چرا فغانی در لیگ برتر قضاوت نمی‌کند؟


اگر قضاوت علیرضا فغانی در دربی اخیر را فاکتور بگیریم باید بگوییم او در فصل جاری یکی از کم کارترین داوران لیگ برتر بوده است.

ورزش سه: اگر قضاوت علیرضا فغانی در دربی اخیر را فاکتور بگیریم باید بگوییم او در فصل جاری یکی از کم کارترین داوران لیگ برتر بوده است. او به جز دربی بازی حساسی را سوت نزده است و بیشتر برای قضاوت بازی هایی انتخاب می شود که از حساست خاصی برخوردار نیست. این انتخاب ها حتی شائبه زاویه بین کمیته داوران و علیرضا فغانی را به وجود آورده بود که از سوی این داور رد شد.

این داور بعد از بازگشت از جام جهانی به طور رسمی از کمیته داوران خواست چند هفته ای به او قضاوت ندهند تا از فشار بازی های جام جهانی خارج شود و در ادامه البته درگیر قضاوت در بازی های بین المللی و شرکت در اجلاس داوران جام ملت ها شد.

رئیس کمیته داوران در پاسخ به این سوال که چرا علیرضا فغانی در فصل جاری لیگ برتر کم قضاوت می کند، می گوید: «علیرضا فغانی به دلیل اینکه بیشتر در خارج از کشور قضاوت می‌کند کمتر می‌توانیم از او در لیگ استفاده کنیم. همچنین برخی از داوران ما برای قضاوت به خارج از کشور می‌روند با این حال در هفته‌های آینده قطعاً شاهد قضاوت‌های بهتری از داوران خواهیم بود. بسیاری از این داوران جوان هستند.»

جالب اینکه در بین اسامی داوران هفته دهم لیگ برتر هم نام علیرضا فغانی به چشم نمی خورد. این داور اخیرا و در پی حاشیه هایی که به خاطر قضاوت در دربی برای او به وجود آمد از قضاوت این بازی در دربی های بعدی انصراف داده است.

علیرضا فغانی به تازگی دو بازی دوستانه تیم کره جنوبی در تاریخ ۱۲ و ۱۶ اکتبر با تیم های اروگوئه و پاناما را سوت زده بود و پیش از این ژاپنی ها هم از علیرضا فغانی برای قضاوت بازی دوستانه تیم ملی شان دعوت کرده بودند که به دلیل زلزله در ژاپن بازی دوستانه تیم ملی این کشور انجام نشد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *