برای درمان نفخ شکم از این سه نوشیدنی عالی استفاده کنید

اگر مشکل نفخ دارید بهتر است شروع به شناسایی غذاهای نفاخ کنید و از مصرف آنها پرهیز کنید البته گاهی اوقات تشخیص غذاهایی که با شما ناسازگار است کار سختی است؛ برای درمان نفخ شکم میتوانید با تهیه یکی نوشیدنی های سالم زیر مشکل را رفع کنید.

نوشیدنی زنجبیل و ختمی:

درمان نفخ شدید با نوشیدنی زنجبیل و ختمی

درمورد خواص درمانی زنجبیل مقالات زیادی را منتشر کرده ایم و میدانیم که زنجبیل یک گیاه دارویی شگفت انگیز است پس جای تعجبی ندارد اگر بتوان از زنجبیل برای رفع نفخ نیز استفاده کرد. همانطور که می دانید زنجبیل ترکیبی به نام gingerol دارد که خاصیت ضد التهابی از خود نشان می دهد. ترکیب دیگری که در زنجبیل یافت می شود از هضم و گوارش پشتیبانی می کند و به تجزیه درست مواد غذایی کمک می کند. زمانی که غذا به درستی تجزیه نمی شود شروع به تخمیر در روده می کند. همین امر باعث  ایجاد نفخ و گاز در معده می شود. ختمی حاوی پلی فنول است که به تسکین سیستم گوارش کمک می کند(زنان باردار نباید از ختمی استفاده کنند).

برای دو نفر

مواد تشکیل دهنده:

  • دو قاشق غذاخوری گل ختمی خشک شده
  • یک و یک اینچ از زنجبیل تازه برش خورده
  • یک دوم قاشق چایخوری عسل

چگونه این نوشیدنی را تهیه کنیم؟

گل های ختمی و زنجبیل را در لیوان بزرگی بریزید. دو فنجان آب جوش بر روی آن ها بریزید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. آن را صاف کنید و در صورت دلخواه، به آن عسل بیفزایید و سرو کنید.

نوشیدنی جعفری،رازیانه و لیمو:

نوشیدنی جعفری،رازیانه و لیمو برای درمان نفخ شکم

ترکیبات موجود در جعفری می تواند به کشته شدن برخی از باکتری های بد کمک کند و در ترشح صفرا به کبد کمک نماید. همین امر باعث تجزیه چربی می شود. رازیانه به عنوان ضد انقباض عمل می کند و گرفتگی شکم را تسکین می بخشد. Quercetin موجود در لیمو نیز بدان خاصیت ضد التهابی می دهد.

مطلب مرتبط: چگونه نوشیدنی انرژی زای خانگی درست کنیم؟

برای یک نفر

 مواد تشکیل دهنده:

  • یک چهارم پیمانه جعفری خرد شده
  • یک قاشق چایخوری دانه رازیانه
  • یک و یک چهارم اینچ لیموی برش خورده. (دانه های لیمو را حتما خارج کنید)
  • یک چهارم قاشق چایخوری عسل

چگونه این نوشیدنی را درست کنیم؟

جعفری و رازیانه را در یک کاسه بریزید. آب لیمو را در آن بچکانید و برش های لیمو را بدان اضافه کنید. ۸ اونس آب داغ( نه آب جوش) به ظرف اضافه کنید. اجازه دهید ۵ الی ۱۰ دقیقه دم بکشد.  آن را صاف کنید. در صورت نیاز کمی عسل بدان اضافه نمایید و سرو کنید.

نوشیدنی نعناع و خیار:

نوشیدنی نعناع و خیار برای رفع نفخ شکم

بسیاری از مشکلات گوارشی موجود به خاطر التهاب ایجاد می شود. در این نواحی ، بدن بسیار داغ می شود. خیار و نعناع هر دو خاصیت خنک کنندگی دارند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد نعناع می تواند سندرم روده تحریک پذیر را با تسکین درد ناشی از التهاب، بهبود ببخشد.

 برای چهار نفر

 مواد تشکیل دهنده:

  • سه قاشق غذاخوری برگ نعناع تازه
  • یک دوم خیار پوست کنده و خرد شده
  • کمی نمک دریایی

چگونه این نوشیدنی را تهیه کنیم؟

 همه مواد تشکیل دهنده را در مخلطو کن بریزید و ۴ فنجان آب سرد بدان اضافه کنید. تا زمانی که ترکیب نرم می شود ان را مخلوط کنید. به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید و سپس آن را صاف کنید.

همچنین بخوانید:

نوشیدنی‌های داغ منجر به سرطان مری خواهند شد

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *