دلایل چاقی بعد از ازدواج چیست و چطور از آن جلوگیری کنیم؟

دلایل چاقی بعد از ازدواج چیست و چطور از آن جلوگیری کنیم؟

چرا بیشتر افراد، بعد از ازدواج چاق می‌شوند؟ این سؤال، قطعاً تاکنون ذهن شما و خیلی از افراد دیگر را به خود مشغول کرده است. با جاری‌شدنِ خطبه عقد و بله گفتنِ عروس خانم و آقا داماد، هردو متعهد می‌شوند که در سختی و خوشی، بیماری و سلامتی تا همیشه در کنارهم زندگی کنند. اما آیا سوگند می‌خورند که تا آخر عمر همراه هم چاق بشوند؟! در این مقاله به دلایل چاقی بعد از ازدواج خواهیم پرداخت و راهکارهایی برای جلوگیری از افزایش وزن بعد از ازدواج در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. 

مشکل زوجین

آیا شما هم شنیده‌اید که بعد از مدتی زندگی مشترک زن و شوهر هر دو شبیه هم خواهند شد؟ اما این شباهتِ ظاهریِ زن و شوهر، حقیقتاً بیشتر در ناحیه شکم دیده می‌شود. افزایش وزن مشکلی است که همیشه زوجین را درگیر خود می‌کند. برطبق مطالعه‌ای که در بین افراد مجرد و متأهل ایرانی صورت گرفت، متأهل‌ها اضافه وزن بیشتری نسبت به افراد مجرد داشتند. جالب اینجا بود که با افزایش مدت زمانی‌که از ازدواجشان می‌گذشت، میزان این اضافه وزن بیشتر هم می‌شد. در ادامه تمام مسائلی که منجر به بروز چاقی بعد از ازدواج می‌شود را برایتان شفاف‌سازی خواهیم کرد.

با این ترفندها بدون ترس از چاقی آجیل عید بخورید!

بحث رژیم غذایی: همه چیز را تقسیم می‌کنید

اینکه دو نفر زیر یک سقف باهم زندگی کنند و همه چیز را باهم به اشتراک بگذارند خیلی قشنگ است؛ ولی نه در مورد مواد غذایی‌ای که آن‌ها را باهم چاق می‌کند. مردان نسبت به زنان دارای توده عضلانی بیشتری هستند (حتی اگر وزنشان یکی باشد)؛ بنابراین می‌توانند بدون اینکه چاق شوند، کالری بیشتری مصرف کنند، زیرا عضلاتشان نیاز به غذای بیشتری دارد.

آیا تمرین با وزنه برای کاهش کمردرد مفید است؟

اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه بگوییم، هرچه عضله فرد بیشتر باشد، قطعاً به کالری بیشتری هم نیاز دارد؛ یعنی آقایان نسبت به خانم‌ها به کالری بیشتری نیاز خواهند داشت؛ به‌عنوان مثال، یک آقای ۸۰ کیلویی ممکن است در روز۳,۰۵۰  کیلوکالری مصرف کند، اما چاق نشود. از طرف دیگر همسر او با ۵۰ کیلوگرم وزن، روزی ۲,۲۳۵ کیلوکالری مصرف کند و با این حال چاق‌تر شود!

راه‌حل رژیم غذایی: از اندازه‌ها چشم برندارید

بهتر است از چند راهکار ساده استفاده کنید؛ مثلا غذا را داخل آشپزخانه سرو کنید و بعد سر سفره بیاورید. نیازی نیست حتماً دیس برنج را کنار سفره بگذارید، رفتن سر قابلمه برای یک کفگیر بیشتر، از حوصله ایران و ایرانی خارج است. برای اینکه بشقابتان را پر کنید، حتماً لازم نیست این کار را با برنج و خورشت اضافی انجام دهید، پیشنهاد می‌شود که از سبزیجات و غذاهای کم‌کالری استفاده کنید.

چگونه هورمون های چاق کننده را متوقف کرده و به وزن ایده آل برسیم؟

بحث عشق: وقتی پای استرس در میان نباشد

چندان اتفاق عجیب و غریبی نیست که با بالا‌رفتنِ عمر ازدواج، افراد اضافه وزن بیشتری هم پیدا کنند. چطور؟! زیرا با گذشت یک سال از زندگی مشترک و جشن سالگرد ازدواجی که می‌گیرید، بلافاصله بعد از خوردن کیک، خیالتان از اینکه بازهم عشقتان در کنار شما خواهد بود، راحت شده و مطمئن می‌شوید که او هیچ کجا نخواهد رفت!

بنابراین چرا باید زحمتِ کاهش سایز و ورزش‌کردن را به خودتان بدهید وقتی هیچ استرسی ندارید؟ از بین‌رفتنِ استرس‌ها و فشارهای ذهنی همه باعث چاق‌شدنِ شما می‌شوند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *