شایعه: اکسپریا ایکس پرمیوم با نمایشگر HDR ارائه خواهد شد

بنابر شایعات اخیر، سونی مشغول توسعه موبایلی جدید تحت عنوان اکسپریا پرمیوم ایکس است که در نقش همتای اکسپریا Z5 پرمیوم در خانواده اکسپریا ایکس ظاهر می شود. به نظر می رسد موبایل جدید از HDR پشتیبانی می کند. در این صورت، دارندگان موبایل جدید می توانند به محتوای HDR وب سایت نت فلیکس هم دسترسی داشته باشند که در حال حاضر یکی از تنها سرویس های پخش چنین محتوایی به شمار می رود.

با توجه به شایعات می توان گفت که موبایل بعدی سونی همچنان از نمایشگر Full HD بهره می برد اما در همین حال قادر به پخش محتوای HDR هم هست؛ یعنی دقیقا همانند موبایل اکسپریا Z5 پرمیوم که در صورت لزوم، از رزولوشن ۴K نیز پشتیبانی می کرد.

ظاهرا نمایشگر اکسپریا ایکس پرمیوم حدودا ۵٫۵ اینچ خواهد بود که دقیقا همان اندازه نمایشگر اکسپریا Z5 پرمیوم است. بنابراین می توان انتظار داشت که سونی با ساخت ایکس پرمیوم به دنبال تکرار موفقیت های قبلی و ورود به عرصه های جدیدی در حوزه موبایل باشد.

علاوه بر همه این ها، گفته می شود میزان روشنایی صفحه ایکس پرمیوم  تا ۱۳۰۰ نیت قابل افزایش است که در قیاس با ۸۵۵ نیت نمایشگر گلکسی اس ۷، عدد قابل توجهی به شمار می رود. دستگاه مورد بحث احتمالا به چیپست مجتمع اسنپدراگون ۸۲۰، پردازنده گرافیکی آدرنو ۵۳۰ و سه گیگابایت حافظه رم مجهز خواهد بود و از USB نوع سی به جای میکرو USB بهره می برد.

در نهایت باید توجه داشت که تمام این اخبار صرفا در حد شایعه بوده و باید فعلا تا تایید رسمی سونی منتظر ماند. با این حال بعد از عرضه چند موبایل اقتصادی، میان رده و پرچمدار در سری X، بعید نیست که ژاپنی ها به دنبال عرضه مدلی پریمیوم نیز باشند تا طیف گسترده تری از مخاطبان را به خرید محصولاتشان ترغیب نمایند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *