چگونه کورتانا در ایکس باکس وان را خاموش و روشن کنیم؟

چگونه کورتانا در ایکس باکس وان را خاموش و روشن کنیم؟

اگر از کورتانا روی ایکس باکس وان خود استفاده نکنید، این دستیار دیجیتالی برای شما غیرفعال می‌شود. مایکروسافت کورتانا که نام اصلی آن از شخصیت کورتانا که هوش مصنوعی در مجموعه بازی‌های “هیلو” است گرفته شده. کورتانا دستیار شخصی هوشمند در دستگاه‌های ویندوزی مایکروسافت است. این دستیار هوشمند شبیه به “سیری” در سیستم عامل‌های آی‌او‌اس است. برای آموزش روشن و خاموش کردن کورتانا در ایکس باکس وان خود در ادامه با ما همراه باشید.

کورتانا انجام دادن طیف وسیعی از قابلیت‌ها را از طریق دستورات صوتی روی ایکس باکس وان وعده داده است،از دعوت کردن دوستان به میهمانی‌ها گرفته تا روابط کاربری ایکس باکس. کورتانا قابلیت‌های زیادی را ارایه می‌دهد اما گاهی اوقات از دسترس خارج می‌شود و اگر مدت زمان زیادی از کورتانا استفاده نکنید، این دستیار هوشمند در ایکس باکس وان شما غیرفعال خواهد شد.

مطلب مرتبط: آموزش اشتراک گذاری بازی های دیجیتالی خود در ایکس باکس با دیگران

خاموش کردن کورتانا شما را به تنظیمات پیش فرض دستورات صوتی روی ایکس باکس وان برمی‌گرداند که با گفتن “ایکس باکس … ” دستورات شما را اجرا می‌کند. دستورات خاص کورتانا مانند ” کورتانا آب و هوا امروز چه طور است؟ یا دستورات زبان‌های طبیعی دیگر، خیلی طول نمی‌کشد که از کار می‌افتد. علاوه بر این شما دیگر قادر نخواهید بود که از دستورات صوتی توسط هدست در کورتانا استفاده کنید و اون به نسخه اصلی خود برمی‌گردد که تنها با استفاده از کینکت قابل اجراست.

نحوه خاموش کردن کورتانا در ایکس باکس وان

چگونه کورتانا در ایکس باکس وان را خاموش و روشن کنیم؟

۱- قسمت Settings برنامه را روی کنسول ایکس باکس خود باز کنید.

۲- نشانگر را به سمت تب System حرکت دهید.

۳- قسمت Cortana Settings را انتخاب کنید. و کورتانا به صورت اسنپ در سمت راست صفحه نمایش داده خواهد شد.

۴- انتخاب تاگل کورتانا به شما پیشنهادات، ایده‌ها، یادآوری، هشدار و چیزهای دیگری را ارایه می‌دهد.

۵- با استفاده از دکمه A کورتانا را خاموش کنید. در این زمان از شما درخواست می‌شود که ایکس باکس خود را ریستارت کرده تا تغییرات ثبت شوند.

۶- با انتخاب Restart console. دستگاه شما دوباره راه اندازی می‌شود و کورتانا خاموش شده و دستیار صوتی پیش فرض روی ایکس باکس جایگزین کورتانا می‌شود.

نحوه روشن کردن کورتانا در ایکس باکس وان

چگونه کورتانا در ایکس باکس وان را خاموش و روشن کنیم؟

۱- وارد قسمت Settings در کنسول ایکس باکس وان خود شوید.

مطلب مرتبط: ترفند استفاده از قابلیت کراس پلی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

۲- نشانگر را به سمت تب System حرکت دهید.

۳- Cortana Settings را انتخاب کنید. کورتانا به شکل اسنپ در سمت راست صفحه نمایان می‌شود، که توافق نامه حریم خصوصی هم همراه آن نمایش داده می‌شود.

۴- با انتخاب گزینه‌ی I agree کورتانای شما فعال می‌شود و شما تائید می‌کنید که شرایط توافق را پذیرفته‌اید.

با اینکه کورتانا قابلیت‌های زیادی روی ایکس باکس وان دارد اما برای خیلی از کاربران کارساز نیست و آن‌ها ترجیح می‌دهند که از روش‌های سنتی استفاده کنند. برای استفاده از ویژگی‌های پایه‌ای مانند ناوبار، تلوزیون، کنترل رسانه و مدیا، روش‌های قدیمی و دستیار صوتی پیش فرض ایکس باکس عملکرد بهتری دارد.

همچنین بخوانید:

چگونه تصاویر بلوری و دی وی دی را در ایکس باکس وان تماشا کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *