8 سرویس عالی برای جایگزین گوگل مپ در ایران

۸ سرویس عالی برای جایگزین گوگل مپ در ایران

سرویس نقشه گوگل مپ (Google Map) به نظر میرسد تحریمی های جدید برای کاربران ایرانی در نظر گرفته است و در صورتی که شما هم از طرفداران این اقدام گوگل مپ نیستید باید چکار کنیم؟ سرویس نقشه گوگل همواره در حال بهبود ارائه خدمات خود است تا در بین طرفداران محبوب بماند اما اگر به هر دلیلی شما دیگر دوست ندارید برای مسیریابی از گوگل مپ استفاده کنید یا به دنبال برنامه ای بهتر هستید، امروز در  به معرفی ۸ سرویس مسیریابی جایگزین گوگل مپ را به شما معرفی می کنیم.

۸ تا از بهترین سرویس های جایگزین گوگل مپ برای ایران

گوگل در حال توسعه هوش مصنوعی و سیستم ناوبری خود است. ولی شاید همه گوگل مپ را دوست نداشته باشند. در کشور هایی مثل چین هم دسترسی به گوگل مپ دشوار است. برنامه های زیادی برای جایگزین نقشه گوگل تهیه شده اند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که به معرفی چند تا از بهترین های آن ها می پردازیم.

سرویس نقشه مسیریابی MapQuest

یک منبع قابل اعتماد برای نقشه و مسیر های رانندگی برای چندین سال، سرویس MapQuest است. این برنامه در سال ۱۹۶۷ توسط بخش R. R. Donnelly و پسرانش تاسیس شد و توسط کمپانی بزرگ AOL خریداری شده است که امروزه یکی از برترین برنامه های مسیریابی و نقشه است.

این ابزار امکانات معمول مانند انتخاب مسیر، نمایش هتل ها و فروشگاه و.. در مپ را دارا می باشد و علاوه بر آن حوادث ترافیکی هم در نقشه می توانید مشاهده کنید. بعضی از هتل ها و پرواز ها هم با همکاری با این شرکت امکان فروش و رزور بلیط را از طریق این نقشه دارند.

چگونه مشکل دانلود و باز نشدن گوگل مپ در مرورگر ویندوز و اندروید را رفع کنیم؟

سرویس مسیر یابی Bing Maps

نقشه های Bing Maps یکی دیگر از نرم افزار های بزرگ این حوزه است. مایکروسافت در سال ۲۰۰۲ این سرویس را از شرکت دیگری خریداری کرد و تلفیق آن با MSN Maps این برنامه را گسترش داد. شما می توانید مسیر را با راه رفتن، رانندگی و دیگر حالت ها پیدا کنید. از دیگر قابلیت ها به انتخاب مسیر بدون عبور از آزاد راه و بزرگراه می توان اشاره کرد که برای دوست داران طبیعت و جاده مفید می باشد.

کسب و کارها هم در نقشه می توانند اضافه شوند تا برای برای مسافران کار راه انداز تر شود و در سفر ها نیز می توان نکاتی را راجب شهر و مقصد های گوناگون که انتخاب کرده اید را ببینید. همینطور مکان های مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید.

برنامه شبیه گوگل مپ Rand McNally

از قدیمی های صنعت نقشه، Rand McNally است که از سال ۱۸۷۲ نقشه های راهنمای راه آهن را چاپ می کند.با پیشرفت تکنولوژی و فناوری GPS هم ناوبری این سیستم بروز شده است. در این ابزار می توانید مسیر خود را انتخاب کنید، مکان توقف را به مپ اضافه کنید و مسیر های دور اطراف مقصد را هم برای تفریح بیشتر ببینید.

تنظیماتی هم برای این نقشه در نظر گرفته شده و همینطور می توانید آن را چاپ کنید و یا به اشتراک بگذارید. شاید به نظرتان این نقشه آنلاین ویژگی ها قابل مقایسه ای با سایر رقبا نداشته باشد اما با توجه به قدمت آن می توانید به این نتایج اعتماد کنید.

جایگزین گوگل مپ سرویس Here.com (Wego.Here.com)

ممکن است با نام این شرکت آشنایی نداشته باشید در حالی که فعالیت این شرکت در ۳۰ سال پیش آغاز شده است. این سایت به شما خدمات موقعیت یابی خودرو و ترافیک را ارائه می دهد. برای دسترسی به نقشه های آنلاین به سایت Here.com مراجعه و به قسمت Wego.Here.com در ناحیه بالای سایت بروید. همچنین از نقشه آفلاین برنامه نیز می توانید در مواقعی که اینترنت ندارید استفاده کنید. انواع مسیر ها، کسب و کار ها و راه های حمل و نقل عمومی هم در این مپ نمایش داده می شود.

نمایش شدت ترافیک منطقه، مکان دقیق و سرعت فعلی هم از سایر آپشن های این برنامه است. پارک ها و جاذبه های تفریحی هم در این مپ نشان داده می شوند و میتوانید مسیری برای رسیدن به آن منطقه انتخاب کنید.

ابزار Waze بهترین مسیریاب خودرو

یکی از گزینه های خوب و بهترین مسیریاب برای اسنپ این لیست که در ایران هم تا حدودی مشهور و محبوب است، سرویس نقشه آنلاین Waze است. این شرکت اواخر سال ۲۰۰۰ شکل گرفت. ویز با این وجود که از نقشه گوگل استفاده می کند اما در این لیست آماده است که دلیلش در ارائه متفاوت و منحصر به فرد این نقشه است. این برنامه شبکه ای از کاربران و جی پی اس تشکیل داده که کاربران می توانند حوادث مسیر را گزارش دهند تا برای بقیه قابل روئیت باشد. این علائم و حوادث شامل وضع ترافیک، مسدود بودن جاده و یا حتی پلیس راه است!

برای استفاده از این ابزار به سایت Waze بروید و نقشه آنلاین و زنده را ببینید. می توانید ابتدا و انتهای آدرس را وارد کنید و مسیر های پشنهادی را از  نظر زمانی مقایسه کنید. از نقاط مثبت این برنامه گزارش زنده و لحظه ای کاربران است که آن را به جایگزینی مناسب برای گوگل مپ انتخاب می کند.

OpenStreetMap، بهترین جایگزین API گوگل مپ و سرویس نرم افزار مشابه ویز

سرویس OpenStreetMap یک منبع جالب آنلاین است که همانند گوگل برای توسعه دهنگان از جمله کاربران ایران API نیز ارائه میدهد تا بتوانند از نقشه های این سرویس در نرم افزار و سرویس های خود استفاده کنند. این پروژه درسال ۲۰۰۴ شکل گرفته و با مفهوم ویکی پدیا بنیانگذاری شده است. نقشه به وسیله داوطلبان در سراسر دنیا قابل ویرایش است و به وسیله جی پی اس، داده های کاربران و عکس هایی که با دوربین می گیرند نقشه ها را جمع آوری می کند.

از قابلیت های این نقشه انتخاب و تخمین زمان مسیر با حالت رانندگی، دوچرخه و پیاده است. اقدامات ساده همچون بزرگنمایی و کوچک نمایی به همراه عیب یابی نقشه را انجام دهید. اگر در حین عبود از منطقه ای متوجه اشتباه در نقشه شوید، می توانید آن را به صورت یادداشت در نقشه درج کنید تا دیگر کاربران هم متوجه آن بشوند. این برنامه ممکن است آپشن های دیگر برنامه ها را نداشته باشد اما استفاده از  ان به سهولت و سادگی قابل انجام است.

چگونه خطای توقف گوگل مپس را برطرف کنیم؟

برنامه شبیه گوگل مپ Maps.me

برنامه Maps.me به شما امکان دانلود مپ را می دهد تا بدون اینترنت هم بتوانید از آن استفاده کنید. از سناریو های اضافی این برنامه امکان کاوش مکان ها است. به طور مثال در شهر های جدبد، مکان ها یا قسمت ای مختلف را مانند اداره ها، خودپرداز ها، مغازه های و.. را پیدا کنید و در این زمینه از سایر رقبا بهتر عمل می کند.

بهترین گوگل مپ برنامه MapQuest

یکی دیگر از جایگزین های گوگل مپ، برنامه MapQuest است. علاوه بر خدمات مسیریابی، امکان مقایسه خدمات حمل و نقل عمومی را هم خواهید داشت. همینطور اگر پیاده روی را دوست داشته باشید، می توانید میزان کالری سوخته شده را بدنتان را ببینید. از ویژگی های این برنامه می توان به مسیریابی خودکار، قابلیت تشخیص دوربین ها، اشتراک مکان و همینطور شدت ترافیک، کمک بین جاده ای، ناوبری صوتی و.. اشاره کرد.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *