آموزش سوییچ کردن بین اپلیکیشن ها در آیفون X

آموزش سوییچ کردن بین اپلیکیشن ها در آیفون X

در این پست آموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران نحوه سوییچ کردن بین اپلیکیشن ها در آیفون X و اینکه که چگونه به آسانی در بین اپلیکیشن ها برروی آیفون X خود سوییچ کنید را آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که شما کاربران عزیز می توانید در هر زمانیکه در حین استفاده از یک اپلیکیشن وارد اپ سوییچر iOS می شوید ، به آسانی در بین یکدیگر به ترتیب سوییچ کنید . حال ، لازم به ذکر است که خوشبختانه آیفون X شامل یک نوع ژستر کاملا جدید می باشد که به شما اجازه می دهد تا سریعا در بین اپلیکیشن های باز بدون نیاز به وارد شدن به اپ سوییچر ، سوییچ کنید .

و اما چگونه در آیفون X در بین اپلیکیشن های باز سوییچ کنیم ؟

گفتنی است که ، شما می توانید در بین اپلیکیشن های باز برروی آیفون X خود به دو روش سوییچ کنید .

روش ۱ : سوایپ کردن و یا همان کشیدن انگشت خود از وسط نشانگر هوم

در واقع ، آیفون X مجهز به یک ژستر جدید و روان برای اپ سوییچر می باشد .

    بنابراین ، همانطور که گفته شد ، شما می توانید با سوایپ کردن و یا همان کشیدن انگشت خود از وسط نشانگر هوم به سرعت در بین اپلیکیشن های باز سوییچ کنید :

    در این صورت ، اگر شما از چپ به راست انگشت خود را کشیده و یا همان سوایپ کنید : اپ سوییچر شما را به اپلیکیشن قبلی باز می گرداند .

مطلب مرتبط: چگونه می توانیم عمر باتری آیفون X را افزایش دهیم؟ / سه ترفند کاربردی

    اما اگر شما از راست به چپ انگشت خود را کشیده و یا همان سوایپ کنید : اپ سوییچر شما را به اپلیکیشن مجاور می برد .

لازم به ذکر است که انتقال از یک اپلیکیشن به یک اپلیکیشن دیگر بسیار ساده و اسان انجام می شود .

گفتنی است که ، نشانگر هوم یک خط افقی در پایین صفحه نمایش می باشد که در یک پس زمینه تیره سفید بنظر می رسد و یا اگر رنگ طرح کلی در برنامه ای که شما استفاده می کنید روشن باشد ، نشانگر هوم مشکی خواهد بود .

شما حتی می توانید از بین اپلیکیشن باز با سوایپ کردن یا همان کشیدن انگشت خود برروی یکی از گوشه های پایین در نشانگر هوم ، یک قوس با انگشتتان ایجاد کنید. به این صورتکه ، همانطور که توسط ویدیوی قرار داده شده در زیر نشان داده شده است ، شما اساسا پیش از حرکت انگشت خود بصورت افقی می توانید کمی به سمت بالا سوایپ کنید

گفتنی است که سوایپ کردن در امتداد نشانگر هوم یک میانبر عالی برای حالت های مولتی تسکینگ می باشد ، مثلا ، زمانیکه سعی می کنید چیزی را از یک ایمیل برای یک پیام متنی کپی کنید .

بیاد داشته باشید که تنها نکته این است که شما نمی توانید از این ژستر در هر هوم اسکرینی استفاده کنید .

روش ۲ : استفاده از اپ سوییچر

همچون گذشته ، شما می توانید اپلیکیشن های خود را که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است ، در اپ سوییچر اشنای iOS مرور کنید .

    ابتدا می بایست انگشت خود را برروی نشانگر هوم قرار داده و پس از ان کمی از لبه ی پایین صفحه نمایش به سمت بالا سوایپ کرده و سپس مکث کرده تا اپ سوییچر نشان داده شود .

مطلب مرتبط: چگونه با آیفون X کار کنیم و جایگزین دکمه هوم در این گوشی کدام است؟

    نکته : لازم به ذکر است که ، شما مجبور نیستید تا انگشت خود را پس از قرار دادن برروی نشانگر هوم تماما تا میانه های صفحه نمایش سوایپ کرده و بکشید : چرا که این ترفند را می بایست بگونه ای انجام داد که پس از انکه انگشت خود را برروی نشانگر هوم قرار دادید ، تنها کمی به سمت بالا سوایپ کنید .

    حال زمانیکه اپلیکیشن ها بصورت کارت مانند از سمت چپ صفحه نمایش ظاهر شدند ، می بایست انگشت خود را از روی صفحه نمایش بردارید .

    در پایان ، می بایست برای مشاهده اپلیکیشن های باز خود به سمت چپ و یا راست سوایپ کرده و سپس برای سوییچ برروی هر یک از ان ها ، باید برروی اپلیکیشن مورد نظر تپ کنید .

همچنین ، برای خروج و بستن هر اپلیکیشن از اپ سوییچر ، می بایست برروی کارت هر اپلیکیشن تپ کرده و انگشت خود را تا زمانیکه ایکون x در گوشه ی سمت چپ و بالای صفحه ظاهر می شود نگه دارید ، سپس می بایست به سمت بالا سوایپ کرده و یا برروی ایکون x برای بستن اپلیکیشن تپ کنید .

آموزش سوییچ کردن بین اپلیکیشن ها در آیفون X

همچنین بخوانید:

چگونه Face ID در آیفون X را غیرفعال کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *