پژو ۲۰۰۸ در رده‌بندی کیفی خودروها اول شد

پژو ۲۰۰۸ در رده‌بندی کیفی خودروها اول شد

رده بندی کیفی خودروها که معمولا به صورت ماهیانه توسط سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام می‌شود، حواشی زیادی برای خودروسازان به همراه داشته و این آمار برای بسیاری از محصولات و شرکت‌ها نیز دستاویز تبلیغات و فروش بیشتر می‌شود. طبق روال ماه‌های گذشته، پراید بازهم بدترین خودرو از نظر کیفیت شده و ایران‌خودرو نسبت به سایپا وضعیت بهتری داشته است.

 سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در جدیدترین آماری که از رده بندی کیفی خودروها در ایران اعلام کرده است، تغییر آنچنانی در خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان نداده و کماکان پراید را به عنوان بدترین خودروی صنعت خودروسازی کشور معرفی کرد.

میزان تولید خودرو در اردیبهشت ماه سال جاری ۹۶ هزار و ۴۹۲ دستگاه بوده که ۹۹ درصد از این تعداد متعلق به خودروهای سبک و ۱ درصد نیز متعلق به خودروهای سنگین و تجاری بوده است.

طبق این گزارش در گروه خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان محصولات گروه خانواده پراید سایپا حضور دارند که بهترین مدل این گروه سایپا ۱۳۱ با دوستاره کیفی است و بدترین خودروی این خانواده نیز همان گران‌ترین مدل پراید است. به طور کلی بدترین خودروی کیفی کشور پراید ۱۱۱ متعلق به گروه خودروسازی سایپا است.

مزایای کیفیتی برای خرید رنو داستر

سایپا خودروهای داخلیدر گروه خودروهای بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان که شلوغ‌ترین رده خودروها نیز هست، رنو ساندرو متعلق به شرکت پارس خودرو با کسب ۴ ستاره کیفی بهترین رتبه را از آن خود کرد. رتبه بعدی به پژو ۲۰۷ اتوماتیک از ایران‌خودرو تعلق گرفته و سومین رتبه نیز از آن تندر ۹۰ پلاس شد که جزو محصولات ایران‌خودرو محسوب می‌شود. نکته جالب در این رده بندی اختصاص رتبه‌های ۳ تا ۷ این رده بندی به انواع تندر ۹۰ در ایران است!

بدترین خودروهای این رده بندی نیز به محصولات سایپا تعلق گرفته که تیبا ۲ بدترین خودرو از نظر کیفیت و ساینا و تیبا صندوقدار در رده‌های بعدی هستند. البته گفتنی است که این سه محصول موفق به کسب دو ستاره کیفی شدند.

در رده خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان نیز ۵ خودرو حضور دارند که بسترن B30 گروه بهمن به عنوان بهترین خودرو انتخاب شده و چانگان از گروه سایپا و آریزو ۵ از مدیران خودرو رده‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند. برلیانس ۳۳۰ پارس خودرو و لیفان ایکس۶۰ در رده‌های بعدی این بازه قیمتی هستند که کسب دو ستاره کیفی توسط ایکس ۶۰ نکته عجیب این آمار است.

در رده خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز بهترین خودرو متعلق به سایپا با محصول کیا سراتو این شرکت است. هیوندای آی۲۰ کرمان موتور در رتبه دوم و تیگو ۵ از مدیران خودرو در رتبه سوم قرار دارند. بدترین خودروی این بازه قیمتی نیز جک اس۵ کرمان موتور با ۳ ستاره کیفی است.

مطلب مرتبط: کدام خودروهای داخلی موفق به کسب بیشترین ستاره کیفی شدند؟

در رده قیمتی خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان نیز نام ۳ خودرو دیده می‌شود که بهترین خودروی این رده پژو ۲۰۰۸ با ۴ ستاره کیفیت متعلق به گروه خودروسازی ایران‌خودرو است. نیومزدا ۳ گروه بهمن در رتبه دوم با ۴ ستاره کیفی و سوزوکی گرند ویتارا متعلق به شرکت ایران‌خودرو در رتبه سوم قرار دارند. به طور کلی پژو ۲۰۰۸ بهترین خودروی با کیفیت ایران شناخته شد.

همچنین در رده وانت‌های تولید داخل کمتر از ۵۰ میلیون تومان وانت تندر ایران‌خودرو به عنوان کیفی‌ترین خودرو شناخته شد. همچنین بدترین خودرو این گروه وانت نیسان زامیاد انتخاب شده و نکته عجیب این لیست نبود پراید ۱۵۱ است که احتمالا به کلی مسئولین این سازمان آن را به عنوان وانت قبول ندارند!

اولین تولیدات دنا در کارخانه خزر آذربایجان روانه بازار شد

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *