۱۵ نکته که باید قبل از تهیه Hitman 2 بدانید

استودیوی IO Interactive سال ۲۰۱۶ با بازسازی مجدد سری Hitman و مامور ۴۷ کار بسیار ارزشمندی انجام داد و باعث ملاقات دوباره ما با وی شد. اکنون هم دیگر چیزی تا بازگشت دوباره مامور ۴۷ باقی نمانده است. Hitman 2 در چند قدمی ما قرار دارد و این بازی با قرار دادن گیم‌پلی متکی بر سیستم‌ها و گجت‌های مختلف قرار است مانند نسخه اول خود لذت بخش واقع شود. ما در این مقاله قصد داریم نگاهی داشته باشیم به ۱۵ نکته‌ی برجسته این بازی و بررسی کوتاهی از هر یک. با ما همراه باشید.

۱۵ نکته‌ای که ما در این مقاله قصد بررسی آن‌ها را داریم نکاتی هستند که تا این جا از مصاحبه‌های مختلف سازندگان و همینطور تریلر‌های این بازی به دست آورده‌ایم که از ویژگی‌ها و مکانیزم‌های مختلف و متنوع گیم‌پلی این بازی گرفته تا محتویاتی که در زمان عرضه این بازی در دست خواهیم گرفت، متنوع هستند. پس بدون معطلی بریم به سراغ اصل مطلب.

۱۵ نکته که باید قبل از تهیه Hitman 2 بدانید

در این بازی مامور ۴۷ به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند تا اهداف مد نظر خود را از بین ببرد. این در حالی است که ماموریت اصلی او از بین بردن Shadow Client مرموز و مجاهدین او است.

۱. ماجرای اصلی داستان

همانطور که اشاره شد، استودیوی IO Interactive در سال ۲۰۱۶ سری Hitman را بازسازی کرد که اکنون دنباله این سری یعنی Hitman 2 نیز قصد ادامه و جلو بردن همان مسیر را دارد. بدیهی است که ما بار دیگر در این بازی در نقش مامور ۴۷ به انجام این بازی خواهیم پرداخت که همچنان در حال کار کردن با International Contract Agency یا به اختصار ICA است. در این بازی مامور ۴۷ به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند تا اهداف مد نظر خود را از بین ببرد. این در حالی است که ماموریت اصلی او از بین بردن Shadow Client مرموز و مجاهدین او است. جالب است که در طی این مسیر مامور ۴۷ از حقایق پنهان و راز و رمزهای زندگی گذشته خود نیز پرده برداری می‌کند و با آن‌ها رو به رو می‌شود.

۲. گیم‌پلی خاص سری Hitman

گیم‌پلی مخفی کارانه و مرموز سری Hitman دیگر بخشی جدا نشدنی از این فرانچایز است که به نوعی می‌توان گفت امضای آن شده است. این نوع از مخفی کاری در گیم‌پلی در نسخه سال ۲۰۱۶ این سری به بیشترین حد خود رسید که در آن شاهد همکاری و تعامل سیستم‌ها و مکانیزم‌های مختلف برای به وجود آمدن فرصت‌های مناسب برای از بین بردن هدف‌های مورد نظر بودیم. Hitman 2 نیز ادامه دهنده همین مسیر است و آن را کامل‌تر کرده است. این بازی شامل محیط‌های بزرگ و مراحل سند باکس است که فرصت‌ها و موقعیت‌های بی‌شماری در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد و مشابه آنچه که تا به حال از این سری دیده‌ایم، بازی‌بازان را برای به انجام رساندن ماموریت‌های خود کمک خواهند کرد.

۳. چند قسمتی نبودن

با وجود تمام دستاورهای نسخه‌ی سال ۲۰۱۶ بازی Hitman این بازی یک عنوان چند قسمتی یا به قول معروف اپیزودیک بود که هم خوبی‌هایی داشت و هم بدی‌هایی. به همین جهت این بازی به دلیل چند قسمتی بودن خود کمی باعث ایجاد بحث‌های مختلف شد که مخاطبین این بازی برای آن به وجود آوردند. خوشبختانه Hitman 2 این چنین نیست و ما دیگر شاهد مراحل چند قسمتی در این بازی نخواهیم بود. به هر حال ما هیچ وقت سری هیتمن را به این شکل ندیده بودیم و چنین تغییر بزرگ و ناگهانی باعث تعجب همه ما شد. نسخه اول Hitman در سال ۲۰۱۶ یک بازی اپیزودیک بود و داستان این بازی به چند قسمت مختلف تقسیم شده بود که هر کدام از آن‌ها در گوشه‌ای از دنیا جریان داشت و هر یک از آن‌ها با فاصله از هم پس از مدتی به انتشار رسید که باعث می‌شد ما برای تجربه مرحله یا قسمت بعدی این بازی مدتی را صبر کنیم، چیزی که در بازی Life is Strange و نسخه دوم آن نیز دیده بودیم اما این که سری هیتمن تا به حال هیچ وقت بدین شکل عرضه نشده بود، باعث می‌شد که ما کمی با چنین سازوکاری در این سری نا آشنا باشیم و برایمان غریبه باشد. خوشبختانه به جای آن Hitman 2 قرار است همان چرخه سنتی و مرسوم‌تر این سری را ارایه دهد و محتویات پایه و مراحل این بازی همه با هم در غالب یک نسخه به انتشار برسد که پیرو سنت و رسم دیرینه این سری است.

۴. وجود شش نقشه

سوال این جا است که این محتویات پایه چه هستند؟ درست مانند نسخه اولیه خود Hitman 2 نیز شامل شش نقشه است که هر کدام از آن‌ها در گوشه‌ای از دنیا قرار گرفته است. در هر منطقه یک هدف اصلی به مامور ۴۷ اختصاص داده شده است (و یا حتی شاید چند هدف اصلی برایش در نظر گرفته شده باشد) که در یک مرحله سند باکس جریان خواهد داشت که پیش از این درمورش توضیح دادم. در حالی که ما هنوز به طور دقیق نمی‌دانیم که این شش منطقه شامل چه مناطقی خواهد شد، اما بر اساس تریلرهایی که تا به حال IO Interactive به ما نشان داده، انتظار مراحل و مناطق پرجزئیات و متنوعی از این بازی داریم که آزادی عمل بسیاری به ما داده شده باشد و ما بتوانیم به شیوه‌های مختلف هر طور که دوست داریم اهداف خود را از بین ببریم.

آیا کیف سامسونت که در نسخه‌های پیشین سری Hitman وجود داشت را به خاطر دارید؟ حال این کیف‌ها به Hitman 2 نیز بازگشته‌اند که شما هم بی شک معنی آن را می‌دانید. این کیف سامسونت به شما این اجازه را می‌دهد که سلاح‌های بزرگ‌تری نظیر یک اسنایپر بزرگ حمل کنید و بدون این که کسی شما را شناسایی کند یا متوجه شود در کیف شما چه چیزی قرار دارد، با آن در بین جمعیت رفت و آمد کنید.

۵. میامی

اولین منطقه‌ای که توسعه دهندگان این بازی به ما نشان دادند که یکی از مراحلی است که Hitman 2 در آن جریان دارد، میامی است که اتفاقا همان منطقه‌ای است که این بازی با آن معرفی شد. این مرحله محل پیستی است که مسابقات فرمول ۱ قرار است در آن جریان داشته باشد که در کنار مناطق مختلف یکی از بهترین و جالب‌ترین مکان‌هایی است که این بازی در آن جریان خواهد داشت. مامور ۴۷ در این مرحله چند هدف برای از بین بردن در اختیار دارد که باید تک تک آن‌ها را به شیوه‌های مختلفی از پا دربیاورد. همانطور که می‌بینید تنوع مراحل این بازی بسیار بالا است و هر منطقه‌ای در این بازی از دیگری بسیار متفاوت‌تر است پس خیالمان باید از تنوع مراحل راحت باشد چرا که Hitman 2 به خوبی از پس این چالش برخواهد آمد و حرف‌های زیادی برای گفتن در این زمینه خواهد داشت.

۶. کلمبیا

به جز میامی، استودیوی IO Interactive یکی دیگر از مراحل این بازی را هم به ما نشان داده است که به شدت از پیست مسابقه‌ای که در میامی دیده بودیم متفاوت است. این مرحله از Hitman 2 در جنگل‌های انبوه و متراکم کلمبیا جریان دارد. ماموریت مامور ۴۷ در این مرحله این است که سه نفر از اعضای بالارتبه‌ی کارتل Delgado را از بین ببرد. این مرحله ما را به شدت یاد بازی Metal Gear Solid 3 می‌اندازد که بسیار هم خوب است چرا که این بازی یکی از درخشان‌ترین و بهترین بازی‌هایی است که تا به حال عرضه شده است.

۷. گجت‌های خاص و منحصر به فرد

در حالی که هسته‌ اصلی تجربه‌ی این بازی بسیار شبیه به نسخه‌ی سال ۲۰۱۶ آن خواهد بود (که اگر بهتر از آن نباشد حداقل بدتر از آن نخواهد بود، درست است؟) اما IO Interactive هم در این راستا برای ایجاد تنوع بیشتر به این بازی و بیشتر کردن فاصله آن با نسخه‌ی قبلی آن، اقدام به اضافه کردن چندین و چند گجت و دستگاه جدید زده است که ابزار جالبی هستند که کمک بیشتری به بازی‌بازان برای از بین بردن هدف‌های خود می‌کنند و در زمانی که در حال انجام این بازی هستند، گزینه‌های بیشتری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. یک نمونه از همین ابزار گجت‌ها و بمب‌های منحصر به فرد و خاص هستند که هر کدام ویژگی متفاوتی نسبت به دیگری دارند. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید NPC ها را به طور ناخودآگاه بررسی کنید و یا به طور موقت مانع از انجام برخی از کارهای آن‌ها شوید تا فرصت مناسب برای از بین بردن هدف خود را به دست بیاورید. پس با این ابزار می‌توانید کارهای مختلف و متنوع زیادی کنید که هر کدام فرصت بسیار خوبی برای شما به وجود می‌آورند. البته این تنها شیوه‌ی نامحسوس شما برای قتل نیست و مطمئناً بر اساس تصاویری که از این بازی تا به حال دیده‌ایم، شما می‌توانید ظاهر خود را به شکل افراد بی‌گناهی که در محیط بازی قرار دارند در بیاورید و هدف خود را مسموم کنید. البته باز هم این تنها راه شما برای قتل هدفهایتان نیست و فقط مثالی بود از آزادی عملی که در اختیار دارید تا بفهمید تا چه حد می‌توانید به طور نامحسوس با به تن کردن لباس کارکنان یک منطقه به هدف خود نزدیک شوید. مثلا می‌توانید در لباس یک مامور حفاظتی هر چقدر که دوست دارید به هدف خود نزدیک شوید و پس از به دست آوردن موقعیت مناسب وی را به قتل برسانید. البته باید از انجام حرکات مشکوک هم پرهیز کنید تا لو نروید.

۸. کیف سامسونت

این، همه چیزی که ما در این بازی خواهیم دید نخواهد بود. آیا کیف سامسونت که در نسخه‌های پیشین سری Hitman وجود داشت را به خاطر دارید؟ حال این کیف‌ها به Hitman 2 نیز بازگشته‌اند که شما هم بی شک معنی آن را می‌دانید. این کیف سامسونت به شما این اجازه را می‌دهد که سلاح‌های بزرگ‌تری نظیر یک اسنایپر بزرگ حمل کنید و بدون این که کسی شما را شناسایی کند یا متوجه شود در کیف شما چه چیزی قرار دارد، با آن در بین جمعیت رفت و آمد کنید. با سلاح‌ها و تجهیزات بزرگی که از این طریق می‌توانید حمل کنید، می‌توانید بدون این که حتی آن‌ها از وجود چنین چیزهایی خبردار شوند، از بینشان عبور کنید.

۹. ویژگی‌های HUD جدید

علاوه بر مواردی که گفته شد، ما در Hitman 2 شاهد یک سری تغییر در گزینه‌های HUD تصویر نیز خواهیم بود. به طور کلی این تغییرات باعث بهبود رابط کاربری شما برای تبدیل شدن به یک قاتل غیر قابل توقف می‌شود. به عنوان مثال مینی مپ یک سری تغییرات جدید به خود دیده و اکنون به شما اجازه ردیابی مسیر هدف‌های خود در زمان واقعی را می‌دهد. با این حال یک سری دریچه نیز وجود دارد که به شما این اجازه را می‌دهد که خودتان با چشمانتان ببینید که دوربین‌های حفاظتی دقیقا چه چیزهایی را زیر نظر می‌گیرند و یا چه مناطقی را پوشش می‌دهند. بدین ترتیب مسیر یابی در دور و اطراف آن‌ها بسیار ساده‌تر از گذشته خواهد بود و دردسر کم‌تری برای شما به وجود خواهد آورد.

Hitman 2 شامل شش منطقه‌‌ی نسخه‌ی قبلی خود نیز خواهد بود که در سال ۲۰۱۶ به انتشار رسید. این شش نقشه کاملا از نو بازسازی شده‌اند. بخش هیجان انگیز ماجرا این جا است که این نقشه‌ها همراه با بهبودها و ویژگی‌های اضافه شده به Hitman 2 تغییر پیدا کرده‌اند و بهبود یافته‌اند.

۱۰. تصویر در تصویر

یکی دیگر از تغییرات به وجود آمده در رابط کاربری در بازی Hitman 2 یک ویژگی جدید است که تحت عنوان تصویر در تصویر شناخته می‌شود و به نظر می‌رسد در واقع حساس بسیار کارآمد و مفید باشد. اساسا ممکن است که در هر لحظه اتفاق مهمی در گوشه‌ای از نقشه به وقوع بپیوندد. مثلا ممکن است مامورین امنیتی جسدی را که شما از قبل به قتل رسانده‌اید و در محوطه‌ای باز به حال خود رها کرده‌اید را دیده باشند، در این لحظه یک پنجره کوچک در گوشه تصویر شما به نمایش در می‌آید که این اتفاق را به شما نشان می‌دهد تا شما را از آن آگاه کند و شما فرصت کافی برای انجام اقدام مناسب را در اختیار داشته باشید. به طور ایده آل، شما نباید اجساد افرادی را که در طی مسیری که برای رسیدن به هدف خود طی می‌کنید، به حال خود رها کنید تا مردم و یا مامورین امنیتی قادر به پیدا کردن و دیدن آن نباشند، اما خب بهتر است که بدانید چنین امکانی هم در این بازی وجود دارد که می‌تواند شما را از پیدا شدن اجساد با خبر کند.

۱۱. فعالیت‌های فرعی

مشخص است که هر کدام از شش مرحله این بازی هدفی اصلی برای مامور ۴۷ برای از بین بردن دارد اما به جز آن یک سری فعالیت‌ها و مراحل دیگر نیز وجود دارد که بازی‌بازان می‌توانند در کنار استفاده از اهداف اصلی، از آن‌ها هم استفاده کنند و اقدام به شرکت کردن در این مراحل ویژه کنند که شما می‌توانید به اختیار خودتان انتخاب کنید که در آن‌ها شرکت کنید یا خیر. برخی از این فعالیت‌های شامل Elusive Targets, Escalation Contracts و همینطور Player Contracts در کنار یک سری مرحله و فعالیت دیگر در دسترس شما قرار دارند.

۱۲. قاتل دوربین دار

اما این تمام محتویات فرعی موجود در این بازی نیست. قاتل دوربین دار (Sniper Assassin) که به طور مستقل در زمان معرفی این بازی به انتشار رسید و سریعا برای کسانی که عنوان Hitman 2 را پیش خرید کرده بودند، در دسترس قرار گرفت نیز در زمان عرضه نسخه‌ی کامل این بازی در آن قرار خواهد گرفت. این بخش بازی‌بازان را در مراحلی قرار می‌دهد که در آن‌ها از بازی‌باز خواسته می‌شود که با اسلحه دوربین دار خود یک سری هدف از پیش تعیین شده را از بین ببرد که این بخش شامل بسیاری از ویژگی‌های سیستمیک و پویای گیم‌پلی اصلی این بازی نیز می‌شود و بسیاری از المان‌های آن را در بر دارد. بخش Sniper Assassin هم به صورت تک نفره قابل انجام است و هم با همکاری دیگران.

۱۳. نقشه‌های Hitman 2016

صبر کنید، هنوز  چیزهای زیادی از این بازی مانده که به آن‌ها نپرداخته‌ام که کم کم این کار را انجام می‌دهم، پس بهتر است همچنان با من همراه باشید و تا انتهای این متن مرا همراهی کنید. همانطور که گفته شد و شما هم دیگر قطعا فهمیده‌اید، Hitman 2 به خودی خود ۶ مرحله قابل انجام دارد که هر کدام از آن‌ها در منطقه‌ای متنفاوت از بقیه در گوشه‌ای از دنیا جریان دارد. اما موضوع همینجا تمام نمی‌شود؛ Hitman 2 شامل شش منطقه‌‌ی نسخه‌ی قبلی خود نیز خواهد بود که در سال ۲۰۱۶ به انتشار رسید. این شش نقشه کاملا از نو بازسازی شده‌اند. بخش هیجان انگیز ماجرا این جا است که این نقشه‌ها همراه با بهبودها و ویژگی‌های اضافه شده به Hitman 2 تغییر پیدا کرده‌اند و بهبود یافته‌اند. پس تمام امکانات، ویژگی‌ها و مکانیزم‌هایی که برای Hitman 2 معرفی شده‌اند را در شش نقشه‌ی نسخه‌ی سال ۲۰۱۶ این بازی نیز شاهد خواهیم بود. پس درصورتی که شما به هر دلیلی موفق به تجربه‌ی نسخه‌ی سال ۲۰۱۶ این بازی نشده‌اید، فرصت بسیار مناسبی برایتان فراهم شده که با یک تیر دو نشان بزنید.

۱۴. پشتیبانی پس از عرضه

در صورتی که تمام محتویاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردم برایتان کافی نیست، استودیوی IO Interactive قرار است با محتویات پس از عرضه‌ی خود همچنان به پشتیبانی از Hitman 2 ادامه دهد و بازی‌بازان را با این بازی سرگرم نگه دارد. توسعه دهندگان این بازی تا به حال خبر از عرضه دو بسته گسترش دهنده پولی برای این بازی داده‌اند که محتویات اضافی بسیاری به این بازی اضافه می‌کنند که شامل مناطق جدید، مراحل، سلاح‌ها، لباس‌ها و همینطور نقشه‌های مراحل Sniper Assassin می‌شود.

سازندگان این بازی قول ارایه رزولوشن ۴K و قابلیت HDR را روی نسخه‌ی ایکس‌باکس وان ایکس این بازی داده‌اند. اما در حال حاضر اینکه این کیفیت به صورت Native خواهد بود یا پویا، مشخص نشده است. با این حال درمورد نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ پروی این بازی چیزی به طور رسمی از طرف سازندگان این بازی تا این لحظه اعلام نشده است.

۱۵. سازگاری با ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو

نظیر بسیاری از بازی‌های AAA دیگر که این روزها به انتشار می‌رسند، عنوان پیش روی Hitman 2 نیز قرار است با هر دوی کنسول‌های میان نسلی موجودِ مایکروسافت و سونی یعنی ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو سازگاری داشته باشد. سازندگان این بازی قول ارایه رزولوشن ۴K و قابلیت HDR را روی نسخه‌ی ایکس‌باکس وان ایکس این بازی داده‌اند. اما در حال حاضر اینکه این کیفیت به صورت Native خواهد بود یا پویا، مشخص نشده است. با این حال درمورد نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ پروی این بازی چیزی به طور رسمی از طرف سازندگان این بازی تا این لحظه اعلام نشده است اما انتظار می‌رود که حداقل از رزولوشن ۴K به صورت پویا پشتیبانی کند و ما دوست داریم که این نسخه‌ از بازی‌ هم به خوبی سازگار باشد و از ویژگی‌های کنسول‌های میان نسلی پشتیبانی کند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *