هر چیزی که باید در مورد پروتز صورت بدانید!

هر چیزی که باید در مورد پروتز صورت بدانید!

امروزه کلمه “پروتز” در زمینه مد و زیبایی زیاد به گوشمان خورده است اما آیا می‌دانیم پروتز چیست و چه نقشی در زیبایی ظاهری دارد؟ پروتز انواع مختلفی دارد و برای صورت و بدن قابل انجام است. انواع پروتز مانند: پروتز صورت، پروتز سینه، پروتز باسن، پروتز لب و … در این مطلب می‌خواهیم راجع به پروتز صورت بحث کنیم، می‌خواهیم بدانیم پروتز صورت چیست و چه کاربرد و عوارضی دارد. با ما همراه باشید.

پروتز، زیباتر شدن به هر قیمتی؟

امروزه مقوله زیبایی بیش از پیش اهمیت یافته است، به گونه‌ای که برخی از افراد برای زیباتر شدن صورتشان دست به هر کاری می‌زنند ولی قبل از هر کاری ابتدا باید برای آن کار تحقیق کرد و سپس اقدام نمود ولی خیلی از افراد بدون اطلاع قبلی دست به اقدامی می‌زنند که شاید جبران عوارض آن سخت باشد. افرادی که بدون مطالعه و بدون تحقیق راجع به عملکرد پزشکشان، دست به عمل‌های زیبایی می‌زنند، معمولا با شکست مواجه می‌شوند، یک شکست پرهزینه و خطرناک!

نمی‌گوییم که روش‌های جدید مانند پروتز صورت خطرناک هستند و نباید کسی این عمل‌ها و تزریق‌های زیبایی را انجام دهد، ولی می‌گوییم در انتخاب پزشک خود دقت کرده و مطالعه کاملی داشته باشید که از عوارض احتمالی آن پیشگیری کنید.

در ایران هم مانند خیلی از کشورهای خارجی، دختران و بانون به زیبایی چهره اهمیت زبادی قائل هستند و شاید اولویت خیلی از افراد باشد. برای زیبایی صورت عمل‌ها و جراحی‌ها و حتی تزریق‌های مختلفی وجود دارد (مثلا برای صورت، عمل بینی، انواع پروتز، بوتاکس، تزریق چربی و عمل فک و چانه و … رواج یافته است) که پس از تحقیق راجع به هر کدام، انتخاب اصلی با شماست.

پروتز صورت امروزه در بین خانم‌ها طرفداران زیاد پیدا کرده است ولی آیا به طور کامل همه افرادی که طرفدار پروتز هستند، می‌دانند که پروتز صورت چیست و یا می‌دانند عوارض پروتز صورت چیست؟ در ادامه به جواب سوال پروتز صورت چیست می‌رسیم.

هرآنچه که باید در مورد درباره پروتز سینه بدانید

پروتز صورت چیست

قبل از این که بخواهیم یک جواب ساده و عامیانه برای سوال ” پروتز صورت چیست ” بدهیم، ابتدا باید تعریف ساده‌ای از پروتز داشته باشیم. پروتز یک ماده سیلیکونی است که در بازارهای جهانی قابل درسترس است. پروتز برای برجسته کردن و فرم‌دهی اعضای بدن به کار می‌رود که در این مطلب فقط پروتز صورت را بررسی خواهیم کرد.

حال که تعریف ساده و عامیانه از پروتز را دانستیم نوبت پاسخ‌دهی به سوال ” پروتز صورت چیست ” می‌رسد. پروتز صورت یعنی قرار دادن پروتز در نقاط مختلف صورت به منظور تقویت ساختاز فیزیکی (برجسته و یا فرم‌دهی) و ایجاد تعادل و تناسب اعضای چهره.

چه کسانی نیاز به پروتز صورت دارند؟

ممکن است خیلی از افراد در ناحیه چانه مشکل داشته باشند، مثلا بیش از حد جلوآمده باشد و یا حتی فرورفتگی زیادی داشته باشد و خیلی از مشکل‌های استخوانی دیگر. این افراد معمولا با نگاه کردن به آینه ابتدا به چانه خود توجه می‌کنند و اگر این حساسیت بیش از حد شود، اعتماد به‌ نفس خورشان را از دست می‌دهند. بنابراین به فکر روشی برای درمان آن می‌گردند که امروزه همه پروتز چانه را معرفی می‌کنند.

ممکن است فرد دیگری در ناحیه گونه مشکل داشته باشد، همانطور که می‌دانید گونه تاثیر زیادی روی زیبایی و بشاش بودن چهره دارد، کوچک بودن بیش از حد گونه باعث نامتناسب دیده شدن چهره می‌شود و در زیبایی پوست هم تاثیر دارد، چون کوچک بودن چانه باعث افتادگی پوست هم می‌شود. بنابراین کسانی که گونه کوچکی دارند به فکر بزرگ کردن گونه هستند، که بهترین راه پروتز گونه به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

همچنین فک هم ممکن است دچار مشکلاتی شود که در زیبایی فرد تاثیر بگذارد و باعث نامتناسب دیده شدن چهره گردد، که باز هم به عنوان راه‌حل شاید پروتز، بهترین باشد.در صورتی می‌توانید پروتز انجام دهید، که به استخوان‌هایتان به بلوغ کامل رسیده باشند و مشکل سلامتی خاصی نداشته باشید.

آمادگی برای پروتز صورت

اگر واقعا تصمیم به انجام پروتز صورت دارید، اولین قدم مطالعه و بالا بردن اطلاعات است سپس باید یک پزشک متخصص که دارای تجارب زیادی در این زمینه است، پیدا کرده و با مراجعه علت درخواست پروتز را شرح دهید. هر مشکل سلامتی که دارید، حتی اگر از نظرتان مهم نیست، با پزشک خود در میان بگذارید.

سپس با توصیه‌های پزشک و رسیدن به نتیجه نهایی باید تست‌های آزمایشگاهی و ارزیابی‌های پزشکی خاصی بر روی شما انجام گیرد که در برخی از موارد پزشک داروی خاصی قبل از پروتز تجویز می‌کند و یا در مصرف داروهای فعلی شما تغییرات ایجاد می‌کند.

کسانی که سیگاری هستند، باید قبل از جراحی و پروتز سیگار را کنار بگذارند. به هیچ وجه از دارویی که پزشک برایتان تجویز نکرده، استفاده نکنید مخصوصا از داروهای آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی با توجه به افزایش خطر ابتلا به خونریزی اجتناب نمایید.

مطلب مرتبط: چگونه از موس مو بصورت صحیح استفاده کنیم؟

جراحی پروتز چگونه انجام می‌گیرد؟

این جراحی با بی‌هوشی عمومی و یا آرام‌بخشی انجام می‌گیرد و در کنار آن با توجه به محل پروتز و نوع پوست شما، عمل‌های زیبایی پوست، مانند کشیدن پوست به طور همزمان صورت گیرد.

معمولا جراحی از طریق برش داخل دهان صورت می‌گیرد ولی در بعضی از موراد برش از طریق زیر پلک و یا زیر چانه انجام می‌شود (انتخاب بر عهده پزشک است) بعضی از انواع پروتزها نیاز به ثابت شدن روی استخوان توسط پیچ دارند و بعضی دیگر با نخ بخیه از روی پوست صورت ثابت می‌شوند و در بعضی دیگر نیازی به ثابت کردن وجود ندارد.

نتایج پروتز صورت بلافاصله قابل مشاهده است؟

بله نتایج حاصل از پروتز صورت تا حدودی، بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده می‌باشد. پس از عمل جراحی چانه، چانه شما متورم و به احتمال قوی، کبود خواهد شد. تورم اولیه در طول هفته اول با استفاده از کمپرس سرد فروکش شده و فروکش کردن کامل آن دو تا چهار هفته طول می‌کشد. در هنگام استراحت باید سر بالاتر از سایر قسمت‌های بدن باشد.(به توصیه‌های پزشک قبل و بعد از جراحی توجه کنید ممکن است برای درمان روش‌ها و داروهای خاصی پیشنهاد شود.)

خطرات ناشی از پروتز صورت چیست ؟

بعد از مطالعه اطلاعات بالا برایمان سوال پیش می‌آید که عوارض و خطرات ناشی از پروتز صورت چیست ؟ برای جواب آن با در نظر گرفتن همه احتمالات به نتایج زیر می‌رسیم: (نتایج احتمالی بوده و از فردی به فرد دیگر متفاوت است، حتما در مورد عوارض پروتز صورت از پزشک خود سوال کنید.)

اولین عارضه ناشی از پروتز صورت که کم و بیش در همه افراد اتفاق می‌افتد، کبود شدن ناحیه جراحی است که معمولا طی یک و یا دو هفته، با توجه به جنس پوست شما برطرف می‌شود.

دومین عارضه که معمولا در هر عمل دیگری وجود دارد، عفونت است که با رعایت نکات بهداشتی توسط پزشک و مصرف آنتی بیوتیک بعد از جراحی، قابل پیشگیری و درمان است

تشکیل گوشت اضافه، تورم بیش از حد، امکان نیاز به جراحی مجدد، مشکل در حس عصبی ناحیه جراحی هم جزو عوارض ناشی از پروتز صورت است که به صورت نادر در افراد ممکن است دیده شود.

علت ایجاد جوش در نوک سینه چیست و چگونه درمان می شود؟

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *