قیمت محصولات کیا موتور در امارات با بازار خودرویی ایران چقدر تفاوت دارد؟

قیمت محصولات کیا موتور در امارات با بازار خودرویی ایران چقدر تفاوت دارد؟

قیمت محصولات کیا موتور در امارات با بازار خودرویی ایران چقدر تفاوت دارد؟: همان‌گونه که می‌دانید، بازار خودرویی کشوری همچون امارات متحد عربی به دلیل بین المللی بودن و عدم حضور خودروسازان دولتی، بسیار پر رونق و متنوع است و تمامی شرکت‌ها با اغلب محصولات خود در این بازار پر سود حضور دارند. حال در این مطلب قصد داریم با توجه به قیمت خودروها در بازار امارات، مقایسه‌ای را بین بازار خودرویی ایران با بازار امارات در زمینه قیمت اتومبیل‌های کیا در نمونه‌های صفرکیلومتر و کارکرده انجام دهیم تا بهتر متوجه فرق این دو کشور در حوزه عرضه خودروها شویم.

با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. (لازم به ذکر است که نماینده فروش محصولات کیا در ایران، شرکت اطلس خودرو بود که وظیفه عرضه و خدمات دهی به محصولات این کمپانی کره‌ای را بر عهده دارد)

۱-کیا پیکانتو

یکی از خودروهایی که در هر دو بازار مورد نظر در این مقایسه حضور دارد، کیا پیکانتو نام دارد. در همین رایطه، این خودرو در واقع یک مدل کوچک شهری برای ترددهای روزانه در شهرهای شلوغ و پر ترافیک بوده و در سرتاسر جهان از میزان فروش بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت خودروهای بی‌ام‌و در امارات با بازار خودرویی ایران چقدر تفاوت دارد؟

حال اگر نگاهی به قیمت این خودرو در بازار امارات بی‌اندازیم، متوجه خواهیم شد که نمونه صفر کیلومتر و ۲۰۱۷ پیکانتو در امارات متحد عربی دارای قیمتی برابر با ۲۹ هزار درهم (یعنی تقریبا ۳۸ میلیون تومان) را دارا است که این همین خودرو در بازار داخلی ایران با توجه به تعرفه واردات و دیگر موراد، قیمتی مابین ۹۸ الی ۱۰۲ میلیون تومان را در مدل ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده است.

مطلب مرتبط: آغاز پیش‌فروش نوروزی کوییک اتوماتیک پلاس + شرایط فروش

۲-کیا سراتو (سدان)

از دیگر محصولات کمپانی کره‌ای کیا موتور که در بازار امارات دارای فروش بسیرا خوبی است، سراتو (سدان) نام دارد. این خودرو در امارات متحد عربی در با توجه به مدل ساختار ۲۰۱۸ و نمونه صفر کیلومتر، قیمتی برابر با ۶۸ هزار درهم (یعنی تقریبا ۹۰ میلیون تومان) را دارا است که همین خودرو در بازار داخلی ایران با توجه به تعرفه واردات و دیگر موارد، قیمتی در حدود ۱۸۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

۳-کیا اسپورتیج

یکی دیگر از محصولات این کمپانی خوش نام در سطح جهانی، کیا اسپورتیج نام دارد. این خودرو در واقع یک کراس اوور متوسط شهری محسوب شده و در بازار خودرویی ایران دارای طرفداران بی شماری است.

اسپورتیج در مدل ۲۰۱۸ و صفر کیلومتر خود دارای قیمتی برابر با ۸۴ هزار درهم (تقریبا ۱۱۱ میلیون تومان) در بالاترین سطح امکانات بوده که همین مدل در بازار داخلی ایران، در حال حاضر قیمتی در حدود ۲۷۰ میلیون تومان را دارا است. (با توجه به تعرفه جدید واردات خودرو)

۴-کیا سورنتو

از دیگر محصولات پر فروش و مشهور این برند کره‌ای، می‌توان سورنتو را نام برد. سورنتو یک کراس اوور فول سایز شهری بوده که دارای ظرفیتی برابر با ۷ نفر است و در اغلب بازارهای بین المللی، از میزان فروش بسیار خوبی برخوردار است.

۴ محصول جدید سایپا که برای سال ۹۷ به ابزار می آیند! + تصاویر

سورنتو در مدل ساختاری ۲۰۱۸ و صفر کیلومتر خود دارای قیمتی برابر با ۱۱۵ هزار درهم (تقریبا ۱۵۲ میلیون تومان) را در بالاترین سطح امکانات خو دارا بوده که همین مدل در بازار داخلی ایران، در حال حاضر قیمتی در حدود ۳۳۰ میلیون تومان را دارا است. (با توجه به تعرفه جدید واردات خودرو)

۵- کیا اوپتیما

به جرات می بایست گفت که کیا اوپتیما در این سال‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم در تولیدات این شرکت کره‌ای محصوب شده و در بازارهای جهانی به خصوص ایران، از فروش بسیار بالا و فوق العاده‌ای برخوردار است. (لازم به یاداوریست که این خودرو یک سدان خانوادگی متوسط به شمار می‌رود)

حال اگر بخواهیم به قیمت این خودرو در امارات متحد عربی اشاره کنیم، می‌بایست این‌گفت که اوپتیما در مدل ۲۰۱۸ و صفر کیلومتر خود دارای قیمتی برابر با ۹۱ هزار درهم (تقریبا ۱۲۱ میلیون تومان) در بالاترین سطح امکانات بوده که همین مدل در بازار داخلی ایران، در حال حاضر قیمتی در حدود ۲۵۵ الی ۲۷۰ میلیون تومان را دارا است. (با توجه به تعرفه جدید واردات خودرو)

۶-کیا موهاوی

حال نوبت به بررسی قیمت برخی محصولات کارکرده و دسته دوم کیا در بازار امارات متحد عربی می‌رسد که یکی از این خودروها، موهاوی نام دارد. در همین رابطه،‌ این خودرو یک شاسی بلند فول سایز محسوب شده و در بازار خودرویی ایران با توجه به قانون عدم ورود اتومبیل‌هایی با حجم موتوری بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی از سال ۱۳۹۲ شمسی (۲۰۱۳ میلادی)، موهاوی دیگر نتوانست به حضور خود ادامه دهد.

حال اگر بخواهیم به قیمت این خودرو در امارات متحد عربی اشاره کنیم، می‌بایست این‌گونه گفت که موهاوی در مدل ۲۰۱۳ و کارکرده خود در بهترین حالت، قیمتی برابر با ۵۱ هزار درهم (تقریبا ۶۸ میلیون تومان) را در نمونه هشت سیلندر خود دارا است که همین مدل در بازار داخلی ایران، در حال حاضر قیمتی در حدود ۲۶۰ الی ۳۳۰ میلیون تومان را با توجه به کارکرده‌های مختلف، به خود اختصاص داده است.

۷-کیا کادنزا

یکی دیگر از خودروهای محبوب و پر طرفدار کیا در بازارهای جهانی، کادنزا نام دارد. در همین رابطه، این‌گونه می‌توان گفت که کادنزا یک خودرو سدان فول سایز بوده که با توجه به قانون عدم ورود اتومبیل‌هایی با حجم موتوری بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی از سال ۱۳۹۲ شمسی (۲۰۱۳ میلادی)، دیگر نتوانست به حضور خود در ایران ادامه دهد و در حال حاضر نمونه‌های کارکرده و دسته دوم این خودرو با مدل ساختاری ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۴ (به صورت محدود) در بازار خودرویی ایران موجود هستند.

خودروی آلمانی بورگوارد BX7 چه خصوصیات منحصر بفردی دارد؟

حال اگر بخواهیم به قیمت این مدل در بازار امارات متحد عربی اشاره کنیم، می‌بایست گفت که کادنزا در مدل ساختاری ۲۰۱۳ و کارکردی کمتر از ۸۰ هزار کیلومتر، قیمتی برابر با ۴۲ هزار درهم (یعنی تقریبا ۵۶ میلیون تومان) را دارا بوده که همین مدل در بازار خودرویی ایران با کارکردی کمتر از ۸۰ هزار کیلومتر و با توجه به سلامت خودرو، قیمتی در حدود ۲۱۰ الی ۲۳۵ میلیون تومان را دارا است.

لازم به ذکر است که در این بررسی قیمت ارز درهم برابر با ۱۳۳۰ تومان در بازار کشور در اواسط اسفند ماه ۱۳۹۶ بوده و قیمت‌های اعلامی در این مطلب، بر اساس همین نرخ محاسبه شده‌اند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *