گلر پرسپولیس چطور بهترین دروازه‌بان آسیا شد؟


دروازه‌بان شماره یک تیم ملی و پرسپولیس با ۷ کلین‌شیت توانست به بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا تبدیل شود.

خبرورزشی: علیرضا بیرانوند دروازه‌بان شماره یک تیم ملی و پرسپولیس بعد از درخشش در مرحله مقدماتی جام جهانی و ثبت ۸ کلین‌شیت در ۹ بازی آماده رقابت در لیگ قهرمانان آسیا شد. بیرانوند در این دوره رکورد‌های فوق العاده‌ای را ثبت کرد و با رسیدن به رکورد بیشترین کلین‌شیت در یک فصل لیگ قهرمانان آسیا به جمع بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ این رقابت‌ها اضافه شد. بیرانوند با ۷ کلین‌شیت توانست به بهترین دروازه‌بان تبدیل شود در ادامه عملکرد او را بررسی می‌کنیم.

رکورد مرحله گروهی

بیرانوند در مرحله گروهی رکورد منحصر به فردی را ثبت کرد و توانست در ۶ بازی این مرحله ۵ بار کلین‌شیت کند. بیرانوند در این مرحله فقط مقابل السد گل خورد و تیم‌های نسف قرشی و الوصل هیچ راهی به دروازه او پیدا نکردند.

۴ تیمی که مغلوب بیرانوند شدند

الوصل، نسف قرشی، السد و کاشیما آنتلرز تیم‌های بودند که بیرانوند به آن‌ها اجازه گلزنی نداد. بیرانوند دو بار مقابل تیم‌های الوصل، السد و نسف قرشی و یک بار هم مقابل کاشیما آنتلرز کلین‌شیت کرد.

مغلوبان بزرگ

بیرانوند در این دوره مهاجمان بزرگ و بازیکنان مطرحی را از گلزنی محروم کرد. رونالدو مندز از الوصل، دراگان سران از نسف قرشی، ادمیلسون و العربی از الدحیل، یوما سوزوکی از کاشیما، اکرم عفیف و ژاوی از السد از جمله بازیکنان خطرناکی بودند که راه گشودن دروازه بیرانوند را پیدا نکردند و مغلوبان بزرگ تقابل با بهترین دروازه‌بان آسیا بودند. البته بیرانوند مقابل بغداد بونجاح بهترین گلزن جام هم دو بار کلین‌شیت کرد و نوار گلزنی‌های متوالی سرجینهو را در فینال رقابت‌ها قطع کرد تا نشان دهد لیاقت لقب بهترین دروازه‌بانی آسیا را دارد.

کابوس رومارینهو

رومارینهو مهاجم برزیلی الجزیره امارات در هر دو بازی رفت و برگشت دروازه بیرانوند را باز کرد تا به کابوس او تبدیل شود.

جنگ با بغداد

سرسخت‌ترین رقیب بیرانوند، بغداد بونجاح آقای گل لیگ قهرمانان آسیا بود که در دو بازی سه بار دروازه بیرانوند را گشود و دو بار هم بیرانوند مقابلش کلین‌شیت کرد تا با آقای گل رقابت‌ها حساب بی‌حساب شود.

برزیلی‌های بی‌رحم

۴ گل از ۱۱ گلی که بیرانوند در این رقابت‌ها دریافت کرد توسط برزیلی‌ها به ثمر رسید و این بیشترین گلی بود که بیرانوند از نمایندگان یک کشور دریافت کرد.

بیرانوند بعد از مغلوب کردن رونالدو در لیگ قهرمانان آسیا هم درخشش بی‌نظیری داشت و دست ژاوی را از جام قهرمانی کوتاه کرد و حالا با رکورد کلین‌شیت در آسیا منتظر حضور در جمع سه بازیکن برتر آسیا است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *