افزایش قیمت نسخه‌های تسلا مدل ۷۵D

دو ماه پیش مهندسان کارخانه آمریکایی تسلا تغییراتی را در مدل ۳ انجام دادند و به عبارتی تزئینات و وسایل جانبی خودرو را کم کردند و حالا این کارخانه اعمال مشابهی برای دو خودروی تسلا مدل S و مدل X را انجام می‌دهد.

بنا به گزارش خبری Electrek، این خودروسازی قیمت‌های نسخه‌های متفاوت تسلا مدل ۷۵D را بالا برده که مدل‌های S 75D و X 75D هستند و حدود ۱۰۰۰ دلار به قیمت پایه آنها اضافه شده از این رو برای خرید این خودروها به ترتیب می‌بایست ۷۸ و ۸۴ هزار دلار پرداخت کرد. در حالیکه قیمت این مدل‌ها در حال افزایش هست، هزینه تولید و فروش خودرو برای ورژن‌های ۱۰۰D حدود ۵۰۰ و ۹۶ هزار دلار افت پیدا کرده است که قیمت تسلا مدل S 100D به ۹۶ هزار دلار و تسلا مدل X 100D به ۹۹ هزار دلار رسیده است.

به غیر از نوسانات قیمت، تعدادی از گزینه‌ها و تجهیزات این مدل‌ها کم شده‌اند. در این خبر آمده که مدل S دیگر تجهیزات جانبی برای ۷ صندلی سرنشین نداشته باشد و مشتریان این خودرو دیگر نمی‌توانند سانروف پانارومیک داشته باشند. تغییرات برای مدل X کمتر است و تنها نسخه ۶ صندلی در ردیف دوم دیگر کنسول مرکزی برای سرنشینان نخواهد داشت.

در کنار این تغییرات برای این مدل‌ها، تریم‌های متفاوت‌ درونی این خودروها کاهش پیدا کرده است و تنها سه رنگ ابتدایی شامل مشکی با تریم چوبی خاکستری، مشکی با تریم چوبی بلوطی و سفید و مشکی به همراه تریم خاکستری تیره برای داخل کابین در نظر گرفته شده است که برای دو تریم آخر مذکور قیمت‌ها به جای ۱۵۰۰ دلار به ۳۳۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است. خریداران نسخه‌های ۱۰۰D هم گزینه‌های کمتری برای انتخاب تزئینات داخل کابین دارند. داخل این نسخه‌ها تنها در دو رنگ مشکی و مشکی و سفید رنگ به همراه تریم فیبر کربنی ارائه شده است.

شاید این تغییرات در وهله اول زیاد به چشم نیاید ولی این تغییرات باعث شده هزینه‌های تولید کمتر شده و تولیدات بالا رود ولی دلگیر کننده است که بعضی از آپشن‌های موجود در این خودروها دیگر وجود ندارند. نظر شما درباره این تغییرات در کارخانه تسلا چیست؟

افزایش قیمت نسخه‌های تسلا مدل ۷۵D

منبع

شاید مقاله های دیگر وب سایت روژان :را هم دوست داشته باشید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *