مثلث برمودا

راز مثلث برمودا فاش شد

مثلث برمودا مدت‌هاست که جزء بزرگترین اسرار جهان است و هنوز معلوم نیست چرا کشت‌های و هواپیماهای بسیاری برای همیشه در این منطقه از جهان گم می‌شوند.

بسیاری عامل ناپدید شدن کشتی‌ها و هوایپماها در مثلث برمودا را ماوراءالطبیعه می‌دانند و برخی معتقدند این منطقه گردابی به بعد دیگری از دنیاست که روح مسافران بدبخت را به سمت خود می‌کشد.

ولی ظاهراً دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که عامل گم شدن در این منطقه که به مثلث شیطان نیز معروف است، بیشتر زمینی است.

محققان در ته آب‌های این منطقه دهانه‌های آتشفشانی بزرگی یافته‌اند که گفته می‌شود، کشتی‌ها را به پایین کشیده و به دلیل فشار زیادی که دارد، آن‌ها را در کف دریا به اصطلاح ریزریز می‌کند.

یکی از این دهانه‌ها کف دریای بارنتز به عرض ۱ مایل و عمق ۵۰ متر ایجاد شده که احتمال می‌‌رود عامل ایجاد آن متان بوده است. ظاهراً در این منطقه منابع غنی از گازهای طبیعی مثل متان وجود دارد که با زیاد شدن فشار منفجر شده و این چاله‌های عظیم را پدید آورده‌اند.

به گفته ایگوریلتسوف، معاون موسسه تحقیقاتی Trofimuk، احتمال دیگری هم وجود دارد که مثلث برمودا حاصل واکنش گازهای هیدارته باشد.

ظاهراً در ابتدا یخ‌های متان تبدیل به گاز شده این پدیده شبیه به بهمن بوده و مثل واکنش هسته‌ای عمل کرده و در نتیجه مقادیر زیادی گاز آزاد می‌کند. این موضوع باعث گرم شدن اقیانوس و اشیاء شروع به فرو رفتن در آب مخلوط شده با گاز می‌کنند.

تاکنون صدها قایق و هواپیما در مثلث برمودا گم شده‌اند و تا زمانی که کریستوف کلمب از این منطقه خبر داد و گفت که تمام قطب نماها از کار افتاده و گویا شهاب آسمانی هم دیده بوده است.
One thought on “راز مثلث برمودا فاش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *