ترفند استفاده از قابلیت کراس پلی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

ترفند استفاده از قابلیت کراس پلی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

قابلیت کراس ‌پلی به تازگی بین ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ رواج پیدا کرده است. بخش چند نفره کراس پلتفرم، یکی از جدیدترین ویژگی های عناوین امروز است که روز به روز نیز به تعداد آن افزوده می‌شود. این قابلیت به گیمرها امکان می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن کنسول خود با دیگران بازی کنند. کراس ‌پلی مرز بین سیستم‌‌ها را در هم می‌شکند و لذت بازی کردن را دو چندان می‌کند. ما در این آموزش روش استفاده از این قابلیت را برایتان آورده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

با وجود سیاست های نادرست سونی، بدین معنی که همیشه پلی استیشن چهار را از کراس ‌پلی دور نگه می‌دارد، نینتندو سوییچ از ابتدا با آغوش باز این قابلیت را در کنار ایکس باکس وان قبول کرد.

کراس ‌پلی چگونه روی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ کار می‌‌کند؟

در گذشته، خریدن یک کنسول به منظور قفل شدن در همان اکوسیستم بود و تمامی بازی‎ها و سرویس‌های آنلاین به یک خانواده از دستگاه‌ها محدود می‌شد. حال مرز بین پلتفرم‌ها در هم شکسته شده و بازی های مختلفی از قابلیت کراس ‌پلی پشتیبانی می‌کنند.

مطلب مرتبط: چگونه تصاویر بلوری و دی وی دی را در ایکس باکس وان تماشا کنیم؟

اگر چه قابلیت کراس ‌پلی محبوبیت زیادی کسب کرده اما هنوز هم از اجرای معمول در بازی‌‌ها دور است. بدون وجود یک استاندارد مشخص برای بخش چند نفره آنلاین، کراس ‌پلی بازی‌ها و قابلیت‌های آنلاین را دگرگون می‌کند.

با توسعه قابلیت کراس ‌پلی، مراحل استفاده از این ویژگی می‌تواند بین عناوین مختلف بسیار متفاوت باشد. در حالی که ممکن است در یک عنوان، گیمر یک بازی اختصاصی ایجاد کند و در دیگری تنها به سادگی یک بازی، بدون در نظر گرفتن پلتفرم تشکیل دهد. این غالبا به طبیعت گیم‌پلی و رویکرد توسعه دهنده بستگی دارد.

چگونه از کراس ‌پلی روی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟

با وجود این که روش استفاده از کراس ‌پلی در هر بازی متفاوت است اما پیش‌ نیاز های مشترکی در بین آن‌ها وجود دارد. برای استفاده از این قابلیت، شما به یک بازی مشترک در هر دو کنسول ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ احتیاج دارید. پس از تهیه بازی، هر دو کنسول باید به اینترنت متصل باشند و به بخش چند نفره نیز دسترسی داشته باشند. در ایکس باکس وان شما به اشتراک ایکس باکس لایو گلد نیازمندید و در نینتندو سوییچ نیز باید از سرویس نینتندو سوییچ آنلاین استفاده نمایید. در حال حاضر سرویس نینتندو آنلاین به صورت رایگان ارایه می‌شود.

لیست بازی های کراس ‌پلی برای ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

با ظهور قابلیت کراس ‌پلی در صنعت بازی، عناوین زیادی از این قابلیت روی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ پشتیبانی نمی‌کنند. با این وجود، در بین همین تعداد، بازی هایی نیز هستند که کراس ‌پلی را روی بیش از دو پلتفرم شامل کامپیوتر های شخصی و مک ارایه می‌دهند.

مطلب مرتبط: چگونه آپدیت ایکس باکس وان ایکس برای بازی های مختلف را دریافت کنیم؟

    (Rocket League (Xbox One, Nintendo Switch, Steam, Mac, Linux

    (Chess Ultra (Xbox One, Nintendo Switch, Steam

    (Mantis Burn Racing (Xbox One, Nintendo Switch, Steam

    (Pinball FX 3 (Xbox One, Nintendo Switch, Windows 10, Steam

چندین توسعه دهنده نیز اعلام کردند به زودی عناوین خود را با قابلیت کراس ‌پلی برای ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ آماده می‌کنند.

    (Minecraft (Xbox One, Nintendo Switch, Windows 10, Android, iOS, Windows 10 Mobile, Apple TV, Fire OS, FireTV, Gear VR

    (Crazy Justice (Xbox One, Nintendo Switch, Steam

    (Gunscape (Xbox One, Nintendo Switch

همچنین بخوانید:

آغاز گریستن شیطان / نقد و بررسی بازی Devil May Cry 3 : Dante’s Awakening

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *