ بعدی استفاده کرده و این خودرو را با دست در ۲۰۰ قطعه مجزا طراحی کرده است که مطابق با رندر منتشر شده از تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ است. از این رو اگر به این تیزر نگاهی بیندازید شاسی‌بلند تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ را لایه لایه خواهید دید و این بستگی به تجسم شما دارد که چهارمین نسل از این خودرو را چگونه ببینید.

متاسفانه مسئولان تویوتا اطلاعات و جزئیات زیادی از این هایلندر جدید منتشر نکرده‌اند. بنابراین با تماشای این تیزر می‌توان گفت که این شاسی‌بلند سپر جلویی متفاوت دارد که کمی رو به بالا کشیده شده و باعث شده استایل جدیدی به این خودرو بدهد. خطوط پنجره هم در عقب خودرو یکدست با سقف با شیب کمی قرار گرفته که باعث ظرافت و کشیدگی هر چه بیشتر این خودرو شده است و به نظر می‌رسد فضای بزرگ و جاداری در داخل کابین تعبیه شده است.

در حال حاضر تویوتا هایلندرهای موجود در بازار مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۷ لیتری با قدرت خروجی ۱۸۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر است و نسخه قدرتمند دیگر هم پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری با قدرت خروجی ۲۹۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۵۷ نیوتن متر وجود دارد. به طور قطع نمی‌توان درباره ویژگی‌های فنی چهارمین نسل از این خودرو صحبت کرد ولی می‌توان حدس زد که نسل بعدی پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری با قدرت خروجی ۳۰۱ اسب بخار و ۳۶۲ نیوتن متر حداکثر گشتاور مانند مدل کمری را دارد. به علاوه انتظار می‌رود سدان کمری جدید مجهز به موتور ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری با قدرت خروجی ۲۰۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۵۲ نیوتن متر باشد و نسخه هیبریدی آن هم به این مدل‌ها خواهد پیوست.

همچنین انتظار می‌رود چهارمین نسل از هایلندر کماکان محور جلوی موتور داشته باشد و گزینه انتخابی تمام محور یا همان چهار چرخ را به خریداران ارائه دهند. به احتمال زیاد بعد از رونمایی از تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ این مدل تا قبل از سال جاری میلادی در بازار آمریکا دیده خواهد شد.

تیزر جدیدی از تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ با قیافه جدید منتشر شد

منبع

شاید مقاله های دیگر وب سایت روژان :را هم دوست داشته باشید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *