اولین محصول مشترک فولکس‌واگن و JAC به نام E20X معرفی شد

اولین محصول مشترک فولکس‌واگن و JAC به نام E20X معرفی شد

SOL نام کمپانی مشترک فولکس‌واگن و JAC بوده و این شرکت تازه کار اولین محصول خود را با نام E20X معرفی کرده است. E20X یک خودروی الکتریکی ارزان قیمت برای توده مردم کشور چین بوده و برای ساخت آن از خودروی JAC IEV7S استفاده شده است.

کمپانی JAC خودروی IEV7S را با قیمت ۱۱۹۵۰۰ یوان و با استفاده از یک پیشرانه الکتریکی با توان ۱۱۶ اسب‌بخار وگشتاور ۲۷۰ نیوتن‌متر عرضه کرده است. خودروی مذکور با یکبار شارژ کامل توان پیمایش ۲۸۰ کیلومتر را دارد. در مقابل خودروی ای ۲۰ ایکس هم برخلاف انتظارات اولیه؛ از پیشرانه الکتریکی IEV7S استفاده کرده و دقیقا مشخصات فنی آنها مشابه با یکدیگر است. اما با افزودن باتری‌های جدید به E20X، توان پیمایش آن حدود ۲۰ کیلومتر بیشتر از IEV7S بوده و در مجموعه می‌توان با یکبار شارژ کامل ۳۰۰ کیلومتر را با ای ۲۰ ایکس رانندگی کرد.

بررسی فولکس‌واگن مولتی‌ون که بزودی وارد بازار ایران می شود + تصاویر

بزودی عرضه خودروی E20X در بازار چین آغاز خواهد شد. این خودروی کوچک کاملا مطابق با محصولات الکتریکی JAC ساخته شده است.

مطلب مرتبط: مقایسه خودروی کوپا T210 با تیگو ۷ / ۲ چینی گرانقیمت

محیط داخلی E20X کمی مشابه با JAC IEV7S بوده و از ویژگی های ای ۲۰ ایکس باید به کنسول مرکزی جدید و دسته دنده‌ای متفاوت اشاره کرد. همچنین می‌توان بوی دخالت فولکس‌واگن را در طراحی صندلی‌های  E20X حس کرد!

یکی از اهداف تاسیس برند مشترک توسط فولکس‌واگن در کشور چین؛ احیاء دوباره برند Seat بود؛ اما مخالفت دولت چین آنها را مجبور به استفاده از نام SOL به عنوان برندی جدید در کشور چین کرد. نام اسپانیایی SOL به معنای خورشید بوده و تا حدودی به واژه چینی  Sihao (思 皓)  نزدیک است.

دانگ‌فنگ ix5 رسما در چین رونمایی شد + مشخصات

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *