چگونه همسر عصبانی را آرام کنیم؟

چگونه همسر عصبانی را آرام کنیم؟

همه افراد در زندگی زناشویی دچار مشکلات و اختلاف نظرهایی می‌شوند که موجب دعوا و بحث بین زوجین می‌گردد. در حین دعوا بهتر است چه کاری انجام دهیم؟ ما هم عصبانی شویم و با همسر خود لج کنیم؟ به یکدیگر توهین کنیم؟ یا تلاش کنیم که همسر خود را آرام کرده و سپس در زمان مناسبی که هر دو آرام هستیم، مشکل را حل کنیم؟ مطمئنا که روش آخر بهترین روش است. حال سوال پیش می‌آید که بعد از آرام شدن خودمان، چگونه همسر خود را آرام کنیم ؟ در ادامه این مطلب به جواب سوال “چگونه همسر عصبانی خود را آرام کنیم ” پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ترفندهای آرام کردن همسر عصبانی

ازدواج مهم‌ترین مرحله زندگی هر فردی است و همسر بودن مهم‌ترین نقش زندگی می‌باشد. هر چقدر این نقش به بهترین نحو انجام شود، زندگی به همان میزان شیرین خواهد شد، در غیر این صورت فرد دچار مشکلاتی می‌شود که برخی اوقات جبران‌ناپذیر است.

روش های عشق بازی با همسر

در زندگی زناشویی وجود اختلاف و حتی عدم‌تفاهم، نرمال می‌باشد و به جرئت می‌توان گفت زندگی هیچ زوجی، بدون اختلاف و مشکل نیست. فقط کنترل آن اختلاف و درک یکدیگر مهارت می‌خواهد که برخی از زوجین به علت نداشتن این مهارت، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به زندگی زناشویی وارد می‌کنند.

فرض کنید با همسر خود، در مورد یک موضوع و یا اتفاق، بحث‌تان شد و اختلاف نظر شدیدی به وجود آمد، به طوری که همسرتان بسیار عصبانی شده و شما نیز آرام نیستید، این بدترین حالت ممکن است که هر دو زوج در حال عصبانیت باشند، شاید در این پروسه حرف‌هایی زده شود، عکس‌العمل‌هایی نشان داده بشود که زندگی زناشویی را دچار آسیب کند و هر دو طرفین از همدیگر دلسرد و برخی اوقات دلزده شوند.

پس برای پیشگیری از از این دلزدگی و سردی باید هر یک از طرفین در حین دعوا، یکدیگر را مراعات کنند. هنگام عصبانی بودن همسرتان، نقش شما به عنوان یک خانم بیشتر است. چون خانم‌ها آسان‌تر از آقایان می‌توانند خشم خود را کنترل کنند و مانع بیخ پیدا کردن دعوا شوند. حل مشکل را به فرصت دیگری واگذار کنید که هر دو آرام هستید و با آرامش از او بخواهید که در مورد روز بحث و صحبت کنید.

فراموش نکنید حین دعوا و بحث به هیچ نتیجه مثبتی نخواهید رسید، پس با قبول کردن این موضوع جو را عوض کنید.  حال سوال پیش می‌آید که حین دعوا و بحث، چگونه همسر خود را آرام کنیم در ادامه این مطلب به پاسخ این سوال می‌رسیم.

کشف علت عصبانیت همسر

برای آرام کردن همسر ابتدا باید بدانید که علت عصبانیت او چیست؟ طبیعتا اگر حین دعوا و بحث باشد، علت عصبانیت مشخص است، یا مثلا اگر کاری انجام داده‌اید که باعث عصبانیت همسرتان شده است، باز هم نیازی به کشف علت نیست زیرا آشکار می‌باشد. ولی اگر نمی‌دانید همسرتان از چه چیز عصبانی هست باید سریع علت عصبانیت را کشف کنید ممکن است علت عصبانیت خود شما باشید و یا کلا بی‌ربط با شما باشد. به هر حال این وظیفه شماست که همسر خود را آرام کنید تا مشکلات بعدی ایجاد نشود. پس وقتی علت عصبانیت را کشف کردید، در واقع به روش آرام کردن همسر نزدیک شدید.

توهین و کنایه ممنوع

بعد از کشف علت عصبانیت ممکن است، اصلا تقصیر شما نباشد و این شما را هم عصبانی کند و شروع به توهین و کنایه نمایید در حالی که حتی اگر حق با شما هم باشد، این کار همسرتان را عصبانی‌تر خواهد کرد. بهتر است صبر کنید تا بعد از آرام شدن همسرتان در مورد موضوع به طور مفصل صحبت کنید. اگر در حالت عصبانیت از توهین و کنایه استفاده کنید، شدت عصبانیت همسرتان بیشتر خواهد شد و حتی ممکن است علاوه بر بالا بردن صدا، شروع به پرتاب کردن وسایل اطراف شود (شدت عصبانیت آقایان بسیار زیاد است و هر گونه احتمال وجود دارد پس سعی نکنید به طور عمد، شدت عصبانیت او را افزایش دهید.)

مطلب مرتبط: تست روان شناسی : با انتخاب یکی از عکس ها به شخصیت خود و همسر آینده خود پی ببرید

ابتدا خودتان را آرام کنید تا بتوانید به همسر خود آرامش دهید

اگر هنگام مشاهده عصبانیت همسرتان شما نیز عصبانی شوید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ عصبانیت همسرتان چند برابر خواهد شد و در نتیجه ممکن است تبدیل به موضوع حل نشدنی شود. پس باید ابتدا خودتان را آرام کنید و سپس همسرتان را.

شما بهتر از هر کسی خودتان را می‌شناسید پس می‌دانید که چگونه آرام می‌شوید؟ در آن لحظه نفس عمیق بکشید برای چند ثانیه به موضوع دیگری فکر کنید و حتی اگر می‌توانید برای چند دقیقه به آشپزخانه بروید و آب بنوشید. در آن لحظه به همسر عصبانی خود فکر نکنید، بلکه به خوبی‌های همسرتان فکر کنید تا بتوانید آرامش خود را حفظ کنید و با علاقه و احترام همسر خود را آرام کنید.

با همسرتان همدردی کنید تا آرام شود

در جواب سوال چگونه همسر خود را آرام کنیم باید بگوییم که با همسر خودتان همدردی کنید. به همسر خود به طور واضح بگویید که می‌دانم عصبانی هستی و این موضوع باعث عصبانیت تو شده است (به موضوع اشاره کنید). همین به زبان آوردن باعث می‌شود که همسرتان بداند، او را درک می‌کنید. همچنین احساس خود را نیز به طور واضح بیان کنید، مثلا بگویید از عصبانیت تو ناراحت هستم. وقتی همسرتان بداند که هنگام تنش فکری هم تنها نیست، کمی از شدت عصبانیتش کاسته می‌شود.

به حرف‌هایش گوش کنید و او را تنها نگذارید

وقتی همسرتان عصبانی است شاید بهترین راه ساکت ماندن و گوش کردن به حرف‌های همسر است. همه انسان‌ها با حرف زدن آرام می‌شوند ولی آقایان معمولا هنگام عصبانیت سعی می‌کنند داد بزنند.

شاید برخی از افراد، بهترین راه آرام کردن همسر را تنها گذاشتن او بدانند، در حالی که این حس بدی در همسرتان ایجاد خواهد کرد.اگر همسرتان هنگام عصبانیت تنها بماند تنش فکری او را رها نخواهد کرد و در موضع عصبانیت باقی خواهد ماند.

چه حرفهایی را نباید به همسر بگویید!

شاید راه دیگر، برقراری ارتباط جسمی باشد، مثلا گرفتن دست همسرتان و یا در آغوش گرفتن او حتما عصبانیت او را کاهش می‌دهد و یک روش برای آرام کردن همسرتان است، البته بعد از گذراندن مراحل بالا.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *