جلوگیری از لود شدن خودکار و مجدد تب های کروم در هنگام سوییچ کردن

۴ ترفند برای جلوگیری از لود شدن خودکار و مجدد تب های کروم در هنگام سوییچ کردن

فرض کنید که در مرورگر کروم چند سربرگ یا تب باز شده دارید که یکی از آنها فرم ثبت نامی است که تا نصفه آن را پر کرده اید. حال اگر شما روی یک تب دیگر کلیک کنید و پس از مدت تقریبا طولانی دوباره به تب فعلی برگردید صفحه به طور اتوماتیک شروع به لود شدن خودکار می کند و شما باید دوباره همه چیز را از اول پر کنید. خوشبختانه شما می توانید از لود تب کروم در هنگام سوئیچ کردن جلوگیری کنید.

چگونه ارور ۱۰۲ Err_Connection_Refused مرورگر گوگل کروم را رفع کنیم؟نحوه جلوگیری و غیرفعال کردن رفرش شدن اتوماتیک تب ها در گوگل کروم

اگر شما از گوگل کروم به عنوان مرورگر وب پیش فرض تان استفاده می کنید و به طور منظم تب های آن را باز می کنید منابع سیستم شما مانند رم استفاده می شود . در آخرین نسخه مرورگر کروم ویژگی به نام Discarding وجود دارد که به طور خودکار سربرگ های باز شده شما را متوقف می کند تا حافظه رم شما آزاد شود. در بسیاری از سایت های فارسی زبان هدف ویژگی Discarding را رفرش کردن صفحات جهت دستیابی به محتوای جدید بیان کرده اند که در واقع این طور نیست.

آموزش گذاشتن پسورد روی بوک مارک کروم

 

ویژگی Discarding Tabs به طور قابل توجهی حافظه مصرفی کروم را کاهش می دهد و این در حالی است که تب ها و یا پنجره ها را نمی بندد. این ویژگی بسیار جذاب است اما این مشکل را برای کاربران ایجاد می کند که با رفرش شدن تب ها شما مجددا باید منتظر لود شدن اطلاعات بمانید که برای کسانی که از بسته های اینترنتی اپراتورهایی مانند همراه اول، ایرانسل و رایتل استفاده می کنند بسیار جالب نیست و بسته آنها زودتر تمام می شود. در ادامه ما قصد داریم نحوه جلوگیری از بارگذاری مجدد تب ها در کروم را به شما کاربران گرامی آموزش دهیم.

روش جلوگیری از بارگذاری مجدد تب ها در کروم پس از ورود مجدد

برای غیرفعال کردن ویژگی Discarding Tabs یک تپ جدید باز کنید و در نوار آدرس عبارت Chrome://Flags را تایپ و یا کپی پیست کنید. بعد کلید اینتر را فشار دهید. حالا پنجره ای مانند زیر برای شما باز می شود. در کادر جستجو عبارت Tab Discarding را تایپ کنید و اینتر کنید.

 مطالب مرتبط:

 چگونه ارور ۱۰۲ Err_Connection_Refused مرورگر گوگل کروم را رفع کنیم؟

با ۸ افزونه برتر Task Manager برای مدیریت کارها در گوگل کروم آشنا شوید

در صفحه زیر روی دکمه آبی Disabled کلیک کنید و بعد روی Relaunch Now کلیک کنید. گوگل کروم به طور خودکار ریستارت می شود تا تغییرات را اعمال کند. شما موفق شدید تا از بارگذاری مجدد تب ها در کروم جلوگیری کنید.

نحوه جلوگیری از رفرش اتوماتیک تب کروم

برای جلوگیری از رفرش اتوماتیک تب کروم، مرورگر گوگل کروم خود را باز کنید و در نوار آدرس عبارت Chrome://Discards را تایپ و یا کپی پیست کنید بعد اینتر کنید تا صفحه ای مانند زیر برای شما نمایش داده شود.

همانطور که مشاهده می کنید برای هر سربرگ یک سطر در نظر گرفته شده است. در سمت راست شما می توانید گزینه های Discard و Urgent Discard را پیدا کنید. شما می توانید تب هایی که نمی خواهید را Discard کنید و حافظه خود را آزاد کنید. در ستون Last Active شما می توانید مدت زمانی که یک تب را باز کرده اید را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید به منوی گوگل کروم بروید و به مسیر More Tools > Task Manager  بروید تا پنجره Task Manager برای شما نمایش داده شود. در این پنجره شما می توانید میزان حافظه و پردازنده مصرفی را مشاهده کنید.

ستون Auto Discardable تنها در صورتی مفید است که بخواهید بدانید که ویژگی Discard تب هنوز فعال است یا نه. شما می توانید روی Toggle کلیک کنید تا رفرش خودکار تب ها متوقف شود.

چگونه از لود شدن مجدد تب های کروم جلوگیری کنیم؟

افزونه Great Suspender بسیای از مشکلات مربوط به رفرش شدن تب ها در کروم را حل می کند. پس از اینکه این افزونه را نصب کردید شما می توانید آیکن افزونه را در سمت راست نوار جستجوی گوگل کروم مشاهده کنید. شما می توانید از طریق Settings تنظیمات مربوط به افزونه را تغییر دهید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در صفحه تنظیمات گزینه های بسیار زیاد و مفیدی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. مثلا شما می توانید از رفرش تب هایی که حاوی فرم ها یا رسانه های در حال پخش است جلوگیری می کند.

برخلاف تب اصلی کروم، کلیک کردن روی یک تب موجب لود خودکار نمی شود. شما باید باید در داخل پنجره کلیک کنید تا رفرش انجام شود

شما همچنین می توانید پنل Session Management را پیدا کنید تا لیست تمام تب های باز شده را مدیریت کنید. شما می توانید یک جلسه را ذخیره کنید و بعدا دوباره آن را به حافظه برگردانید.

علاوه بر این یک لیست سفید وجود دارد که می توانید از آن برای وارد کردن صفحات وب یا دامنه هایی که نمی خواهید از حافظه خارج کنید استفاده کنید.

به طور کلی این افزونه پیشرفته است و می توانید از آن برای آزاد کردن منابع سیستمی خود استفاده کنید.

چگونه زبان مرورگر کروم را فارسی کنیم؟

روش رفرش نشدن تب ها در کروم با استفاده از افزونه Great Discarder

افزونه Great Discarder هم توسط همان تیم Great Suspender توسعه داده شده است و هر چیزی که در Great Suspender وجود دارد در افزونه Great Discarder هم وجود دارد (البته به جز گزینه هایی مانند Session Management و Theme Support). ظاهرا افزونه Great Discarder هیچ اسکریپت اضافی اجرا نمی کند و به جای آن روی جلوگیری از رفرش شدن تب ها در کروم تمرکز می کند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *