چگونه خط زیر کلمات درنسخه های مختلف ورد را حذف کنیم؟

چگونه خط زیر کلمات درنسخه های مختلف ورد را حذف کنیم؟

گاهی اوقات وقتی که ما یک نوشته غیر رسمی را در برنامه ورد مایکروسافت آفیس تایپ می کنیم و یا هنگام تایپ متون انگلیسی وقتی که از کلماتی مانند I’m ، don’t و dosen’t استفاده می کنیم در صورتی که غلط گیر در آفیس ما فعال باشد یک خط قرمز زیر کلماتی که اشتباه تایپ کردیم، و یک خط سبز یا آبی زیر کلماتی که از لحاظ دستوری اشتباه هستند به چشم می خورد. ویژگی غلط گیر word بسیار خوب است اما اگر نمایش این خط قرمز ، سبز یا آبی شما را کلافه می کند ما نحوه غیرفعال کردن خط زیر کلمات را در نسخه های مختلف ورد به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه برداشتن خط زیر کلمات  (سبز ، آبی و خط قرمز) در ورد (Microsoft Word)

همانطور که می دانید مایکروسافت ورد دارای ماژول چک کردن غلط املایی و گرامری قدرتمندی است. شما می توانید با استفاده از این ماژول درست بودن متون خود را بررسی کنید و در صورتی که غلط املایی داشتید آنها را ویرایش کنید. در صورتی که یک اشتباه املایی وجود داشته باشد زیر کلمه یا کلمات، خط زیگزاگ قرمزی نشان داده می شود. این ویژگی بسیار مفید است و میلیون ها کاربر از آن استفاده می کنند. گاهی اوقات ما می خواهیم از شر این خطوط قرمز، سبز و آبی خلاص شویم.

مطلب مرتبط: دو روش ساده برای ایجاد کلید میانبر در MS Word 2016

شما می توانید روی کلمه راست کلیک کنید و Ignore یا Ignore All را برای نادیده گرفتن غلط های املایی و نگارشی انتخاب کنید. اما در صورتی که می خواهید خط کشیدن زیر نوشته در word را برای همیشه غیر فعال کنید ادامه مطلب امروز را مطالعه بفرمایید.

حذف خط قرمز ، سبز و آبی در ورد ۲۰۱۶

برای حذف خط قرمز در ورد روی دکمه File مایکروسافت ورد کلیک کنید.

در سمت چپ گزینه Options را انتخاب کنید.

در پنجره word options روی گزینه Proofing در سمت چپ کلیک کنید.

اسکرول را پایین بکشید. قسمت When correcting spelling and grammar in Word را پیدا کنید. روی دکمه Settings کلیک کنید.

حالا پنجره Grammar Settings برای شما باز خواهد شد. گزینه Contractions که در قسمت Formal Language است را پیدا کنید و از حالت انتخاب خارج کنید. برای ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید.

حذف خط قرمز و سبز در ورد ۲۰۱۰ و ۲۰۰۷

برای حذف خط قرمز و سبز در ورود ۲۰۱۰ روی سربرگ Review کلیک کنید. دکمه Language را انتخاب کنید. روی Set Proofing Language کلیک کنید. حالا گزینه Do not check spelling or grammar را انتخاب کنید. روی OK کلیک کنید. با این کار تمام خط های قرمز و سبز زیر کلمات در ورد از بین خواهند رفت. در آخر روی دکمه Final در ریبون Review کلیک کنید.

مطلب مرتبط: نسخه‌های مختلف آفیس چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

حذف خط زیر کلمات در Word 2003

برای حذف خطوط قرمز/ سبز در ورد ۲۰۰۳، روی منوی Tools کلیک کنید. گزینه Language را انتخاب کنید. از Language  گزینه Set Language را انتخاب کنید. گزینه Do not check spelling or grammar را انتخاب کنید. روی OK کلیک کنید. با این کار شما دیگر نباید هیچ خط قرمز یا سبزی را مشاهده کنید.

مخفی کردن و حذف خط قرمز ، سبز و آبی در ورد ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳

به مسیر File > Options بروید. در سمت چپ گزینه Proofing را انتخاب کنید.  در قست Exceptions for دو گزینه به نام های

    Hide spelling errors in this document only

    Hide grammar errors in this document only

وجود دارد آنها را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

همچنین بخوانید:

معرفی و دانلود ۱۰ ابزار برتر ویرایشگر متن آنلاین فارسی و انگلیسی

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *