پلنگ سیاه در هفته اول 291 میلیون دلار فروخت

باکش آفیس هفته گذشته : پلنگ سیاه در هفته اول ۲۹۱ میلیون دلار فروخت

 با باکس آفیس ۳ اسفند ماه همراه با ما باشید. سرانجام انتظارها به پایان رسید و فیلم Black Panther پلنگ سیاه بر روی پرده نقره‎ای به اکران درآمد. فیلم پلنگ سیاه که اولین فیلم کمپانی مارول در سال ۲۰۱۸ است، در این هفته با کسب فروش داخلی ۲۹۱ میلیون دلاری بدون هیچ رقابتی صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کرد. این فیلم که به کارگردانی و نویسندگی رایان کوگلر است، در فروش خارجی نیز به مبلغ ۲۲۸ میلیون دلار دست یافته تا فروش جهانی‎اش را در اولین هفته از اکران به مبلغ ۵۲۰ میلیون دلار برساند. این فیلم با کسب این فروش توانست در میان تمام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، بیشترین فروش را در اولین هفته داشته باشد.

فیلم Peter Rabbit (پیتر خرگوشه) که هفته گذشته در رده دوم باکس آفیس قرار داشت، این هفته با کسب فروش داخلی ۲۷ میلیون دلاری، جایگاه خود را در باکس آفیس تثبیت کرد. این فیلم که با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده، پس از دو هفته اکران به فروش داخلی ۵۸ میلیون دلاری و فروش خارجی کمتر از ۱ میلیون دلاری دست یافته که فروش جهانی‎اش را به مبلغ ۵۹ میلیون دلار می‎رساند.

فیلم Fifty Shades Freed (پنجاه طیف آزادی) که هفته گذشته در جایگاه اول باکس آفیس قرار داشت، این هفته با روبه‎رو شدن با افت فروش ۶۰ درصدی، به جایگاه سوم سقوط کرد. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۲۳ میلیون دلاری اکتفا کرد تا پس از دو هفته اکران، به فروش جهانی ۲۷۶ میلیون دلاری دست یابد که ۱۹۴ میلیون دلار از آن مربوط به فروش خارجی و ۸۲ میلیون دلار آن مربوط به فروش داخلی است. با احتساب این فروش، باید گفت که فروش جهانی سه‎گانه پنجاه طیف از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است.

مطلب مرتبط: تماشا کنید: تریلر جدید از فیلم Black Panther پلنگ سیاه منتشر شد

در جایگاه چهارم باکس آفیس این هفته، فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) قرار دارد که همان جایگاه قبلی هفته گذشته‌اش می‎باشد. این فیلم در هفته گذشته به فروش داخلی ۱۱ میلیون دلاری دست یافته تا فروش کلی داخلی‎اش به رقم ۳۸۱ میلیون دلار برسد. فروش کلی خارجی این فیلم نیز به رقم ۵۲۸ میلیون دلار رسیده که جمعا فروش جهانی ۹۱۰ میلیون دلاری را حاصل می کند که بیش از پیش این فیلم را به فروش ۱ میلیارد دلاری نزدیک می‌کند.

در جایگاه پنجم نیز فیلم The 15:17 to Paris (قطار ۱۵:۱۷ به پاریس) با کسب فروش ۱۰ میلیون دلاری قرار دارد. این فیلم تاکنون به فروش کلی داخلی ۲۸ و فروش کلی خارجی ۱۱ میلیون دلاری دست یافته که فروش جهانی ۴۰ میلیون دلاری را برایش به ارمغان می‎آورد. از آنجا که این فیلم با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و با احتساب هزینه‎های بازاریابی و غیره، می‎توان گفت که این فیلم تاکنون از لحاظ مالی ناموفق بوده است.

به جز فیلم پلنگ سیاه، دیگر فیلم تازه‌اکران‌شده این هفته، انیمیشن Early Man (انسان اولیه) است که با فروش داخلی ۵ میلیون دلاری، رده هفتم باکس آفیس را از آن خود کرده است. فروش خارجی این انیمیشن هنوز آغاز نشده و باید دید در هفته‎های آینده، آیا فروش فیلم رشد خواهد کرد یا خیر.

هفته آینده نیز انتظار می‎رود فیلم علمی-تخیلی Annihilation (نابودی)، فیلم درام Every Day (هر روز) و فیلم اکشن کمدی Game Night (شب بازی) به اکران دربیایند. با این وجود، احتمال می‎رود که هفته آینده نیز فیلم پلنگ سیاه صدرنشین جدول باکس آفیس باقی بماند.

جدول باکس آفیس

رتبه فیلم فروش هفته فروش کل بودجه تعداد هفته
۱ Black Panther ۲۹۱ ۲۹۱ ۱
۲ Peter Rabbit ۲۷ ۵۸ ۵۰ ۲
۳ Fifty Shades Freed ۲۳ ۸۲ ۵۵ ۲
۴ Jumanji: Welcome to the Jungle ۱۱ ۳۸۱ ۹۰ ۹
۵ The 15:17 to Paris ۱۰ ۲۸ ۳۰ ۲
۶ The Greatest Showman ۷ ۱۵۷ ۸۴ ۹
۷ Early Man ۵ ۵ ۱
۸ Maze Runner: The Death Cure ۳ ۵۵ ۶۲ ۴
۹ Winchester ۳ ۲۲ ۳
۱۰ The Post ۳ ۷۷ ۵۰ ۹

  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

همچنین بخوانید:

باکس آفیس ۲۶ بهمن؛ صدرنشینی آخرین قسمت سه‎گانه Fifty Shades

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *