چگونه به قابل تعویض بودن هارد لپ تاپ یا نبودن آن پی ببریم؟

چگونه به قابل تعویض بودن هارد لپ تاپ یا نبودن آن پی ببریم؟

چگونه به قابل تعویض بودن هارد لپ تاپ یا نبودن آن پی ببریم : چه بخواهید با لپ‌تاپ خود بازی کنید و چه فایل‌های مختلف و حجیمی داشته باشید که بخواهید در لپ تاپ خود نگه دارید، دیر یا زود به حافظه‌ای اضافه‌تر از حافظه‌ی پیش‌فرض لپ‌تاپ نیاز پیدا خواهید کرد.

مطلب مرتبط: راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم / نحوه تست سخت افزار و نرم افزار

جدا از انتخابی که همیشه برای خرید هارد اکسترنال دارید، می‌توانید از هارد‌های داخلی یا اینترنال نیز استفاده کنید تا کمتر هزینه کرده باشید. اما باید قبل از آن بدانید که لپ‌تاپ شما این قابلیت را دارد یا خیر؟

اکثر لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی برای این منظور یک سوکت جداگانه‌ی ساتا یا جایگاهی برای اضافه کردن هارد دارند. اما برای فهمیدن اینکه بدانیم لپ‌تاپ ما هم این قابلیت را دارد یا خبر. بهترین راه برای این کار یافتن اطلاعات لپ‌تاپ است. ابتدا به این سایت بروید و مدل دقیق لپ‌تاپتان را انتخاب کنید. فقط حواستان باشد که مدل دقیق لپ‌تاپ را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: چگونه لپ تاپ سرقتی و گمشده را ردیابی و پیدا کنیم؟

برای مثال ما لپ‌تاپ مدل Acer Aspire AN515-51-56U0 را در این سایت جستجو کردیم و دریافتیم که این لپ‌تاپ قابلیت اتصال هاردهای ۲٫۵ اینچی SSD را دارد، همچنین می‌توان HDD‌های مختلف را از پورت SATA 3 موجود در این لپ‌تاپ به آن متصل کرد.

همچنین بخوانید:

آیا می توانیم از شارژر لپ تاپ دیگر برای لپ تاپمان استفاده کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *