ملی‌پوش سابق بوکس: می‌توانیم سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را بگیریم

ملی‌پوش سابق بوکس و مربی تیم ملی جوانان گفت: اگر حمایت کنند من و برادرم رحیم می‌توانیم بوکسورهایی تربیت کنیم که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کنند.

مرتضی سپهوندی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حقم را کم و بیش از بوکس گرفته‌ام، خاطرنشان کرد: سه رکورد بوکس کشور دست من است؛ نخستین بوکسور ایرانی هستم که به جمع هشت نفر برتر رقابت‌های قهرمانی جهان راه پیدا کردم و پنجم شدم. به قهرمان قزاقستانی المپیک و جهان باختم و تنها بوکسوری را که ناک‌اوت نکرد من بودم و به علت عارضه پزشکی مبارزه قطع شد و چهار بر یک جلو بودم.

وی ادامه داد: رنکینگ سوم سال ۲۰۰۹ و نفر پنجم المپیک هم دو رکورد دیگری است که دارم.

سپهوندی یادآور شد: ۳۷ مدال بین‌المللی کسب کرده‌ام و حدود ۱۴ سال سابقه حضور در تیم‌های ملی را دارم و یک سال هم مربی تیم ملی جوانان بودم که نتایج خیلی خوبی کسب کردیم.

این مربی لرستانی یادآور شد: در زمان‌های گذشته بوکسورهای خیلی خوبی وجود داشت اما چون آن موقع در حق شهرستانی‌ها اجحاف می‌شد، نتوانستند به حق‌شان برسند، هرچند بنده کم و بیش حقم را از بوکس گرفته‌ام.

وی بیان کرد: اگر آن زمان شرایط یکسان می‌بود قطعاً بوکسورهایی مثل شهریار رحمانی، کیانفر حمیدیان، بهمن عزیزپور، علی درویش و چند نفر دیگر که الان حضور ذهن ندارم، می‌توانستند خیلی پیشرفت کنند.

سپهوندی که چند سالی است روی به مربیگری آورده، مدعی شد: لرستان سرشار از استعداد بوکس است و اگر حمایت کنند من و برادرم رحیم می‌توانیم بوکسورهایی تربیت کنیم که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کنند.

انتهای پیام

منبع

اخبار ورزشی را در روژان دنبال کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *