رفع مشکل عدم نمایش فایل‌ها و فولدرهای گوشی اندرویدی در ویندوز

بعضی اوقات که یه گوشی اندرویدی را با کابل USB به رایانه وصل میکنین،با مشکل عجیب پیدا روبرو می‌شوید که یک سری از فایل‌ها و فولدرها در پنجره‌ی Windows Explorer نمایش داده نمی‌شود درصورتیکه مطمئن هستید فایل‌های مورد نظر در حافظه‌ی داخلی گوشی یا SD Card موجودند.

این موضوع به عنوان یک باگ توی سیستم عامل اندروید و در زمینه‌ی دسترسی با USB تحت MTP شناخته شده  است علت اصلی این باگ به صورت دقیق مشخص نیست اما تقریباً میشه گفت این موضوع به ایراد حافظه‌ی کش اپلیکیشن Media Storage بر می‌گردد. این اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض و به عنوان یک اپلیکیشن سیستمی توی اندروید موجود است.

اولین راه واسه حل مشکل، Reboot کردن دستگاه است. کافیه کلید Power را نگه داشته و بعدش گزینه‌ی Restart و یا Reboot رو انتخاب کنید

اگر با این کار مشکل حل نشد مراحل زیرو طی کنید:

اول اپلیکیشن SDrescan و یا media.Re.Scan رو نصب کنید سپس منوی Settings گوشی را باز کرده وارد بخش Apps بشوید. مسیر این بخش با توجه نسخه‌ی اندروید، مدل گوشی، رام و… متفاوت است.

سپس توی تب All اپلیکیشن Media Storage را پیدا کنید. آنرا لمس کنید تا صفحه‌ی مربوط به Uninstall کردن اپلیکیشن باز شود. توی این صفحه گزینه‌ی Clear Data رو انتخاب کنید و از محیط بخش Apps خارج شوید.

بعد وارد اپلیکیشنی که در مرحله‌ی اول نصب کرده‌اید، شوید. با انتخاب گزینه‌ی Start فرآیند ساخت Media Storage جدید شروع میشه (هر گزینه‌ای که شروع‌کننده‌ی عملیات اصلی اپلیکیشن است را رو لمس کنید ) پس از طی این مراحل باید فایل‌ها و فولدرها در ویندوز قابل مشاهده باشند.

در صورتی که این روش هم جوابگو نبود، از اپلیکیشن‌های انتقال فایل مبتنی بر وای‌فای مثل Airdroid استفاده کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *