با 15 اپلیکیشن برتر برای جایگزین تلگرام آشنا شوید

با ۱۵ اپلیکیشن برتر برای جایگزین تلگرام آشنا شوید + لینک دانلود اندروید و iOS

با مشکلاتی که برای تلگرام به وجود آمده بسیاری از افراد به دنبال یک جایگزین خوب برای این اپلیکیشن پیام رسان هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مقاله اختصاصی را تدوین کنیم و در آن به معرفی ۱۵ مورد از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام بپردازیم. بنابراین با ما همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه های جایگزین تلگرام

تلگرام یکی از محبوب ترین و پرمخاطب ترین اپلیکیشن های پیام رسان فعلی محسوب می‌شود که طی چند وقت اخیر مشکلاتی برای آن به وجود آمده و کاربران زیادی را دچار دردسر کرده است. با بروز این مشکلات و عدم امکان استفاده تلگرام، بسیاری از افراد به دنبال یک برنامه جایگزین هستند تا از آن به جای تلگرام استفاده کنند.

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان آی گپ

برنامه آی گپ یک پیام رسان ایرانی و با کیفیت است که می‌تواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد. این برنامه از قابلیت های مختلفی پشتیبانی می‌کند و بسیار شبیه به تلگرام طراحی شده است. طبق توضیحاتی که برای این اپلیکیشن ارائه شده، ظاهرا آی گپ از سیستم رمزگذاری AES256 برای افزایش امنیت پیام های ارسالی مخاطبین خود استفاده می‌کند. بنابراین برنامه آی گپ می‌تواند یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد. ضمنا این برنامه با سیستم عامل های اندروید، آی او اس و ویندوز سازگاری دارد. برای کسب اطلاعات دقیق تری در مورد این اپلیکیشن به مطالعه مقاله “بررسی و دانلود برنامه آی گپ (iGap) : یک پیام رسان امن و سریع” بپردازید.

مطلب مرتبط: درج لوگو تلگرام و اینستاگرام به عکس با برنامه متن نگار

دانلود برنامه آی گپ از گوگل پلی استور

دانلود برنامه آی گپ از اپ استور

دانلود برنامه آی گپ از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان بیسفون پلاس

برنامه بیسفون پلاس یکی دیگر از اپلیکیشن های پایم رسان ایرانی است که می‌تواند جایگزین خیلی خوبی برای تلگرام باشد. این اپلیکیشن هم شامل نسخه های اندرویدی و آی او اسی می‌شود و تقریبا تمام قابلیت هایی که در تلگرام ارائه شده‌اند را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. در توضیحات این اپلیکیشن گفته شده که امنیت و حریم خصوصی کاربران در حین استفاده از بیسفون پلاس کاملا محفوظ بوده و تضمین می‌شود. بنابراین بیسفون پلاس هم می‌تواند یکی دیگر از برنامه های جایگزین تلگرام باشد.

دانلود برنامه بیسفون پلاس از گوگل پلی استور

دانلود برنامه بیسفون پلاس از اپ استور

دانلود برنامه بیسفون پلاس از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان گپ

اپلیکیشن پیام رسان گپ هم تمام اقداماتی که انتظار دارید یک برنامه پیام رسان قادر به انجام آن ها باشد را ارائه کرده است. امکان رد و بدل پیام های صوتی، تصویری، متنی، تشکیل گروه و غیره همگی توسط برنامه گپ پشتیبانی می‌شوند.  ضمنا اپلیکیشن گپ با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری دارد.

دانلود برنامه گپ از گوگل پلی استور

دانلود برنامه گپ از اپ استور

دانلود برنامه گپ از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان سروش

پیام رسان سروش کی یاز محبوب ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن های پیام رسان فعلی ایرانی محسوب می‌شود که بدون تردید یکی از اصلی ترین کاندیدهای جایگزین تلگرام هم خواهد بود. این برنامه با سیستم عامل های اندروید، iOS، ویندوز، لینوکس و مک او اس سازگاری داشته و از این نظر تقریبا بی‌نظیر است. اپلیکیشن پیام رسان سروش علاوه بر قابلیت های اصلی که تمام برنامه های پیام رسان ارائه کرده‌اند، ویژگی های دیگری همچون امکان خرید شارژ و پرداخت پول و غیره را هم ارائه می‌کند. بنابراین مطمئنا پیام رسان سروش می‌تواند یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد.

دانلود برنامه گپ برای اندروید

دانلود برنامه گپ برای آی او اس

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پيام رسان بله

برنامه بله هم یکی دیگر از اپلیکیشن های خوبی است که می‌تواند جایگزین تلگرام باشد. برنامه بله فقط یک پیام رسان نیست و در اصل یک شبکه اجتماعی هم محسوب می‌شود که از قابلیت های دیگری همچون امکان رد و بدل پول هم پشتیبانی می‌کند. برای مثال با استفاده از برنامه پيام رسان بله می‌توانید قبوض مختلف خود را پرداخت کنید یا برای دوستانتان پول کارت به کارت نمایید. ضمنا برنامه مذکور با سیستم عامل های اندروید، iOS و مک او اس سازگاری دارد.

مطلب مرتبط: آموزش قطع دسترسی به مخاطبین در پیام رسان تلگرام / قطع همگام سازی مخاطبین

دانلود برنامه پيام رسان بله از گوگل پلی استور

دانلود برنامه پيام رسان بله از اپ استور

دانلود برنامه پيام رسان بله از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان BBM

اپلیکیشن BBM پیام رسان اختصاصی شرکت بلک بری که است که امنیت بسیار بالای برخوردار بوده و می‌توانید جایگزین خیلی خوبی برای تلگرام باشد. این برنامه مثل هر برنامه پیام رسان دیگری از قابلیت اشتراک گذاری فایل های صوتی و تصویری هم پشتیبانی می‌کند. قابلیت هایی همچون ایجاد گفتگوهای خود از بین روند (Self-Destruct)، اشتراک گذاری موقعیت مکانی، لغو ارسال پیام بعد از ارسال آن، ایجاد گروه و غیره همگی در اپلیکیشن BBM ارائه شده‌اند. اپلیکیشن BBM با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اسی سازگاری دارد.

دانلود برنامه BBM از گوگل پلی استور

دانلود برنامه BBM از اپ استور

دانلود برنامه BBM از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان گوگل الو (Google Allo)

شک نداشته باشید که گوگل الو یا Google Allo یکی از بهترین، قدرتمندترین و قابل اعتمادترین اپلیکیشن های پیام رسانی است که قابلیت جایگزین شدن با تلگرام را دارد. اگرچه قابلیت هایی که توسط این برنامه ارائه می‌شوند چندان متعدد نیستند، اما با این حال کیفیت عملکرد گوگل الو و پشتیبانی آن توسط گوگل اصلی ترین عاملی است که این مسنجر را به جایگزین عالی برای تلگرام تبدیل می‌کند.

دانلود برنامه گوگل الو (Google Allo) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه گوگل الو (Google Allo) از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان ویسپی (Wispi)

اپلیکیشن ویسپی یا Wispi هم یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام محسوب می‌شود که تقریبا تمام قابلیت های مشابه تلگرام را ارائه می‌کند. با مشکلاتی که برای تلگرام به وجود آمد عده بسیار زیادی از ایرانی ها به سمت استفاده از برنامه ویسپی سوق پیدا کردند و این امر منجر شد طی چند وقت اخیر آمار دانلود این برنامه و نظرات ایرانی ها در گوگل پلی استور برای آن بسیار زیاد شوند. اگر به دنبال یک جایگزین خوب برای تلگرام هستید، برنامه ویسپی یکی از گزینه های پیش رویتان خواهد بود که با اندروید و آی او اس سازگاری دارد.

دانلود برنامه ویسپی (Wispi) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه ویسپی (Wispi) از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان Hangouts

اپلیکیشن هنگ‌اوتس یا Hangouts هم یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام محسوب می‌شود که با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری دارد. این اپلیکیشن پیام رسان از قابلیت هایی همچون ارسال  دریافت پیام متنی، ویدئویی، صوتی، استیکر، اموجی و غیره پشتیبانی به عمل می‌آورد و قابلیت برقراری تماس ویدئویی را هم ارائه کرده است. پس Hangouts را هم به عنوان یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام به خاطر داشته باشید.

دانلود برنامه Hangouts از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Hangouts از اپ استور

دانلود برنامه Hangouts از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان اسکایپ (Skype)

اسکایپ یکی از قدیمی ترین و اولین اپلیکیشن های پیام رسانی بود که ارائه شد، اما با این حال نتوانست به موفقیت هایی دست پیدا کند که اپلیکیشن های دیگری همچون تلگرام به آن دست یافتند. اما حال که تلگرام با مشکل مواجه شده، مطمئنا اسکایپ یک جایگزین عالی برای این مسنجر خواهد بود. اسکایپ از قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری هم پشتیبانی می‌کند و این موضوع از نقاط قوت آن  به شمار می‌رود.

دانلود برنامه اسکایپ (Skype) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه اسکایپ (Skype) از اپ استور

دانلود برنامه اسکایپ (Skype) از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن لاین (LINE)

احتمالا همه شما با اپلیکیشن پیام رسان لاین آشنایی دارید. این برنامه در یک دوره کوتاه توانسته بود جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران باز کند، اما سپس تلگرام آن را کنار زد و خود را برترین و محبوب ترین برنامه پیام رسان موجود کرد. بنابراین هم اکنون لاین می‌تواند یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد. لاین از قابلیت هایی همچون ساختن گروه و ارسال فایل در آن ها، ارسال استیکر و غیره پشتیبانی به عمل می‌آورد و با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری دارد.

دانلود برنامه لاین (Line) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه لاین (Line) از اپ استور

دانلود برنامه لاین (Line) از کافه بازار

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان وایبر (Viber)

وایبر یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام است که از قابلیت هایی همچون امکان ارسال و دریافت پیام متنی و تصویری، برقراری تماس صوتی و تصویری و غیره پشتیبانی می‌کند. این برنامه به پکیج های استیکر متعددی مجهز است که نیازهای علاقمندان به استیکر را برطرف می‌کند. به صورت کلی اگر به دنبال جایگزینی برای تلگرام هستید، وایبر می‌تواند یکی از گزینه های پیش رویتان باشد.

دانلود برنامه وایبر (Viber) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه وایبر (Viber) از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان واتساپ (WhatsApp)

بدون تردید همه شما با واتساپ آشنا هستید. این اپلیکیشن پیام رسان کیفیت عالی دارد و از برقراری تماس های ویدئویی و صوتی هم پشتیبانی می‎‌کند. امکان ارسال ویس (Voice)، فایل صوتی، تصویری، عکس، فیلم و غیره همگی در واتساپ ارائه شده‌اند و برنامه با سیستم عامل های اندروید و iOS سازگاری کامل دارد. بنابراین واتساپ یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام خواهد بود.

مطلب مرتبط: فناوری Blockchain چیست و آیا ادعای غیر قابل فیلتر شدن تلگرام با این فناوری درست است؟

دانلود برنامه واتساپ (WhatsApp) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه واتساپ (WhatsApp) از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان Signal Messenger

اپلیکیشن Signal Messenger بیش از ۱۷۴۰۰۰ دانلود را در گوگل پلی استور ثبت رسانده و نمره میانگین ۴٫۵ را از کاربرانش دریافت کرده است. بنابراین  شک نکنید که Signal Messenger یا سیگنال مسنجر یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام خواهد بود. برنامه مذکور علاوه بر امکان رد و بدل پیام از قابلیت های دیگری مثل برقراری تماس صوتی و تصویری هم پشتیبانی می‌کند. امکان ایجاد گروه و ارسال پیام های خود از بین رونده هم در Signal Messenger ارائه شده‌اند. ضمنا اپلیکیشن پیام رسان مذکور با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگار است.

دانلود برنامه Signal Messenger از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Signal Messenger از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین تلگرام: اپلیکیشن پیام رسان Discord

آخرین برنامه پیام رسانی که به عنوان یکی از بهترین جایگزین های تلگرام به شما معرفی می‌کنید اپلیکیشن Discord نام دارد. این اپلیکیشن رایگان علاوه بر قابلیت ارسال و دریافت پیام متنی و تصویری از ارسال ویس (Voice)، ایجاد کانال و شخصی سازی آن، ارسال اموجی و گیف (GIF) و غیره هم پشتیبانی به عمل می‌آورد و رابط کاربری آن بسیار شکیل طراحی شده است. ضمنا اپلیکیشن مذکور با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگار است.

دانلود برنامه Discord از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Discord از اپ استور

همچنین بخوانید:

معرفی و دانلود برنامه تلگرام پلاس مسنجر Plus Messenger

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *