چگونه قابلیت Rest Finger to Open در iOS را غیرفعال کنیم؟

چگونه قابلیت Rest Finger to Open در iOS را غیرفعال کنیم؟

امروز قصد داریم طی یک ترفند کاربردی ، به شما کاربرآن عزیز آموزش دهیم که چگونه قابلیت Rest Finger to Open را به منظور باز کردن قفل دیوایس همراه با فشار دادن دکمه ی هوم ، غیرفعال کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با ما همراه باشید .

اگر جزو آن دسته از کاربرانی می باشید که دیوایس اپلی خود را به اخرین نسخه از سیستم عامل iOS بروزرسآنی کرده باشید ، حتما متوجه ی قابلیت های جدید در iOS شده اید که یکی از قابلیت هایی که در همان لحظه ی اول برای شما خود نمایی خواهد کرد ، تغییر در باز شدن قفل دیوایس می باشد . چرا که اپل با قرار دادن گزینه ای بنام Rest Finger to Open در بخش تنظیمات iOS ، سعی داشته است تا به کاربران این اجازه را بدهد تا بتوانند در نحوه ی باز کردن قفل دیوایس ، خود تصمیم گیری کنند و همچنین این اجازه را به کاربران بدهد تا با غیرفعال کردن این گزینه از باز شدن قفل ناگهانی دیوایس جلوگیری کنند .

مطلب مرتبط: چگونه مشکل ریستارت شدن خودکار آیفون بعد از نصب آپدیت iOS را رفع کنیم؟

به این صورتکه ، از این پس اگر قابلیت Rest Finger to Open در دیوایس شما فعال باشد ، برای باز کردن قفل دیوایس می بایست تنها پس از روشن شدن صفحه نمایش آنگشت مورد نظر را برروی دکمه ی هوم بدون فشار دادن آن قرار داده تا دیوایس پس از تشخیص صحت اثر انگشت شما ، قفل دیوایس را باز کند . اما برعکس ، اگر شما قابلیت Rest Finger to Open را در بخش تنظیمات دیوایس خود غیرفعال کنید ، از این پس می بایست برای باز کردن قفل دیوایس ، تنها پس از روشن شدن صفحه نمایش علاوه بر قرار دادن انگشت مورد نظر برروی دکمه ی هوم برای تشخیص اثر آنگشتتان ، یکبار هم آن را فشار دهید . در واقع ، این فشار دادن دکمه ی هوم باعث می شود تا از این پس قفل دیوایس شما بصورت ناگهانی باز نشود .

حال با تمام توضیحاتی که داده شد ، اگر به هر دلیلی سوییچ گزینه ی Rest Finger to Open در دیوایس شما فعال می باشد و شما خواستار آن هستید تا بنا به دلایلی قابلیت Rest Finger to Open را غیرفعال کنید تا از این پس قفل دیوایس شما همراه با فشار دادن دکمه ی هوم باز شود ، پیشنهاد می کنیم با آموزش آن با ما همراه باشید .

مطلب مرتبط: چگونه مشکل زیاد کرد زنگ آیفون در iOS 11 را رفع کنیم؟

در نظر داشته باشید که قابلیت Rest Finger to Open مختص دیوایس هایی می باشد که علاوه بر داشتن ویژگی تاچ ایدی ، مجهز به iOS 10 و یا نسخه های پس از آن باشند .

و اما چگونه قابلیت Rest Finger to Open را در iOS غیرفعال کنیم :

    ابتدا می بایست به برنامه ی Settings مراجعه کنید .

    سپس می بایست به مسیر General > Accessibility > Home Button مراجعه کرده و پس از آن در صورت فعال بودن گزینه ی Rest Finger to Open در صفحه ی Home Button ، می بایست آن را غیرفعال کنید.

چگونه قابلیت Rest Finger to Open در iOS را غیرفعال کنیم؟

همچنین بخوانید:

چگونه از iOS 11 به iOS 10.3.3 دانگرید کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *