پتنت برداشتن ابرو هم به ثبت رسید!

در دنیای مُد همه چیز زودگذر است و مدهای جدید می‌آیند و می‌روند، ابرو و نوع برداشتن آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. حالا هم ریاضی وارد این بخش از مد شده و قوانین ریاضی شکل و فرم ابرو را تعیین می‌کند.

بله درست شنیدید به تازگی خانمی به نام آناستازیا سووار از کالیفرنیا ایده‌ی جدید برای برداشتن ابرو مطرح کرده و حق اختراع آنرا از آن خود کرده است! روش خانم آناستازیا در واقع “روش تهیه نقشه ابرو” نام دارد (به همین نام به ثبت رسیده) و خیلی به نسبت طلایی در ریاضیات نزدیک است.

نسبت طلایی یا عدد فی مقدار ۱٫۶۱۸ را دارد و مثل عدد پی، عددی با رقم اعشار بی نهایت است. فی در واقع توصیف یک ناهنجاری هندسی جذاب است؛ اگر یک خط به دو بخش نامساوی تقسیم شود طوریکه نسبت بخش بزرگتر به بخش کوچکتر با نسبت تمام خط با بخش بزرگتر خط مساوی باشد که نتیجه آن چیزی نزدیک به ۱٫۶۱۸ خواهد بود.

عدد فی با زیبایی شناسی در اجسام مختلف حتی در موسیقی ارتباط دارد بسیاری از هنرمندان از این عدد با عنوان “نسبت طلایی” در هنرهایشان استفاده می‌کنند. پس چرا نباید از آن در شکل دادن ابرو کمک گرفت؟

آناستازیا پتنت خود را اینگونه توضیح داده که قسمت های مختلف چهره‌ی کامل با نسبت طلایی یا عددی فی تقسیم شده و این موضوع برای ابروها هم صدق می کند که با احتساب آن مدل زیبا و دقیقی از ابرو می توان ایجاد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *