اسمارتفونی که با نور خورشید شارژ می‌شود

بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر همچون انرژی خورشیدی، باد و… به یکی از محبوب‌ترین مسائل در فناوری‌های مختلف تبدیل‌شده است، گجت‌های بسیاری با بهره‌مندی از این انرژی‌ها که آینده زمین وابسته به آن‌هاست، طراحی‌شده‌اند.

یکی از این گجت‌ها تلفن هوشمندی است که سال گذشته شرکت Kyocera طرح اولیه آن را در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۵ معرفی کرد. پس از گذشت یک سال اکنون این شرکت اعلام کرده که در حال همکاری با کمپانی فرانسوی سان‌پارتنر تکنولوژی برای ساخت این موبایل است که به کمک انرژی خورشیدی شارژ می‌شود.

در این موبایل صفحات خورشیدی به‌جای این ‌که بیرون دستگاه قرار بگیرد، درون نمایشگر و بین LCD و پنل لمسی تعبیه‌ شده است. گوشی مذکور دارای نمایشگری ۵ اینچ با سیستم‌عامل اندروید است و با ۳ دقیقه قرار گرفتن در مقابل خورشید کاربر قادر است حدود یک دقیقه با آن مکالمه تلفنی داشته باشد.

همچنین قرار است این اسمارتفون خورشیدی مجهز به اپلیکیشنی برای اطلاع از وضعیت شارژ باشد؛ اپلیکیشنی که به کاربر نشان دهد که آیا تلفن همراهش در معرض نور خورشید کافی برای شارژ قرار دارد و اینکه چه زمانی شارژ خواهد شد.

تولید این نوع گوشی هوشمند هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد اما در صورت محقق شدن و رسیدن به استاندارد گوشی‌های هوشمند برتر می‌توان به آینده تولید موبایل‌هایی با بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر امیدوار بود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *