خاموش کردن اعلان های گوگل مپ

خاموش کردن اعلان های گوگل مپ

خاموش کردن اعلان های گوگل مپ

اگر شما هم در گوشی هوشمند اندروید یا آیفون خود از Google Maps استفاده می کنید، ممکن است بارها و بارها متوجه دریافت نویت های (notifications – اعلان ها) گوناگونی شده باشید که گاهی و بی گاه حواس شما را پرت می کنند، برای نمونه شاید نویت های (notifications – اعلان ها) مرور مکان از همه آزار دهنده تر باشد. در این آموزش می خواهیم روش خاموش کردن اعلان های گوگل مپ را خاموش کنید.

Google Maps همیشه می داند که شما به کجا می روید

بسیاری از اپلیکیشن ها و برنامه های اندروید از شما می خواهند تا به location و موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند، حتی اگر بدان نیاز نداشته باشند، اما برنامه های راهبری برای نمایش مسیر دست نیاز به استفاده از موقعیت مکانی شما دارند، چیزی که در این میان جالبست این است که گوگل مپ حتی زمانی که از آن استفاده ای هم ندارید، باز هم شما را ردیابی می کند.

چگونه نویت های (notifications – اعلان ها) برنامه گوگل مپ را خاموش کنیم؟

  1. برنامه Google Maps را باز کرده و منوی ۳ خطی یا همبرگزی بالای برنامه را بتپید.
  2. در گوشی های اندروید ستون باز شده را رو به پایین پیموده و منوی Settings یا تنظیمات را بتپید. منوی تنظیمات در گوشی های آیفون، یک آیکون چرخ دنده می باشد که پس از تپیدن منوی همبرگزی، در بالا-راست ستون باز شده در کنار لوگوی Google Maps، نمایش داده می شود.
  3. سپس Notifications یا اعلان ها را بتپید. در اینجا می توانید لیستی از نویت ها (notifications – اعلان ها) را ببینید.
  4. برای نمونه در گوشی های اندروید بخش Your contributions یا مشارکت های شما را می تپیم.
  5. سپس در بخش مربوطه در میان لیست نویت ها (notifications – اعلان ها)، هر کدام را که خواستید با تپیدن سوئیچ روبروی آن، غیرفعال و خاموش کنید. در اینجا برای نمونه Rate & Review Places یا رتبه بندی ها و مرور مکان ها را غیر فعال می کنیم.

خاموش کردن نویت های (notifications – اعلان ها)  بخش Your contributions یا مشارکت های شما برای کاستن مقدار نویت های (notifications – اعلان ها) دریافتی بسیار موثر می باشد، همانگونه که دیدید، بخش نویت ها (notifications – اعلان ها) خود زیر بخش های گوناگونی دارد که هر کدام را در صورت عدم نیاز می توانید غیرفعال کنید.

نوشته خاموش کردن اعلان های گوگل مپ . .

منبع

شاید دیگر مطالب روژان راهم دوست داشته باشید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *