ترفند استفاده از همه قدرت گرافیکی ایکس باکس وان

ترفند استفاده از همه قدرت گرافیکی ایکس باکس وان

اگر شما به تازگی کنسول ایکس باکس وان خریداری کرده‌ باشید، حتما می‌خواهید نهایت استفاده را از آن ببرید. و با وجود ایکس باکس وان ایکس که نقطه قوت اصلی آن گرافیک بی‌نظیرش می‌باشد، بدون شک برای بهره‌وری کامل از قدرت آن، باید سری به بخش تنظیمات آن بزنید. حال در این آموزش ما قصد داریم نحوه استفاده از همه قدرت گرافیکی ایکس باکس وان را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

مطمئن شوید که ۴K و HDR فعال هستند

ترفند استفاده از همه قدرت گرافیکی ایکس باکس وان

هر دو کنسول ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس از رزولوشن حقیقی ۴K پشتیبانی می‌کنند و سطح بالایی از وضوح محتوای صفحه نمایش را ارایه می‌دهند. هنگامی که دامنه داینامیکی بالا یعنی HDR با آن جفت می‌شود، طیف رنگ و نسبت کنتراست افزایش می‌یابد. اگر این قابلیت‌ها غیرفعال باشند، بازی‌ها آن طور که انتظار دارید، خودنمایی نمی‌کنند. با وجود این که تمامی مزایا به ایکس باکس وان اس ختم می‌شود اما ایکس باکس وان ایکس نیز گستره خود را با بازی های بهبودیافته افزایش داده است. اگر شما از یک تلویزیون ۴K که از HDR پشتیبانی کند استفاده کنید، مطمئن باشید که هر دوی این قابلیت‌ها روی کنسول شما فعال خواهند شد.

مطلب مرتبط: نحوه فعال کردن ضبط ویدیو در ایکس باکس وان با با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل

عمق رنگ مناسب را انتخاب کنید

ترفند استفاده از همه قدرت گرافیکی ایکس باکس وان

تنظیمات عمق رنگ، نشان‌دهنده تعداد بیت های استفاده شده در هر پیکسل برای اجرای رنگ‌ها روی صفحه نمایش است. در اصل، وقتی که شما آن را در بالاترین مقدار خود قرار می‌دهید، ایکس باکس وان طیف گسترده‌تری از رنگ ها را در خروجی به شما نشان می‌دهد.

کنسول های ایکس باکس وان می‌توانند سیگنال‌ها را در ۲۴ بیت در هر پیکسل، ۳۰ بیت در هر پیکسل و ۳۶ بیت در هر پیکسل بفرستند. با این حال بدون دقت آن را در بالاترین مقدارش قرار ندهید. چرا که هر دو تلویزیون و محتوای بازی محدودیت هایی در مورد چگونگی افزایش عمق رنگ صفحه دارند و اکثر صفحه نمایش های مشتریان قادر به ارایه خروجی های ۱۲بیتی نیستند!

برای تنظیم عمق رنگ دلخواه خود، برنامه تنظیمات ایکس باکس وان خود را باز کنید و سپس به مسیر Display and Sound > Video output > Color depth بروید.

از مانیتور استفاده کنید

ترفند استفاده از همه قدرت گرافیکی ایکس باکس وان

ایکس باکس وان به گیمرها امکان شخصی سازی فضای رنگ را نیز می‌‎دهد و دو گزینه (Standard (recommended و PC RGB در دسترس هستند. با توجه به فضاهای رنگی مختلف، این قابلیت مشخص می‌کند که چه رنگ هایی باید نشان داده شوند.

مانیتور های کامپیوتر های شخصی برای خروجی RBG FULL ساخته شده‌اند در حالی که اغلب تلویزیون‌ها برای تولید یک فضای باریک به نام RBG Limited طراحی شده‌اند. با تغییر این گزینه، شما نحوه ارسال سیگنال ویدیو از کنسول و رنگ‌ها از تلویزیون را تغییر خواهید داد.

با این حال استفاده از رنج کامل RBG اثر جانبی منفی به نام black crush را ایجاد می‌کند. هنگامی که شما می‌خواهید RBG کامل را در خروجی مشاهده کنید، قسمت های تاریک‌تر تصویر جزئیات خود را از دست می‌دهند و دیدن تصاویر پشت آنان را سخت می‌کنند. در هر صورت، PC RGB برای مانیتور های کامپیوتر شخصی پیشنهاد می‌شود و برای بقیه، مخصوصا آنانی که از تلویزیون استفاده می‌کنند، همان حالت استاندارد بهتر است.

مطلب مرتبط: چگونه کلیپ های ضبط شده بازی ایکس باکس وان را در هارد اکسترنال ذخیره کنیم؟

این تنظیمات در بخش تنظیمات ایکس باکس وان در مسیر Display and Sound > Video output > Color depth یافت می‌شود.

جزییات را دقیق تنظیم کنید

حتما پس از پیکربندی تنظیمات ویدیو ایکس باکس وان خود، می‌خواهید یک روش قابل اعتماد برای تست آن پیدا کنید. یک ابزار کالیبراسیون در تنظیمات کنسول پنهان شده است که بهترین راه برای انجام این کار را به شما ارایه می‌دهد. شما به وسیله آن می‌توانید بررسی کنید که هر دو کنسول و تلویزیون تصاویر شما را به درستی نمایش می‌دهند یا خیر. این ویژگی در برنامه تنظیمات ایکس باکس وان در مسیر Display and Sound > Video output > Calibrate HDTV یافت می‌شود.

بسیار مهم است که این ابزار کالیبراسیون بعد از اتمام مراحل فوق اجرا شود. بعد از انجام این کار، شما بهترین استفاده را از تلویزیون خود خواهید داشت و در عین حال باید فاکتور های خارجی مانند روشنایی را نیز در نظر بگیرید.

در حین این فرایند، به شما پیشنهاد می‌شود که تنظیمات رنگ صفحه نمایش، روشنایی، شدت و سایر ویژگی های آن را تغییر دهید. اگر شما آن‌ها را به طور صحیح پیکربندی کنید، بهترین نتایج را از ایکس باکس وان خود دریافت می‌کنید.

همچنین بخوانید:

چگونه تم روشن را در ایکس باکس وان فعال کنیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *