بازماندگان کشتی تایتانیک چه سرنوشتی پیدا کردند؟

بازماندگان کشتی تایتانیک چه سرنوشتی پیدا کردند؟

بازماندگان کشتی تایتانیک چه سرنوشتی پیدا کردند؟ :همه ما با داستان غم انگیز غرق شدن کشتی تایتانیک آشنا هستیم. نظریه های زیادی درباره علت غرق شدن این کشتی آمده است. برخی علت غرق شدن کشتی را بالا بودن سرعت آن، برخی بد بودن وضعیت هوا و برخی دیگر بدشانسی می دانند. اما تنها کسانی که داخل کشتی بودند می توانند دلیل واقعی این اتفاق را بگویند. در ادامه داستان کسانی که از این حادثه نجات پیدا کرده اند را بخوانید.

در تاریخ ۱۰ آوریل سال ۲۰۱۹ کشتی تایتانیک با بیش از ۱۰۰۰ مسافرعازم اولین و آخرین سفر دریایی شد. شب هنگام بین چهاردهم و پانزدهم آوریل کشتی با یک کوه یخ عظیم برخورد و غرق شد و تنها ۷۰۰ نفر از مسافران کشتی نجات پیدا کردند.

یتیمان تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

مایکل (۳ ساله) و ادموند (۲ ساله) ناوراتی همراه با پدرشان با نام های جعلی از مسافران کشتی بودند. نام اصلی پدر آن ها مایکل بود و ادعا کرده بود همسرش مرده است اما در حقیقت او را ترک کرده و بچه ها را پنهانی و بدون اجازه با خودش برده بود. مایکل هنگام غرق شدن کشتی بچه ها را به آخرین قایق نجات رساند و به آن ها گفت: وقتی مادرتان را دیدید به او بگویید دوستش داشتم و به امید این که دنبالمان بیاید و زندگی آرام و جدیدی را با هم شروع کنیم دست به این کار زدم. به دلیل این که بچه ها هنوز حرف زدن یاد نگرفته بودند پیدا کردن آن ها کمی طول کشید و ۱ ماه بعد وقتی مادر آن ها عکسشان را در روزنامه دید به آن ها پیوست.  مایکل استاد روانشناسی شد و باقی عمرش را در مونت پلیه زندگی کرد و در ۹۲ سالگی درگذشت. ادموند نیز وارد حرفه معماری شد و در جنگ جهانی دوم به ارتش فرانسه ملحق شد و در ۴۳ سالگی درگذشت.

مشخصات کوه یخی که تایتانیک را غرق کرد، مشخص شد

مالی براون غرق نشدنی

بازماندگان کشتی تایتانیک

نام مارگارت براون قبل از غرق شدن کشتی برای خیلی ها آشنا بود. او ۸ سال قبل از این که زنان حق رای داشته باشند به دنبال موقعیت سیاسی بود. در اروپا به او نامه ای رسید که پسرش بیمار است بنابراین تصمیم گرفت فورا عازم نیویورک شود به همین دلیل حتی خانواده اش هم از حضور مارگارت در کشتی تایتانیک اطلاعی نداشتند. او بعد از تصادف کشتی به نجات مردم کمک کرد و ۱۰ هزار دلار برای درمان و کمک به بازماندگان این حادثه اهدا کرد. او برای کمک به بازماندگان کشتی تایتانیک مدال دریافت کرد و بعدها به دلیل فعالیتی که در جنگ جهانی اول داشت لژیون افتخار دریافت کرد. مارگارت در سن ۶۵ سالگی به علت تومور مغزی درگذشت.

دختری که از ۳ حادثه تصادف کشتی نجات پیدا کرد

بازماندگان کشتی تایتانیک

ویولت کنستانس جسوپ مهماندار شرکت ستاره سفید از حادثه غرق شدن ۳ کشتی المپیک، بریتانیک و تایتانیک نجات پیدا کرده است. او علیرغم این اتفاقات باز هم به کارش در کشتی ادامه داد و در ۸۳ سالگی در اثر بیماری قلبی درگذشت.

دوروتی گیبسون بازیگر بازمانده از واقعه تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

دوروتی گیبسون و مادرش زمانی که تصمیم گرفتند بلیط طبقه اول کشتی تایتانیک را بخرند در فرانسه زندگی می کردند. دوروتی و مادرش با قایق نجات شماره ۷ نجات پیدا کردند و بعد از نجات تصمیم گرفت در فیلم تایتانیک بازی کند. دوروتی در فیلمی که یک ماه بعد از این حادثه تولید شد همان لباس هایی را پوشید که در واقعیت به تن داشت. دوروتی همراه با مادرش به پاریس رفتند و در جنگ جهانی دوم در ایتالیا به ضد فاشیست متهم و زندانی شد اما از زندان فرار کرد و باقی عمرش را در پاریس زندگی کرد و در سن ۶۵ سالگی به علت حمله قلبی درگذشت.

جوانی که بعد از یخ زدگی دوباره توانست راه برود

بازماندگان کشتی تایتانیک

ریچارد نوریس ویلیامز وقتی مسافران روی آب شناور بودند یک قایق نجات پیدا کرد اما پدرش هنگام سقوط یکی از لوله های بخار مرد. بعد از نجات پزشکان تشخیص دادند که پاهای ریچارد دچار یخ زدگی شده و دیگر نمیتواند راه برود اما ریچارد نا امید نشد و بعدها در ورزش تنیس در مسابقات المپیک مدال طلا گرفت. ریچارد در ۷۷ سالگی به علت بیماری آمفیزم ریوی درگذشت.

آخرین مسافر جوانی که حادثه را به خوبی به خاطر دارد

بازماندگان کشتی تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

اوا میریام هارت وقتی با پدر و مادرش وارد کشتی شد ۷ سال داشت. همانطور که اوا می گوید مادرش در طول شب به خاطر دلشوره و احساس بدی که به سفر دریایی داشت نخوابید. وقتی کشتی شروع به غرق شدن کرد پدر اوا او و مادرش را به قایق نجات رساند و از او خواست دست مادرش را بگیرد و دختر خوبی باشد. جسد پدر اوا هرگز پیدا نشد. اوا خواننده و یکی از اعضای حزب محافظه کار بود. او زندگی فعالی داشت و در سن ۹۱ سالگی در خانه اش از دنیا رفت.

مطلب مرتبط: ارواحی که در اعماق اقیانوس زندگی می کنند+تصاویر

صاحب کشتی تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

جی بروس ایسمای صاحب تایتانیک و شرکت خطوط دریایی ستاره سفید از غرق شدن کشتی نجات پیدا کرد و در آخرین لحظات به کشتی پشت کرد تا صحنه غرق شدن آن را نبیند. بعد از حادثه باانتقاد شدیدی مواجه شد و متهم به فرار از کشتی درست زمانی که کودکان و زنان زیادی در حال غرق شدن بودند شد. او در جنگ جهانی اول پول زیادی وقف سربازان جنگ کرد. جی بروس باقی عمرش را دور از مردم گذراند و به علت بیماری ترومبوز در ۷۴ سالگی درگذشت.

عکس های کمیابی که بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک به جای مانده است

بازماندگان کشتی تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

بازماندگان کشتی تایتانیک

 

ساعتی که از خاک ماه و قطعات فضاپیمای آپولو ۱۱ ساخته شده!

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *