قیمت محصولات ایران‌خودرو در کارخانه و بازار / ۱۸ فروردین ۹۷

بازار خودرو در روزهای آغازین سال ۹۷ دچار نوسان زیادی شده بود و عرضه و تقاضا به یک اندازه نبود، در نخستین روزهای شروع به کار رسمی خود، شاهد متعادل شدن عرضه و تقاضا شده و محصولات ایران‌خودرو که در هفته گذشته، شاهد افزایش قیمت بود، در حال حاضر با قیمت‌های بهتری در بازار عرضه می‌شود. با توجه به افزایش هزینه بیمه شخص ثالث در کشور، شرکتهای خودروسازی نیز افزایش قیمت اندکی در محصولات خود اعمال کرده‌اند که به طور کلی تاثیری در قیمت‌گذاری بازار نداشته و عدد اضافه شده زیر ۱۰۰ هزار تومان است. در ادامه به بررسی قیمت محصولات ایران‌خودرو در بازار و درب کارخانه می‌پردازیم.

محصولات ایرانخودرو

اولین خودرو از محصولات این شرکت خودروسازی وانت آریسان است که در مدل دوگانه سوز با قیمت ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار آزاد خرید و فروش می‌شود. قیمت درب کارخانه این خودرو ۲۶ میلیون و ۱۶۹ هزار تومان است.

دیگر خودرو از محصولات ایران‌خودرو سمند EF7 دوگانه سوز است که با قیمت ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار آزاد قابل خرید است. ایران‌خودرو برای این خودرو قیمت ۳۴ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان تعیین کرده است.

ایران خودرو از ۲۰۷ صندوق‌دار و دنا پلاس رونمایی کرد+ قیمت

سمند مدل 97

سمند سورن جدید توربو دیگر خودرویی است که با قیمت ۴۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت این خودرو درب کارخانه ۳۹ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان تعیین شده است.

دناپلاس

دنا پلاس توربو که یکی از محصولات جدید ایران‌خودرو محسوب می‌شود با قیمت ۶۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار آزاد معامله می‌شود و مشتریان این خودرو می‌توانند از طریق طرح‌های ایران‌خودرو، این محصول را با قیمت ۵۲ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان خریداری کنند.

پژو ۴۰۵ دوگانه سوز از دیگر محصولات پرطرفدار و پرفروش ایران‌خودرو است که با قیمت ۳۲ میلیون و ۳۲۷ هزار تومان توسط ایران‌خودرو به فروش می‌رسد. متقاضیان این خودرو می‌توانند با هزینه ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان این خودرو را از بازار آزاد خریداری کنند.

محصولات ایران‌خودرو

پژو پارس سال دوگانه سوز نیز که یکی از ۵ خودروی پرفروش سال ۹۶ لقب گرفته بود در حال حاضر با قیمت ۴۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار آزاد مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت کارخانه این خودرو ۳۹ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ دیگر خودرویی است که در هفته‌های اخیر نوسان زیادی را تجربه کرده و خریدارانش را با ضرر و سودهای زیادی مواجه نموده است. قیمت این خودرو در حال حاضر ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و ایران‌خودرو نیز این محصول را با قیمت ۳۳ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان با تحویل حداقل یک‌ماهه عرضه می‌کند.

از دیگر خودروهای تولیدی ایران‌خودرو سوزوکی ویتارا است که در مدل اتومات کلاس ۱۰ با قیمت ۱۴۷ میلیون تومان توسط ایران‌خودرو به مشتریان عرضه می‌شود. این خودرو در بازار آزاد قیمتی معادل ۱۶۶ میلیون و پانصد هزار تومان دارد.

مطلب مرتبط: آغاز طرح فیروزه‌ای ایران‌ خودرو با سود ۱۸ درصدی + شرایط

رانا LX

دیگر محصولات ایران‌خودرو نیز در لیست قیمت زیر قابل مشاهده است که نکته جالب در بقیه محصولات خودروی رانا است که تنها خودرو در محصولات ایران‌خودرو محسوب می‌شود که قیمت بازار آن از قیمت درب کارخانه کمتر است و مشتریان بدون دغدغه می‌توانند از بازار آزاد، آن را خریداری نمایند.

محصولات ایران‌خودرو

مقایسه پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان /دو خودروی فرانسوی بیش از ۲۰۰ میلیون بازار ایران

 

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *