نقد و بررسی بازی Outcast: Second Contact

نقد و بررسی بازی Outcast: Second Contact

در این مقاله به بررسی نسخه جدیدی از Outcast، بازی اکشن وکلاسیکی که بار دیگر به کنسول ها بازگشته است و امکان ماجراجویی در دنیای رنگارنگ و متنوع Adelpha را دوباره برای گیمرها فراهم کرده است، پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.نسخه ابتدایی و اصلی این بازی که در سال ۱۹۹۹برای ویندوز عرضه شده بود یکی از اولین بازی های سه بعدی بود که دارای دنیا و فضایی آزاد و باز بود. و  حالا Big Ben Interactive  این بازی را با عنوان Outcast: Second Contact برای ایکس باکس وان بازسازی کرده است. سطح گرافیکی به مراتب با کیفیت تر و بهتر نسبت به نسخه قبل و دنیای sci-fi و تخیلی برای ماجراجویی، Outcast  را به یک بازی بزرگ و قوی تبدیل کرده است. البته برخی از المان های این بازی به شدت محتاج به روز رسانی و بهبود پیدا کردن دارند.

غریبه ای در سرزمین عجایب

Outcast: Second Contact for Xbox One

Outcast: Second Contact با انیمیشن هایی به سبک کامیک ها و کاملا مبتنی بر صدا (fully-voiced) آغاز می شود که جایگزین CG های نسخه اصلی بازی شده اند. این تغییر را می توان مناسب دانست اما اشکال اصلی در این انیمیشن ها حرکت نکردن دهان هیچ یک از شخصیت های موجود در انیمیشن است. دیدن کاراکتر های بازی در حال صحبت کردن با هم آن هم زمانی که دهانشان کاملا بسته است هیچ وقت ظاهر جالبی نمی تواند داشته باشد.

بازی LEGO DC Super-Villains در ماه مارس منتشر خواهد شد + تریلر

Outcast: Second Contact for Xbox One

خوشبختانه، زمانی که protagonist Cutter Slade (نام دشوار شخصیت اصلی بازی) از طریق پرتال مخفی ایجاد شده توسط government به دنیای فضایی Adelpha سفر می کند، انیمیشن های بازی به صحنه های سینماتیک درون بازی (In-Game) با دهان های انیمیشنی تغییر پیدا می کند. احساسات زیادی در شصخیت های بازی دیده نمی شود و یا شخصیت ها زیاد به هم نگاه نمی کنند اما می توان این موضوع را به نوعی مشابه با Elder Scrolls IV: Oblivion قابل قبول دانست.

ماموریت کاتر (Cutter) محافظت از سه محقق و دانشمند در طول سفر و کمک به جستجوی آن ها برای پیدا کردن کاوشگری است که به دلیل اشتباهات رخ داده خطر نابودی زمین را به وجود آورده است. اما قهرمان داستان تنها و در حالی که امکانات و وسایل وی پراکنده شده و مقداری از آن توسط بومی های منطقه به نام تالان ها (Talan) دزدیده شده است به سمت دیگر پرتال می رسد. البته همه تالان ها بد نیستند. گروهی از مبارزان آزادی طلب منطقه با مهربانی با کاتر برخورد کرده و قبول می کنند تا در ازای کمک وی در پیروزی آن ها بر استبداد و ظلم دیکتاتور منطقه به او کمک کنند.

مطلب مرتبط: معرفی و بررسی بازی مثلث مرگ / جدال با زامبی ها + لینک دانلود

کاوش در دنیای Adelpha

Outcast: Second Contact for Xbox One

Outcast  بازی با داستانی قوی و دارای محیط باز و آزاد (Open-World) می باشد که در آن بازیکنان به شش منطقه مختلف در سرزمین Adelpha سفر خواهند کرد، با سران و رهبران آن مناطق ملاقات خواهند کرد و ماموریت های مختلفی را برای آن ها انجام خواهند داد. کامل کردن این ماموریت ها باعث افزایش هر چه بیشتر محبوبیت و اعتبار کاتر در این سرزمین خواهد شد. زمانی که کاتر به اندازه کافی در منطقه و سرزمین معتبر شود رهبران هر منطقه مکان لوازم مورد نیاز کاتر برای بازگشت به زمین را فاش خواهند کرد.

با وجود این که کنترل ساده مبتنی بر ماوس Outcast درنسخه ارایه شده برای کنسول های امروزی کمی بهبود پیدا کرده و تغییر پیدا کرده است، اما باز هم کنترل این بازی تا حد مطلوب و مورد انتظار بهبود پیدا نکرده است. حرکات کاتر خشک و تا حدی عجیب است و پرش های او در بازی نیز کند و سنگین به نظر می رسد. از بسیاری از تپه ها و بلندی ها نمی تواند بالا برود که این امر موجب می شود تا گیمر ها مجبور شوند تا تپه را دور زده تا پله یا مسیری برای بالا رفتن پیدا کنند. انتظار می رفت تا این مشکل ها در این نسخه از بازی که برای مخاطبین امروزی عرضه شده است برطرف شده باشند. با تمام این حرف ها اصلا اینطور نیست که این بازی را غیر قابل بازی کردن بدانیم، اما کمی صبر و حوصله برای بازی کردن بازی ای که ویژگی هایی از بازی های سال ۱۹۹۹ را دارد لازم است.

Outcast: Second Contact for Xbox One

نبرد های بازی بسیار آسان هستند، کاتر مبتنی بر مبارزه و تیراندازی ساده سوم شخص با سربازان رژیم شیطانی و سایر تحدید ها مبارزه خواهد کرد. می توانید با پریدن به اطراف از حمله های دشمن فرار کنید و مانع از برخورد حملات آن ها به خود شوید هر چند که راه رفتن به کناره ها و اطراف نیز تا حد زیادی این نیاز را برطرف می کند و می تواند در مبارزه ها کافی باشد. ویژگی پر شدن خودکار جان کاتر نیز برای بازیکنان قابل فعال شدن است که باعث ساده تر شدن و قابل قبول ترشدن چالش و دشواری این بازی می شود. نکته مهم دیگر این است که در این نسخه و ورژن بازی مکانیزم بازی مخفیانه نیز اضافه شده است و بازیکنان می توانند تا مخفیانه و بدون مواجهه با دشمنان موجود در مسیر به راه خود ادامه دهند.

معرفی و بررسی بازی زاراوان xaravan: جایگزینی برای کلش + لینک دانلود

Outcast: Second Contact for Xbox One

بخش عمده ای از بازی شامل انجام و کامل کردن ماموریت ها برای تالان های دوست می باشد. زمانی که با شخصیت های بدون بازیکن در بازی صحبت می کنید (non-player characters) دیالوگ های بسیار زیادی برای انتخاب برای شما در نظر گرفته شده است. موضوع آزار دهنده در این مورد این است که امکان رد کردن ویا سرعت دادن به دیالوگ ها وجود ندارد و بر همین اساس یک مکالمه مناسب و کامل می تواند زمان بسیار زیادی را از شما بگیرد. نکته منفی دیگر در مکالمه ها این است که فایل های صوتی مکالمه ها بدون هیچ دلیل منطقی در نسخه Second Contact بازسازی نشده اند و بهبود پیدا نکرده اند. صدای اصلی شخصیت ها را می توان مناسب دانست اما در حین گفتن متن های مختلف صدای آن ها خراشیده و بیش از حد فشرده شده شنیده می شود.

با توجه به این که این بازی در اصل یک بازی قدیمی Open World می باشد، نشانه ای برای ماموریت هاو کمک به گیمر ها برای پیدا کردن مقصد خود در این بازی در نظر گرفته نشده است. در این بازی گیمر ها باید به کمک روش های ابتدایی و نقشه ساده موجود در بازی، قطب نما، و دفترچه ماموریت های خود وهمچنین نشانه ها و اطلاعاتی که از شخصیت های موجود در بازی به دست می آوردند مقصد و اهداف خود را پیدا کنند. وقتی به دنبال تالان خاصی می گردید می توانید از سایر شخصیت ها و افراد داخل محیط بازی در رابطه با آن ها سوال کنید و در پاسخ اطلاعاتی مانند نزدیک بود آن ها به مکانی که در حال حاضر هستید و یا مسیری که باید بروید را از طریق آن ها به دست آورید. روشی قدیمی و Morrowind مانند برای مسیریابی است که در واقع، در صورتی که خیلی متمرکز بر مکانی که می خواهید بروید نباشید، می تواند تا حدی هیجان انگیز و جالب باشد.

بازسازی که در عین حال که فوق العاده است مشخصا قدیمی بودن آن حس می شود

Outcast: Second Contact for Xbox One

با وجود مشکلات گرافیکی که در این بازی با آن ها مواجه خواهید شد، بازی Outcast: Second Contact را در مجموع می توان بازی خوبی دانست. تمامی شخصیت ها و کاراکتر های بازی و ویژگی ها و امکانات موجود در محیط بازی با توجه به استاندارد های امروزی تا حد خوبی بازسازی شده اند. محیط رنگارنگی که در بازی به آن ها خواهید رفت از نظر هنری بسیار زیبا به نظر می رسند، و به طور خاص آب ها در این بازی با کیفیت بالایی ساخته شده اند که کاتر امکان شنا کردن در آب را هم دارد.

با توجه به تاثیر زیادی که نسخه ابتدایی این بازی بر روی بازی های کامپیوتر های خانگی Open World داشته است، این نکته که شرکت های سازنده این بازی Appeal و Big Ben توانستند، با عرضه دوباره این بازی برای کنسول های امروزی و مخاطبین امروزه کامپیوتر های خانگی، این بازی را از گمنامی بیرون آورند و دوباره زنده کنند کاری بسیار بزرگ و شگفت انگیز است. هر چند اگر می خواستند کاملا انتظارات را برآورده کنند باید روی کنترل بازی بیشتر کار می کردند و پیشرفت بیشتری ایجاد می کردند و هچنین امکان رد کردن دیالوگ ها را در مکالمه های بازی قرار می دانند. Outcast: Second Contact  را همچنان می توان بازی خوبی دانست اما در بخش های مختلف بازی باید نکات و اتفاقاتی که نشان از قدیمی بودن بازی دارند را تحمل کرد تا بتوان به طور کامل از این بازی لذت برد.

در مجموع می توان ویژگی های این بازی را به صورت زیر خلاصه کرد:

نکات مثبت:

  • بازگشت یک بازی کلاسیک کامپیوتر های خانگی به کنسول های امروزی
  • گرافیک باز سازی شده خیلی خوب با به روز رسانی شخصیت ها و محیط بازی
  • دنیا و محیطی بازی برای گردش و اکتشاف

نکات منفی:

  • کنترل سخت و قدیمی شخصیت بازی
  • امکان رد کردن و بالا بردن سرعت دیالوگ های بازی وجود ندارد
  • صداهای شخصیت بازی کمی خراشیده و بیش از حد فشرده شنیده می شود.

معرفی و بررسی بازی Ninja Turtles Legends / لاک پشت نینجا + لینک دانلود اندروید و iOS

امیتاز کلی بازی را می توان  ۳٫۵ از ۵ دانست.

بازی Outcast: Second Contact با قیمت $۳۹٫۹۹ برای ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عرضه شده است
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *