شرمساری خانواده های مسلمان روهینگیا از بارداری دخترانشان قبل از ازدواج

شرمساری خانواده های مسلمان روهینگیا از بارداری دخترانشان قبل از ازدواج

یک مامای ژاپنی و عضو سازمان بین المللی پزشکان بدون مرز که در زمینه کمک به زنان پناهنده روهینگیایی فعالیت کرده است گفت: زنان اقلیت مسلمان روهینگیا که از میانمار فرار کرده اند، توسط سربازان این کشور به شدت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

به گزارش رسانه های ژاپن، ‘مارینا کوجیما’ امرور دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی افزود: زنان روهینگیایی که پیش از ازدواج باردار شده اند، مایه شرمساری خانواده های خود تلقی می شوند، وی می افزاید حتی بارداریی که در نتیجه تجاوز باشد، اشتباه قربانی تلقی می شود.

صدها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا، از جنگ در ایالت راخین در غرب میانمار، به بنگلادش کشور همسایه، گریخته اند.

مطالب مرتبط:

بارداری نامشروع دختر جوان از پسر دایی اش قبل از عقد

این مرد پس از ۳۶ سال بارداری برادر دوقلو خود را به دنیا آورد! +تصاویر

دخترانی که بدون هیچگونه رابطه ای حامله می شوند!

گروه های حقوق بشر می گویند بسیاری از دختران و زنان روهینگیایی، قربانی آزار و اذیت جنسی اعضای نیروهای امنیتی میانمار شده اند.

کوجیما به تعداد زیادی از قربانیان سوء استفاده جنسی اشاره کرد که هیچ کسی را برای مشورت ندارند و نیز به دلیل ترس از شناخته شدن نمی توانند به بیمارستان مراجعه کنند.

این عضو سازمان بین المللی پزشکان بدون مرز افزود تعدادی از این زنان، زمانی که در تلاش برای سقط جنین بدون کمک های پزشکی بودند، جان خود را از دست دادند.

کوجیما برای زنانی که بارها مورد آزار جنسی قرار گرفته اند و یا آنهایی که تجربه های سخت و دلخراشی همانند کشته شدن اعضای خانواده های شان را داشته درخواست افزایش کمک های روانشناسی کرد.

همچنین بخوانید:

ماجرای دردناک اخراج از مدرسه و حاملگی نامشروع دختر ۱۷ ساله در ارتباط خیابانی!

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *