با 4 مکان دیدنی‌ و رازآلود تایلند آشنا شوید!

با ۴ مکان دیدنی‌ و رازآلود تایلند آشنا شوید!

با ۴ مکان دیدنی‌ و رازآلود تایلند آشنا شوید! :همه ما دیدنی‌های معمول تایلند را می‌شناسیم. اما می‌دانستید خیلی از جاذبه‌های بی‌نظیر آن هنوز در پرده‌ای از اسرار باقی مانده و از دید بسیاری از گردشگران پنهان است؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که تایلند یکی از زیبا ترین مناظر روی کره را دارد. اگر می‌خواهید با سفر به یک کشور از سواحل رویایی، جنگل‌های انبوه، تاریخ غنی و فرهنگ و رسوم خاص بهره مند شوید، جایی بهتر از تایلند برا این کار وجود ندارد.

همانطور که گفتیم خیلی از دیدنی‌های تایلند از چشم گردشگران دور مانده و ما امروز می‌خواهیم سری به آنها بزنیم. البته این به آن معنی نیست که در سفر به تایلند به دیدنی‌های شناخته شده آن نروید، اما بهتر است وقتی را برای دیدن این جاذبه‌های خاص هم کنار بگذارید! سعی کنید جمعیت و شلوغی را دور بزنید و تایلند را از جایی آرام تر و خاص تر ببینید، جایی که هنوز به دست گردشگران کشف نشده و بکر مانده. به این ترتیب خاطرات و تجربه‌هایی بی‌مانند جمع خواهید کرد که قصه‌هایی که از آن دارید تا سال‌ها خود و اطرافیان‌تان را مشغول نگه خواهد داشت!

تعطیلات کجا بریم؟ جاذبه‌ های گردشگری بندر ترکمن

گوهرهای گمشده تایلند را پیدا کنیم!

کوه کای (کوه در زبان تایلندی به معنی جزیره است)

برای رسیدن به این جزیره باید از ساحل پوکت حدود ۳۰ دقیقه با قایق سفر کنید، در این صورت است که ساحل بهشتی کوه کای را که به وسیله ساحل پانگ نگا بای مخفی شده است پیدا خواهید کرد. این ساحل طلایی که از میان دریای آندامان بیرون زده، یک جزیره بیابانی واقعی است. در این جزیره هیچ کاری ندارید غیر از آنکه روی شن‌ها دراز بکشید و جنگل‌های کوچک را کشف کنید. با اینکه جزیره فعالیت‌های زیادی برای سرگرم کردن شما ندارد، اما خواهید خواست که یک هفته تمام در آن بمانید! دراز کشیدن در ساحل جزیره این حس را به شما می‌دهد که در این دنیا تنها هستید و انگار تبعید شده اید! البته نگران نباشید، قایق‌های برگشت درست در کنار شما هستند و سریعا شما را پیش بقیه انسان‌ها می‌برند!

معبد “پرازات هین فامای کمر”

آنکور وات و معبدهای اطراف آن معرف ترین معبدهای کشور کامبوج هستند اما نمونه‌ای دیدنی تر و شگفت انگیز تر در همین جا، در قلب تایلند جای گرفته است! در شهر کوچک فامای در فاصله حدود ۱ ساعتی از کوهرات در شمال شرقی تایلند معبد “پرازات هین فامای کمر” جای گرفته است. یک دوچرخه کرایه کنید و در اطراف معبد و محوطه اطراف گشت بزنید. این مکان در اواخر قرن ۱۰ و اوایل قرن ۱۱ ساخته شد.

مطلب مرتبط: بیماران قلبی چه چیزهایی را باید قبل از سفر مورد توجه قرار دهند

استان نان

دفن شده در شمال تایلند، در مرز لائوس استان نان قرار دارد. این استان حالت روستایی خود را حفظ کرده و پر از تپه‌های سر سبز و شالیزارهای برنج است. نان حالتی شبیه به چیانگ مای دارد اما مسافرها و بازدید کنندگان آن خیلی کمتر است. اگر در فصل گرم به این جا سفر کنید، احتمالا دسته‌های دراز و باریکی از فلفل را در کنار جاده‌ها می‌بینید که برای خشک شده آویخته شده اند، این نمادی از استان نان است و همچنین دلیلی برای خوشمزه بودن غذاهای محلی این منطقه رویایی!

کوه ماک

اگر جزیره‌ای آرام به دور از دیوانگی‌ها و سر و صداهای کوه پانگان و کوه ساموی می‌خواهید، کوه ماک همان مکانی است که دنبالش می‌گردید. کوه ماک یک جزیره کوچک اما خوش بر و رو است که در شرق تایلند قرار دارد و زیاد از مرز تایلند و کامبوج دور نیست. این جزیره در استان ترات قرار دارد. اگر می‌خواهید از تایلند به کامبوج و یا برعکس مسافرت کنید، این مکان نقطه‌ای عالی برای توقف شما است، جای که می‌توانید با آرامش کامل در دریا و ساحل استراحت کنید و از یک طبیعت بکر و آسیب ندیده توسط گردشگران لذت ببرید. این مکان کمتر از جاهای دیگر تایلند میزبان گردشگران بوده و تفریحات لوکس و فانتزی ندارد. پس اگر به دنبال چراغ‌های نئونی و فست فود هستید، بهتر است به دنبال جای دیگری باشید …

غار کاو اوانگ

اگر در جنوب غربی این کشور حیرت انگیز گشت و گذار می‌کنید، می‌توانید به این غار دیدنی هم سر بزنید. این غار از بنگکوک حدود ۳ ساعات فاصله دارد و در استان پتچابوری واقع شده است. در درون غار یکی از جذاب ترین و مخفی ترین معبدهای تایلند نهفته شده است و برای اینکه فضا راز آلود تر شود، سوراخی هم در سقف غار وجود دارد که تنها به باریکه‌ای از نور اجازه می‌دهد تا غار را روشن کند!

هر چه که باید در مورد گروهی سفر کردن بدانید!

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *