در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ چطور از کیبورد مجازی استفاده کنیم؟

کیبورد روی نمایشگر ویندوز یا کیبورد مجازی، امکان تایپ حتی بدون دسترسی به کیبورد فیزیکی را فراهم می‌کند. این ویژگی با نمایشگر لمسی بسیار کارایی دارد ولی با موس و حتی دسته‌ی بازی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

در ویندوز ۸ و ۱۰، در واقع دو کیبورد مجازی وجود دارد که یکی از آن‌ها کیبورد پایه‌ی لمسی است که از طریق نوار وظیفه بالا می‌آید. کیبورد دیگر که پیشرفته‌تر است، در قسمت تنظیمات Ease of Access وجود دارد که نحوه‌ی باز کردن هر دو را به شما نشان خواهیم داد.

ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ برای باز کردن کیبورد اولی کافیست روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و گزینه Show touch keyboard button را انتخاب کنید.

کیبورد روی نمایشگر

با انجام اینکار، آیکون کوچک کیبورد در قسمت پایین صفحه پدیدار شده که با لمس آن، کیبورد اجرا شده و می‌توان از آن استفاده کرد.

کیبورد روی نمایشگر

برای باز کردن کیبورد پیشرفته‌تر، ابتدا منوی استارت را باز کرده و سپس به تنظیمات بروید. در منوی تنظیمات روی گزینه‌ی Ease of access کلیک کنید و با کلیک روی Keyboard پنجره‌ای باز می‌شود که باید در آن گزینه on-screen keyboard را فعال کنید.این کیبورد قابلیت‌های بیشتری داشته و با استفاده از کلید تنظیمات میتوانید آنرا پیکربندی کنید.

کیبورد روی نمایشگر

ویندوز ۸ و ۸٫۱

در ویندوز ۸ نیز شبیه به ویندوز ۱۰ با کمی تفاوت است. شما باید روی نواروظیفه کلیک کرده و از کشوی Toolbars گزینه Touch Keyboard را تیک بزنید. با این کار مثل ویندوز ۱۰، آیکون کوچکی از کیبورد در گوشی سمت راست صفحه ظاهر شده که با کلیک روی آن فعال می‌شود.

کیبورد روی نمایشگر

در این ویندوز نیز می‌توانید از کیبورد پیشرفته استفاده کنید برای این کار در ویندوز ۸٫۱ روی کلید استارت کرده و در ویندوز ۸ روی گوشه‌ی سمت چپ نمایشگر راست کلیک کنید سپس Control Panel را باز کرده و در پنجره‌ی پنل کنترل، Ease of Access را باز کرده و گزینه‌ی on-screen keyboard را فعال کنید.

کیبورد روی نمایشگر

در ویندوز ۷ نیز منو استارت را باز کرده به All Programs رفته و Accessories را باز کنید. در  Accessories با باز کردن فولدر Ease of Access می توانید on-screen keyboard را فعال کنید.

 

کیبورد روی نمایشگر
One thought on “در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ چطور از کیبورد مجازی استفاده کنیم؟

دیدگاه‌ها بسته شده است.