کدام خودروهای داخلی موفق به کسب بیشترین ستاره کیفی شدند؟

کدام خودروهای داخلی موفق به کسب بیشترین ستاره کیفی شدند؟

یکی از آمارها و گزارش‌های جالبی که معمولا در سال مورد توجه مشتریان و اهالی بازار خودرو قرار می‌گیرد، گزارش با کیفیت‌ترین و بی‌ کیفیت‌ترین محصولات داخل بازار خودرو کشور است که باعث می‌شود این آمار، برای بعضی از شرکت‌ها به عنوان یک آمار تبلیغاتی محسوب شده و برای بعضی دیگر نیز، باعث سخت شدن فروش محصولات که البته در مورد بعضی از خودروهای داخلی به دلیل ارزان بودن آنها این مورد بی اثر است!  طبق گزارشی که اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت هر ساله منتشر می‌کند و در سال جاری نیز این آمار به صورت کلی منتشر شده است، جدیدترین آمار از بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای داخل بازار اعلام شده است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. در گروه خودروهای وانت ایران‌خودرو توانست با وانت تندر خود و با کسب ۳ ستاره کیفی به عنوان بهترین محصول در بین خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان شناخته شود. مزدا کارا ۲۰۰۰ و پراید ۱۵۱ نیز با کسب دو ستاره کیفی در رده‌های بعدی قرار گرفتند!

لیست واردکنندگان مجاز خودرو در کشورمان اعلام شد

کدام خودروها توانستند ۴ ستاره کیفی اخذ کنند؟

در بین خودروهای داخل بازار بعضی از خودروها توانستند ۴ ستاره را از آن خود کنند که نشان از کیفیت مطلوب آنها داشته است. در ارزشیابی انجام شده خودروهای پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو/ایکاپ، نیومزدا ۳ شرکت بهمن موتور و گرند ویتارای شرکت ایران‌خودرو خراسان توانستند با کسب ۴ ستاره بهترین خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان لقب بگیرند.

در رده قیمت ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز خودروهای هیوندای I20 کرمان موتور و کیاسراتوی شرکت سایپا موفق به کسب ۴ ستاره کیفی شدند. خودروهای بعدی حاضر در این رده قیمتی که موفق به کسب سه ستاره کیفی شدند عبارتند از: تیگو ۵ مدیران خودرو، هایما S7 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان و JAC-S5 کرمان موتور.

در کلاس قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان خودروهای: B30 ساخت شرکت بهمن موتور چهار ستاره کیفی به دست آورد و چانگان CS35 سایپا- سیتروئن ، آریزو ۵ مدیران خودرو، برلیانس H330 پارس خودرو و آریواتوماتیک توانستند ۳ ستاره کیفی را از وزارت صنعت دریافت کنند. در این رده قیمتی لیفان X60 کرمان موتور نتوانست سه ستاره کیفی را دریافت کند و تنها دو ستاره کیفی دریافت کرد.

در رده قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان که بیشترین رقابت در این رده قیمتی وجود دارد، خودروهای نو ساندرو و پارس تندر پارس خودرو و خودروهای پژو ۲۰۷ اتوماتیک و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ایران‌خودرو توانستند ۴ ستاره کیفی از آن خود کنند. سه ستاره کیفی نیز به خودروهای تندر ۹۰،رانا، دنا پلاس، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶SD همگی از ایران‌خودرو به همراه تندر ۹۰ پارس خودرو و آریو دنده‌ای سایپا رسید.

خودروهای NEW MVM315 مدیران خودرو، سورن و سمند تبریز شرکت ایران‌خودرو تبریز، پژو پارس ایران‌خودروی فارس، پژو پارس ایران‌خودرو مازندران و پژو ۴۰۵ ایران‌خودرو خراسان در رده قیمت ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان نتوانستند موفقیتی بیشتر از ۲ ستاره کیفی را از آن خود کنند.

مطلب مرتبط: مقایسه دو هاچ بک پژو ۲۰۷ اتوماتیک و سایپا کوئیک

ادامه نتایج بررسی‌ها را در جداول زیر می‌بینید:

بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای سال 97

۵ نقطه ضعف پژو ۲۰۰۸ که فکر خریدش را از سرمان بیرون می کند!

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *