قیمت جدید خودروهای تولید داخل مشخص شد؛ پایان مشکلات؟!

پس از چند ماه تاخیر در تحویل خودروهای تولید داخل توسط خودروسازان داخلی به بهانه‌هایی نظیر نوسانات ارزی و نبود و قطعات و… تقریبا مشخص بود که این کمپانی‌های بزرگ خودروسازی در تلاش هستند تا قیمت خودروهای روز و با کیفیت خود را که حالا با قیمت‌هایی چند برابری در بازار آزاد خرید و فروش می شوند را به سطح حاشیه بازار نزدیک نمایند.

برگزاری جلسات فراوان و وعده و وعید های مختلف وزیر پیشین صنعت و دیگر مدیران هم در این خصوص کارگشا نبود تا اینکه عنوان شد شنبه و یکشنبه در وزارت صمت جلسات مهمی تحت عنوان تعیین قیمت جدید خودرو ها با حضور مسئولین این امر برگزار خواهد شد.

اما همانطور که پیش بینی می‌شد، این بار هم پیروز همه این مناقشات خودروسازان مظلوم کشورمان بودند! روزنامه ایران امروز در گزارشی عنوان کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب کرده است که قیمت فروش خودروهای ساخت داخل و یا مونتاژی باید به سطح بازار نزدیک شود و نهایتا تنها ۵ درصد از قیمت حاشیه بازار کمتر باشد!

این روزنامه می‌نویسد که این تصمیم باعث می‌شود تا جو روانی بازار آرام گردد؛ اما این جمله خبری کوتاه چه معنی مشخصی می‌تواند داشته باشد؟

به نظر نگارنده یعنی از چند روز دیگر ما نگران این نیستیم که مثلا قیمت بازاری و دلالی پراید آن نزدیک به ۳۵ میلیون تومان است؛ بلکه با خیال راحت و بدون نگرانی به سایت سایپا هجوم آورده و خود با قیمتی تنها ۵ درصد کمتر از قیمت دلالی بازار یعنی ۳۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان آنرا برای تحویل ۳ سال آینده خریداری می‌کنیم! بدین صورت ما دست دلالان را از بازار کوتاه کرده و این پول هنگفت را خود دو دستی تقدیم خودروسازان خواهیم کرد؛ باشد که دو طرف رستگار شوند!

با شرایط فعلی خودروی مزدا ۳ که قیمت کارخانه آن نزدیک ۱۴۰ میلیون و قیمت بازاری آن نزدیک ۲۸۰ میلیون بود؛ به طور یک دست به قیمت نازل ۲۶۶ میلیون تومانی رسیده و تقریبا خیال همه هموطنان از این قضیه راحت می‌شود و یا دنا پلاسی که به حدود ۹۰ میلیون تومان رسیده، با بهایی در حدود ۸۵ میلیون تومان به‌صورت رسمی ارایه خواهد شد.

خدا را هزاران بار سپاس می‌گوییم که بازهم مشکل عظیم قیمت خودرو با تصمیمی سراسر کارشناسی شده و بر پایه اصول، حل شده و دست دلالان خونخوار از این بازار قطع شد!

قیمت جدید خودروهای تولید داخل مشخص شد؛ پایان مشکلات؟!

منبع

شاید مقاله های دیگر وب سایت روژان :را هم دوست داشته باشید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *