آموزش شطرنجی کردن تصاویر در فتوشاپ

آموزش شطرنجی کردن تصاویر در فتوشاپ

برنامه فتوشاپ در میان اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر حرف اول را می‌زند و از محبوبیت بالای هم برخوردار است. فیلتر و ابزارهای مختلفی در این برنامه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد تغییرات مورد نیاز‌تان استفاده کنید. یکی از این فیلترهای کاربردی، Mosaic بوده که تصویر شما را به‌صورت شطرنجی درمی‌آورد. با ما و آموزش شطرنجی کردن تصاویر در نرم افزار فتوشاپ همراه باشید.

برای استفاده از فیلتر Mosaic، از نوار بالای موجود در رابط، وارد Filter شوید و از آن‌جا Pixelate را انتخاب کنید. از میان موارد موجود در این بخش، گزینه Mosaic را انتخاب نمایید.

مطلب مرتبط: آموزش تار کردن چهره و نوشته ها در نرم افزار فتوشاپ

آموزش شطرنجی کردن تصاویر در فتوشاپ

با انتخاب این فیلتر، یک صفحه جدید باز می‌شود که تنظیمات بیشتر برای شطرنجی شدن تصویر را در اختیارتان قرار می‌دهد. در این صفحه می‌توانید اندازه مربع‌های ایجاد شده در تصویر را مشخص کنید و در آخر با کلیک بر روی Ok، تغییرات را ذخیره نمایید.

دقت کنید در صورتی که نمی‌خواهید تمامی فضای تصویرتان به‌صورت شطرنجی‌ باشد، کافی است تنها با استفاده از ابزارهای انتخاب، بخش‌های مورد نظرتان انتخاب کنید و سپس وارد فیلتر Mosaic شوید. در این‌صورت با اعمال تغییرات، تنها بخش‌های انتخابی‌تان را شامل می شود. این شرایط برای زمانی که مثلا می‌خواهید تنها چهره یک فرد در تصویر به‌صورت شطرنجی در بیاید، کاربردی خواهد بود.

آموزش شطرنجی کردن تصاویر در فتوشاپ

همچنین بخوانید:

چگونه اندازه عکس در فتوشاپ را بصورت دسته جمعی تغییر دهیم؟

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *