معایب ام وی ام ۵۵۰ که ما را از خرید آن منصرف می کند!

معایب ام وی ام ۵۵۰ که ما را از خرید آن منصرف می کند!

گروه خودروسازی مدیران خودرو را می‌توان یکی از قدیمی ترین شرکت‌ها در عرضه محصولات چینی در بازار خودرویی ایران نام نهاد. این خودروساز خصوصی با همکاری کمپانی چری، در حال عرضه و فروش محصولات این برند در ایران است که برخی از این محصولات با برند چری و برخی دیگر با برند ام وی ام عرضه می‌شوند. امروز در این مطلب قصد داریم به چند نکته درباره عدم خرید یکی از محصولات این شرکت، با نام ام وی ام ۵۵۰ اشاره کنیم و با نگاهی کلی به این خودرو، موارد منفی آن را بیان خواهیم کرد.

۱-بازار بد فروش

یکی از مهم ترین عوامل عدم خرید خودرویی همچون ام وی ام ۵۵۰ از سوی برخی خریداران، بازار بد فروش این مدل در نمونه‌ای دسته دوم است. ام وی ام ۵۵۰ دارای افت قیمتی بسیار زیاد در نمونه‌های دسته دوم بوده و اغلب مشتریان ریسک خرید این محصول را قبول نمی‌کنند.

به طور مثال، یک نمونه صفر کیلومتر این خودرو با مدل ساختاری ۱۳۹۶، دارای قیمتی در حدود ۵۸ الی ۶۲ میلیون تومان در بازار داخلی است، اما همین مدل با کارکردی کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر و بدون کوچک ترین ایرادی، قیمتی در حدود ۵۰ الی ۴۸ میلیون تومان را به خود اختصاص خواهد داد.

برای خرید خودروهای صفر و کارکرده BYD چقدر باید هزینه کرد؟

۲-توقف تولید

از دیگر عوامل مهم در رابطه با عدم خرید این مدل از سوی مشتریان، توقف تولید ام وی ام ۵۵۰ است. هنگامی که خودرویی از خط تولید خارج و ساخت آن متوقف می‌شود دچار افت قیمت محسوس شده و به اعتقاد کارشناسان، با توجه به جایگزین شدن مدلی جدید به جای خودرو فعلی،‌ خرید محصول قدیمی توصیه نمی‌شود و این موضوع به خودی خود عاملی مهم درباره عدم خرید ام وی ام ۵۵۰ از سوی برخی مشتریان است.

۳-فضای کم سرنشینان در ردیف عقب

از دیگر مواردی که می‌توان به عنوان نکته منفی در رابطه با عدم خرید ام وی ام ۵۵۰ از سوی برخی خریداران قلمداد کرد، فضای کم سرنشینان در ردیف عقب است. صندلی‌های جلو ام وی ام ۵۵۰ به دلیل پهن بود و اندازه‌ای نسبتا بزرگ، در صورتی که به حالت راحت برای راننده و سرنشین جلو تنظیم شوند، دیگر فضای کافی برای افرادی که می‌خواهند در صندلی‌‌های عقب جای گیرند، نخواهند ماند و این موضوع یکی از نکات منفی پیرامون این خودرو محسوب می‌شود.

(لازم به یاداوریست سه فرد بالغ با میانگین قدی ۱۸۰ سانتی متر و وزنی برابر با ۸۰ کیلوگرم، به هیچ عنوان نمی‌توانند به راحتی در ردیف عقب این خودرو جای گیرند)

مطلب مرتبط: ۵ نکته مهم در مورد زمان خرید خودرو که باید بدانید

۴-خدمات دهی نسبتا ضعیف و کمبود برخی قطعات مصرفی

سرانجام، آخرین موردی که می‌توان راجع به نکات منفی ام وی ام ۵۵۰ در رابطه با عدم خرید این خودرو از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، خدمات دهی نسبتا ضعیف و کمبود برخی قطعات مصرفی این مدل است. پیرامون همین موضوع، با توجه به گفته برخی از دارندگان این مدل، تهیه لوازم مصرفی ام وی ام ۵۵۰ در بازار آزاد بسیار سخت و در گاهی اوقات کمیاب است و خدمات پس از فروش آن نیز توسط نمایندگی‌های مدیران خودرو در برخی از نقاط کشور با ضعف‌هایی رو به رو بوده که این موضوع باعث نارضایتی برخی از مالکان شده است.

۵- مشکلات گیربکس و مصرف سوخت بالا

اگر یک بار پشت فرمان این خودرو بنشینید، شاید اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب کند، عملکرد گیربکس است. با توجه به بهره گیری گیربکس CVT در این محصول، نباید انتظار عملکرد درخشانی از آن داشته باشید. تعویض نامناسب دنده ها، خنگ بودن کلی گیربکس و مصرف بالای سوخت با توجه به موتور ۲ لیتری به کار رفته شده در این محصول، از دیگر مشکلات این چینی بازار به شمار می رود.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *